Co vědět o mastektomii?


Co vědět o mastektomii?

Někdy rakovina prsu vede k mastektomii. Nechceme, aby se to stalo, ale někdy je to jediná možnost, která může zachránit životy.

Chcete-li pochopit tento postup trochu lépe, je důležité zjistit, co znamenáchirurgické odstranění části nebo celého hrudníku.

Je snadné ho popsat nebo přečíst, ale projít tímto procesem je velmi obtížné.

Proto je velmi důležité změnit myšlení o tomto typu léčby rakoviny prsu. Musíte pochopit, že mastektomie je velká změna v životě.

Nedávno dokonce některé ženy, které byly právě diagnostikovány s rakovinou prsu , si tuto operaci zvolily jako preventivní opatření.

Ačkoli je to strašná volba, je to osobní rozhodnutí. Nemusí to být nutné, pokud nemáte rodinnou anamnézu nebo genetickou mutaci, která zvyšuje riziko.

To byste měli věnovat pozornost dříve, než uděláte mastektomii.

1. Pro každou ženu se fyzicky liší

Někteří lidé mohou cítit více bolesti než jiní. V závislosti na vašem těle, možná zjistíte, že doba zotavení může trvat déle než 12týdenní pravidlo.

Koneckonců, je vaše tělo rozhodnout, kdy se budete moci vrátit k normální práci, kdykoli dříve nebo později, než jste očekávali.

To je něco, na co se můžete připravit: najít někoho, kdo by vám mohl pomoci po mastektomii. Je důležité se ujistit, že někdo je na vaší straně.

První dva týdny po operaci budou velmi komplikované. To ovlivní vaši mobilitu i v tak jednoduchých věcech, jako je otevírání láhve s vodou nebo česání vlasů.

V tomto okamžiku se začínáte obávat bolesti, která způsobí mastektomii. Musíte vědět, že některé ženy netrpí strašnou bolestí. Někteří z nich vůbec po operaci necítí vůbec nic.

A někteří cítí jen tlak a všechno.

2. Mastektomie může mít komplikace

Mastektomie je stejná operace jako kterákoli jiná, takže je velmi důležité psychicky připravit na jakékoli komplikace spojené s tělem nebo zdraví.

Některé ženy po operačním zákroku nemají pocit nepohodlí, zatímco jiné jsou těžce zatěžující.

Z důvodu mastektomie může být vaše dýchání hluboce v důsledku bolesti. Navíc může dojít k rozvoji pneumonie kvůli nedostatku filtrace v plicích. Musíte se starat o sebe během prvních dnů po operaci, při největším riziku infekce.

Jiný důsledek je pevný. To je obvykle důsledek nedorozumění důsledků anestezie a léků, které budou předepsány pro bolest.

Tyto léky vás mohou poslat na pohotovostní oddělení, protože jste neměli vyprazdňování střeva po dobu pěti dnů.

Je velmi důležité si promluvit se svým lékařem, abyste získali rady o tom, co je třeba udělat, aby se tomu zabránilo. Dieta s vysokým obsahem vlákniny může být prospěšná.

3. Plastické zvětšení prsou

Rekonstrukce prsu po mastektomii je citlivou otázkou, která ovlivňuje jedinečné potřeby každé ženy. Některé ženy dávají přednost tomu, aby nebyly z osobních důvodů rekonstruovány, zatímco jiné se domnívají, že by měly uspořádat své nové tělo.

Hrudník je spojen s krásou, takže některé ženy trpí během procesu rekonstrukce. Jiné ženy, které mají velmi velké prsy, se mohou cítit prosté bolestí zad a rozhodnou se, že nebudou obnoveny. Nicméně, stojí za to analyzovat vaše osobní potřeby,

před rozhodnutím, zda začít rekonstrukční proces.

Mluvte o vašich problémech a nebojte se mastektomie Mastektomie je velmi důležitý krok, který v životě učiníte, takže byste se neměli bát a zanedbávat.

Promluvte se svým lékařem a pokud souhlasíte s tím, že je to nutné, ujistěte se, že plně rozumíte tomu, co tento postup znamená.


Stres, deprese a nervozita - jaký je rozdíl?

Stres, deprese a nervozita - jaký je rozdíl?

Nedávno jsou tato tři slova slyšíme poměrně často. Problémem je, že označují nejčastější až dosud psychologické poruchy. Stres, deprese a nervozita se mohou objevit jak sama, tak ve stejnou dobu. Je důležité si všimnout první příznaky těchto poruch, protože, naštěstí, mohou pomoci. Jak jsme postiženi stresem, depresí a nervozitou?

(Zajímavosti)

10 úžAsná fakta o tělo

10 úžAsná fakta o tělo

Zajímavá fakta Účelem tohoto blogu - poskytnout prostor pro diskuzi o tom, jak pečovat o zdraví a pohodu, aby dosáhli a získat jednoduché domácí opravné prostředky, které zlepší váš vzhled. Milujeme nové tipy a triky a dnes chceme ohlásit některé zajímavé fakty o těle. Vaše tělo je jemně vyladěný mechanismus plný tajemství.

(Zajímavosti)