Podpaží: kdy se obávat?


Podpaží: kdy se obávat?

To je docela běžný problém. Všichni jsme si pravděpodobně museli všimnout nárazů v rameni a neměli bychom se kvůli tomu moc bát. Zde vysvětlíme, co by mělo být v takových případech provedeno.

Co může vést ke vzniku nárazu v podpaží?

Osmdesát procent případů je normální a nesmí způsobovat žádné problémy. První věc, kterou musíte udělat, když najdete nějakou parta, není panika, protože je to asi nějaký druh vaření. Můžete se ptát: co je to furunkulóza? Zde jsou některé základní vysvětlení:

Nejčastější příčinou podpažní rány, odřeniny

Nejčastější příčinou hrudek v podpaží jsou oděrky. Toto je častý zánět vlasového folikulu, obyčejně známý jako shylohist. Je to bolestné a jeho detekce vás může vyděsit.

Vyskytuje se zpravidla v důsledku infekce potních žláz způsobených vrozenými vlasy. Když pot nepomůže z folikulu, bakterie se hromadí spíše rychle. V důsledku toho se kuželky mohou objevit větší nebo menší.

I když je to docela neškodné, může to být velmi nepříjemné. Někdy jsou kužele samy o sobě a někdy se vytvářejí velmi vážné cysty, které vyžadují odpovídající léčbu. Lékař obvykle předepisuje antibiotika k ochraně před stafálními infekcemi. Pokud však problém nevyřešíte, musíte odstranit cysty.

Co můžete udělat, abyste zabránili tvorbě cysty nebo močení na podpaží? Někteří lidé jsou bohužel prostě více náchylní k nim než jiní, a pokud je máte, je velmi pravděpodobné, že se objeví znovu.

Existují některé antiseptické krémy, které mohou zpomalit jejich vzniku, ale nejlepším řešením - dávat velký pozor metody odstranění chloupků, včetně holení. Pokaždé, když se oholíte, mohou se objevit tyto malé hrbolky, protože vlasy se mohou zachytit ve folikulu.

Nejprve se pokuste umýt a držet odlupování pokožky pod podpaží tak, aby se póry otevřely. A nepoužívejte agresivní chemické deodoranty, protože mohou poškodit citlivou oblast. Obecně je to nejčastější příčina kuželek.

Druhá společná příčina: zvětšení lymfatických uzlin

se nebojte. Zánět lymfatických uzlin se nazývá lymfadenitida. Jak pravděpodobně víte, existuje mnoho lymfatických cév, které pohybují lymskou tekutinu přes krevní oběh a provádějí funkce čištění a filtrace. Pomáhají tělu bojovat s infekcemi.

Ale někdy, když je imunitní systém oslaben nebo napaden virem, lymfatických uzlin se může stát oteklé a zanícené. Takže kužel v axilární depresi. Lymfadenitida se může objevit po kožních infekcích nebo jiných bakteriálních infekcích.

Tak co dělat, když jsou lymfatické uzliny opuštěné? Za prvé by měl být proveden test lymfatické tekutiny, aby se zjistila příčina zánětu a přítomnost bakterií. K tomu budete mít nějakou tekutinu z žlázy. Dej může být mírně zamilimaya, takže tento postup je bezbolestný.

Výsledky ukazují, co způsobilo zánět, a uveďte, jaká léčba by měla být použita k vyřešení tohoto problému.

Příčina číslo tři: lymfom

Je také možné. Když najdete bulku v podpaží, je jen malá šance, že to může být způsobeno zánětem lymfatických uzlin, způsobenými lymfomem. Mezi typy lymfomů jsou „non-Hodgkin lymfom“ a „Hodgkinův lymfom“. Oba jsou rakoviny a jejich léčebné postupy jsou velmi účinné. Procento přežití je 90% a 70% v tomto pořadí. Oba typy lymfomu generování typy bílých krvinek zvané lymfocyty, které jakým lékaři rozpoznat nemoc.

tento typ rakoviny vyžaduje několik sezení chemoterapie, ale samozřejmě každý člověk je jedinečný, takže se počet návštěv a délka zotavení měnit. dnes existuje mnoho vědeckých pokroků v léčbu rakoviny, a tam je naděje. Toto onemocnění vyžaduje hodně osobního úsilí, odvahy a podpory od rodiny a přátel. Můžete jej překonat.

Jak mám vědět, že rána byla kvůli odřeniny nebo lymfom?

První věc, kterou dělat to je zůstat v klidu a ne podvádět sami. Jakmile zjistíte, bouli pod paží, to je nejlepší, aby co nejdříve poradit s lékařem. lymfom také obvykle způsobuje horečku, poruchy spánku, noční pocení a úbytek hmotnosti.

Ale jelikož možná nemáte tyto příznaky, zeptejte se svého lékaře jako první. A nebojte se - většina případů zahrnuje vytvoření obyčejné cysty.

Nejlepší je zajistit jistotu a přihlásit se k lékaři. A nebojte se, že ve většině případů je to způsobeno prostou cysty způsobené vlasových folikulů.


Nejlepší tipy pro zlepšení sebe sama

Nejlepší tipy pro zlepšení sebe sama

Pro vaše osobní, rodinné a pracovní vztahy je velmi důležité mít jasné a silné sebevědomí. Koneckonců, pokud se vám nelíbí nebo nerespektuje sebe, pak jak můžete milovat a respektovat ostatní lidi a kdo vás bude respektovat a milovat, pokud si nejste jisti, že si zasloužíte respekt? To je důvod, proč bychom vám chtěli dát některé doporučení pro zvýšit své sebevědomí v tomto článku.

(Zajímavosti)

Syndrom Anna Karenina: Oběť lásky

Syndrom Anna Karenina: Oběť lásky

Slavný ruský autor Lev Tolstoj jednou napsal klasický román světové literatury - „Anna Karenina“ , což je jasným odrazem nejvíce vášnivý, silný a přesto nebezpečné lásky, která vždy vede tragický výsledek. Avšak v případě Anna Karenina syndromu, nemáme poklykayemos velmi dramatický konec hlavní postavy románu.

(Zajímavosti)