Co se stane, když držíš kýchání? Zajímavosti


Co se stane, když držíš kýchání? Zajímavosti

jdete na schůzku, nebo v metru, a je to skutečně potřeba kýchání, ale nechcete slyšet všechno, je to škoda. Tak co dělat? Kýcháš, abys neudělal šum.

Samozřejmě, že víte, co říkáme: můžete upnout prsty nos a zavřít ústa, aby to neznělo zhasla.

Ale víte, že je to hrozný zdravotní zvyk? V dnešním článku vysvětlíme, proč kýchání hraje důležitou roli, aniž by měla pro tělo negativní důsledky. Proč a jak kýcháme?

kýchání je obranný mechanismus, který běží tělo (specificky, dýchací systém) k vypuzení vzduchu z plic nosem nebo ústy.

Jedná se o reflexní a nudné jednání, které nastane, když něco dráždí dýchací cesty. To způsobí velmi rychlý a silný puls vzduchu z plic v krátkém časovém úseku. Břišní svaly způsobují náhlý nárůst membrány, stisknutí plic a otevření krku.

Když tento "výstřel" vzduchu vyjde z vašeho těla, jeho rychlost může dosáhnout až 120 km za hodinu! Nejméně 65 km za hodinu.

Další zajímavý fakt o kýchání:

při uvolnění vzduch, nemůže se udržet oči byly otevřeny (všimněte si příště a uvidíte, co máme na mysli).Je to reflex, aby se zabránilo poškození očí,

, když tlak v zvyšuje dutin, a aby se zabránilo mikrobů ve slinách přijít do kontaktu se sliznicí a způsobit infekci. Existuje mnoho různých důvodů, proč jsme kýchání, včetně:

nachlazení a chřipky (zvláště když hodně hlenu)

  • alergické reakce (přirozené reakce na specifickou látku)
  • kontaktu se sluncem
  • Jedním z nejúžasnějších fakta o kýchání, že téměř nikdy "není izolován". Co to znamená? S největší pravděpodobností, když se někdo stane, následuje několik dalších.

Počet kýchání u různých lidí je jiný, ale je normální kýchání až 10krát!

Několik Chan se stane, když ne všechen vzduch, který se hromadí v plicích byl propuštěn, nebo pokud

dráždivý, způsobuje kýchání, nezmizely. To znamená, že váš dýchací systém nebyl schopen dělat svou práci nebo se snažil tvrdě. Existují lidé, kteří si myslí, že pokud kýchání třikrát, dostanete dárek, nebo že je třeba říci něco jako „štěstí“, když se někdo stane násilné vysídlení vzduchu.

Je špatné potlačit kýchání?

Potlačování kýchání je poměrně rozšířeným jevem. Děláme to tak, abychom nerušili šířením slin a mikrobů. Možná jste v dětství někdo řekl, že je to nepřijatelné, nebo prostě nemáte rádi kýchat na veřejnosti.

Studie však ukázaly, že bez toho, abys se vzdálil síle vzduchu, aby mohla jít ven, můžeš skutečně škodit zdraví.

Například, pokud potlačujete kýchání, může to mít opačný účinek: dráždivé látky a pevné látky se dostanou dovnitř, nikoliv venku. Vzdušné síly mohou poškodit tkáně uvnitř nosu, což poškozuje krevní cévy a žíly.

Patogeny a další mikroby se mohou přesunout do hlubších částí nosu, středního ucha, nosních dutin a množit se a způsobit infekci. Když potlačujete kýchání, vyvíjí tlak na dýchací systém. Nejčastější léze se vyskytují při vyrážkách žíly, což vede k krvácení z krve, krvácení bubínkové membrány nebo problémy s viděním.

To způsobuje zánět v nosních průchodech a tympanické membráně, což vede k bolestem hlavy, infekcím uší a dokonce ke sluchu. Možná jste si mysleli, že vaše uši jsou položeny, nebo jste jen cítili mírný závrat, ale to se stane, když potlačujete kýchání.

Co dělat, když je místnost plná lidí? Jedním z hlavních důvodů, proč se snažíme potlačit kýchání, není obtěžovat ani rušit ostatní.

A samozřejmě nechcete rozbíjet extrémně nahlas sliny a mikroby všude, ale existuje způsob, jak se normálně proplétat. Jak?

Stačí pokrýt ústa ubrouskem.

Dává vzduch a mikroorganismům přístup, stejně jako chrání ostatní lidi, brání šíření nemocí a možnost infekce. Další populární volba (i když ne 100% účinná) - proplétání do rohu lokte.

Poté, co jste použili ubrousek a kýchání se zastavilo (alespoň zatím),

je důležité umýt ruce, abyste odstranili bakterie a zbývající viry.

Ujistěte se, že používáte horkou vodu a mýdlo. Umyjte si ruce alespoň 20 sekund, zejména před jídlem. To pomáhá zabránit šíření různých onemocnění, mezi které patří:

chřipka

nachlazení

  • bronchitida
  • hepatitida A
  • infekční průjem


5 Hlavních známky zadržování tekutin v těle

5 Hlavních známky zadržování tekutin v těle

Zajímavosti Často lidé nejsou vědomi porušení rovnováhy vody v těle, nemají informace o typické příznaky retence tekutin. přebytečné vody v těle a bobtnání , kterého doprovázel - syndrom patologických nebo přírodních katastrof, vznikající v důsledku hromadění tekutiny v tkáních vnitřních orgánů. Pokud dojde k zadržování tekutin povaha patologického edému, protože poruchy cirkulace systému, městnavé selhání srdce nebo ledvin a jater.

(Zajímavosti)

11 úžAsné způsoby, jak používat mast Vicks VapoRub

11 úžAsné způsoby, jak používat mast Vicks VapoRub

Zajímavá fakta Mast Vicks VapoRub - výrobek, který se používá především k léčbě kašle a zduření nosní sliznice problémy, ale ve skutečnosti tento nástroj má širokou škálu aplikací. Mezi hlavní složky masti patří gáfor, mentol a eukalyptus, které poskytují řadu všestranných způsobů použití. V tomto článku budeme hovořit o úžasných způsobech, jak používat Vicks VapoRub, které vás mohou zajímat.

(Zajímavosti)