30 úžAsné využití jedlé sody


30 úžAsné využití jedlé sody

Přírodní produkty Pokud by bylo třeba, aby se seznam potravin, které byste měli mít vždy po ruce, strava sodaby asi na prvním místě seznamu. Jedná se o univerzální a veřejně dostupný výrobek, Soda vám pomůže v celém domě, aby jej vyčistil, pro osobní hygienu a také aby bojoval proti nežádoucímu hmyzu a jednoduše jej ulehčil.

hydrogenuhličitan sodný, sodatedy potraviny, - bílý prášek, který se okamžitě rozpouští ve vodě (zejména pokud jde o horké vody) a má slanou, mírně kyselou chuť. Prášek má tisíce aplikací, netoxický při vnitřním použití, nezpůsobuje reakci nebo podráždění pokožky, ale může způsobit podráždění očí. Chcete se dozvědět něco o skvělé použití pečení soda? Přečtěte více než 30 způsobů v tomto článku!

Nejpopulárnější použití sodíku

Zrušit všechny ty čisticí prostředky a další položky zakoupené v obchodě, které jsou škodlivé pro vaše zdraví a znečišťovat životní prostředí! Začněte používat sódu na pečení v každém rohu domu a pro osobní hygienu.

Pro orální hygienu

Bikarbonát sodný může být použit pro domácí zubní pastu jako vynikající alternativu k zubní pasty, které kupujeme v obchodě. Soda - dokonalé bělení. Osvěží dech, snižuje zubní kámen a zabraňuje tvorbě kazu. Může být použita s běžnou zubní pastou nebo dokonce bez pasty, pokud je aplikována přímo na zubní kartáček. Oplachování hrdla a ústní dutiny roztokem sody ve vodě eliminuje nepříjemné zápachy z úst.

Sodík lze také použít k čištění zubních protéz, fixátorů a dalších zubních přístrojů. Připravte roztok dvou lžiček sody v pohárku vody a namočte předměty, které je třeba vyčistit. Toto eliminuje nepříjemné zápachy, které by mohly zůstat na zařízeních a protézách.

Kosmetické použití hydrogenuhličitanu sodného jako použitelné deodorant doma díky svým vlastnostem, které neutralizují kyselinu na kůži a odstranění podpaží zápach. Proveďte pastu s malým množstvím vody a aplikujte na problémovou oblast. Pokud máte problém s lupou, vyčistěte hrst sody na pokožce hlavy a poté si umyjte hlavu tak, jak to obvykle děláte. Opakujte šestkrát.

Dalším řešením problémů s lupy může být přidání sódy do použitého šamponu. Tím se vaše vlasy uklidní a zachrání je před zmateností. Můžete také vytvořit masku pro regeneraci pokožky. Umyjte si obličej vodou a naneste tenkou vrstvu sody. Nechejte to několik minut a opláchněte velkým množstvím vody. Dávejte pozor, abyste neviděli sódu.

Ekologicky nezávadné čištění pro domácí

jedlá soda čistí trubky, stříbro, odstraňuje plíseň na závěsy ve sprše (sody smíchané s mýdlem a octem), čistí záchodových mís (dát na povrchu a nechá stát přes noc, a sáčky mokrý povrch s octem a utřete tkanina). Soda lze použít jako změkčovadlo pro látky v pracím (1/4 šálku na náplň pračky), se odstraní plísní a mýdlo uschlé ve spojích mezi keramické dlaždice a na ní (k rozpuštění dvě polévkové lžíce jedlé sody na půl litru vody).

Soda zvládá s čisticími nádobí, hrnce a pánve, a to zejména těch, které spálil potravin (přidejte dvě polévkové lžíce jedlé sody na pravidelné saponátem a nechte své nádobí pomokne přes noc v tomto roztoku a poté se opláchne nádobí jako vždy ).

také odstraňuje stopy nečistot na stěnách a čistí nábytek (nalít trochu houbou nebo vlhkým hadrem), sportovní vybavení (čtyři polévkové lžíce na litr teplé vody) odstraňuje olejové a mastné skvrny z koberce (posypeme a třít mokrý štětec) a osvěžující matrace

K odstranění zápachu

Kromě odstranění zápachu z úst, jídlo a soda odstraňuje pachy v chladničce (to by mělo dát otevřenou krabičku jedlé sody uvnitř). To odstraňuje zápach ze sáčku (pokropí povrch a nechat na chvíli, pak vyčistit vysavačem nebo třepe) boty (nalít trochu dovnitř), kuchyňské utěrky a ubrousky (máčet v roztoku dvě polévkové lžíce sody a dva šálky horké vody) a myčka nádobí (pro každou botu přidáme půl šálku).

Jedlá soda také odstraňuje pachy do popelnic a boxy popelnice (spodní víko jedlé sody před vkydaty tam odpadky), osvěžující skříně (stejný postup jako v kuchyni), vůni v autě (posypeme tkaniny sedadlo a vyčistěte vysavač skrze 15 minut) a místa, kde domácí zvířata spí (stejnou metodou jako u polštářů).

škůdce hmyz

Pokud máte mravence jíst své růže, nebo dostat do kuchyně, posypeme trochu jedlé sody na oknech a dveřích, kde vidíte tuto položku. Pokud váš pes nebo kočka často trpí blechy nebo dokonce prevenci infekce, připravit směs jedlé sody a soli. Pokropí tato směs na místo, kde se často zvířata dobře sedět a nechat po dobu 24 hodin a potom čistit vysavač.

Chcete-li se zbavit svého domova švábů, aby směs jeden díl jedlé sody a jeden díl cukru a necháme na různých místech po kuchyni.

konečně, pokud vaše zahrada nebo rostliny v květináčích byla napadena škůdci nebo plísně, rozpusťte polévkovou lžíci jedlé sody na litr vody a sprej řešení na dotčených rostlinách. Tento roztok lze také použít na tkáni k čištění listů.

do svého zdraví jedlé sody usnadňuje nepohodlí spojené s komáří kousnutí a popálenin (Použít na postiženou oblast sody smíchá s vodou ve formě krému), únava nohou (smíchejte tři polévkové lžíce jedlé sody v misce teplé vody a namočit nohy) Soda - výkonný měnič snižuje pálení žáhy a kyselina (vypít sklenici teplé vody, který se rozpustí půl lžičky jedlé sody).

Jsme si jisti, že znáte jisté tajemství používání sody. Nyní budete vědět víc. Neváhejte uplatnit své znalosti v praxi dnes!


Máte obavy o zánět vedlejších nosních dutin? Pět dní a budete zdravé!

Máte obavy o zánět vedlejších nosních dutin? Pět dní a budete zdravé!

Natural prostředky ucpaný nos, bolest hlavy, kašel ... Tyto příznaky jsou zná každý. Velmi často banální nachlazení a rýma, léčba pro které zvedla špatně vyvinout zánět vedlejších nosních dutin. zánět vedlejších nosních dutin - zánět v jedné nebo více z vedlejších nosních dutin. Vyskytuje se jako komplikace akutní rýmy, chřipky, spalničky, spálu a dalších infekčních onemocnění.

(Lidových opravné)

Zbavit pálení žáhy 15 dní

Zbavit pálení žáhy 15 dní

Přírodní prostředky pálení žáhy - pálení , které mohou být cítil v žaludku nebo krku je způsoben nadměrnou žaludeční šťávy. Lidé, kteří trpí pálením žáhy, víte, že mnoho faktorů, jako je strava, stres nebo jíst způsobem - jsou nezbytné zabývat se pálení žáhy, ale ve většině případů je obtížné zbavit navždy.

(Lidových opravné)