Co způsobuje otok rukou


Co způsobuje otok rukou

Zajímavá fakta Všimli jste si někdy, že kroužky na prstech řez do kůže, s vlastním prsty objeví oteklé a změnil barvu? Proč se to děje? Existuje několik důvodů, které se mohou objevit otoky rukou, a ačkoli většina z nich není vážná vůbec, zatímco jiní mohou znamenat, že trpíte určitou chorobou. Vše podrobněji vysvětlíme níže.

Proč se prsty otekly?

Tento jev se děje častěji, než si myslíte. Někdy po dlouhé procházce můžete cítit lehké mravenčení a vidět své ruky otok. V podstatě je to kvůli krevnímu oběhu; Když cvičíte, více krve se dostane do vašich rukou a nutí je zvýšit.

Na druhé straně, v případě, že nádor pouze jeden prst, to může být v případě nějakého zranění nebo infekce. Vždy byste se však měli ujistit, že tento otok není výsledkem problémů s kloubem. Podívejme se blíže.

 • Rumb ranu nebo hloupé zranění: jste udeřil do ruky? Jsi zaseknutý? Zkusil jsi toho psa? Tyto případy jsou obvykle docela zřejmé, ale někdy narážela ruku, a ne dávat pozor na to. Pak se po několika hodinách objeví otok.
 • poškozený vaz nebo chrupavka: Jestliže vaše práce zahrnuje opakující se úkoly a vykonávají stejné pohyby rukou a prstů, a opět mohou prsty bobtnat na konci dne. Může to být důsledek poškození tkáně chrupavky. Burzitida
 • (otok bursy, která chrání a tlumí nárazy klouby). Jedná se o velmi bolestivý stav, protože prsty pacienta bobtnat, a to zejména v místě ohybu. Někdy je malý, bolestivý spěch.
 • karpálního syndrom: jste pravděpodobně již obeznámeni s tímto bolestivým stavem, který se často vyskytuje u žen. To způsobuje tlak na nerv, který projde zápěstí, což často vede ke otok prstů a pocitu tuhosti. Je to velmi bolestivé.
 • Hanhlioma: tato podmínka je pozorován, když horní část kloubu nebo šlachy roste nebo se zvětší. Dostane se k prstům a nucuje je růst.
 • Infekce: neměli byste na tuto příležitost nikdy zapomenout. K dispozici je bakteriální infekce, s názvem Staphylococcus aureus, který může vést k dramatickému otoku prstů. Je to bolestivé a dokonce může způsobit horečku.
 • Paranoid: tento stav určitě přitáhne vaši pozornost, neboť postihuje pouze jeden prst. Jedná se o bolestivou infekci v blízkosti nehtu, což způsobuje, že se prst nabobtná, zejména kolem nehtu. Může dokonce izolovat hnůj. Revmatoidní artritida
 • : Bohužel, toto onemocnění je velmi časté, takže budete muset pamatovat při hledání příčin oteklé ruce. Je to chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje klouby. Často zasahuje do prstů, způsobuje jim bobtnání a bolest. Septická artritida
 • : tento typ artritidy je nakažlivá a je obtížné odlišit od revmatoidní artritidy, protože příznaky jsou obvykle stejné. Takže byste měli kontaktovat lékaře s diagnózou.

Když jeden nebo více opuštěných prstů, měli byste určitě věnovat pozornost symptomy. Zkontrolujte, zda je otok jedním prstem nebo celou rukou. Pokud je celé rameno nabobtnalé, je to obvykle problém s krevním oběhem nebo syndromem pneumonie. Pokud je otok pouze jedním prstem, nejprve zkontrolujte nehty a pak se ujistěte, že jste utrpěli nebo zranili prst s nějakým zraněním. Otok může být dokonce výsledkem kousnutí hmyzem. Pokud však nádor trvá déle než pět dní, napište lékaři.

Jak mohu snížit otok prstů?

Je zřejmé, že jak jsme již uvedli, pokud zjistíte, že nádor v rukou trvá několik dní, měli byste se obrátit na svého lékaře. Nicméně, doma, můžete postupovat podle následujících tipů:

 1. teplé a studené vodní lázně s rozmarýnem: rozmarýn vynikající pro snížení otoky kloubů a chrupavek. Můžete kombinovat dvě stonky této léčivé rostliny s horkou vodou a pak ponořit nabobtnal prsty po dobu tří minut. Pak proveďte totéž s miskou studené vody. Změna mezi těmito dvěma teplotami zlepšuje krevní oběh, čímž se snižuje otok. Chcete-li tento postup dokončit, můžete masírovat otoky rukou několika kapkami rozmarýnového oleje.
 2. Pokud máte podezření, že otok prstů je důsledkem bakteriální infekce, nakrájejte česnek na postižené místo. Tato rostlina je vynikající antibakteriální látka, která pomáhá omezit otoky.
 3. Kořen jahodového zázvoru: Tento léčivý kořen může pomoci omezit otoky. Nejdříve míchat několik plátků kořenů zázvoru a smíchat s horkou vodou. Ponořte prsty do této směsi na několik minut. Poté odstraňte strouhaný zázvor z vody a aplikujte ho na postiženou oblast bez přílišného zatlačení. Samozřejmě pomůže překonat otoky.

Doufáme, že se vám líbí tento článek o základních příčinách a léčbě otoku.


5 žIvin pro zdraví a aktivní mozku

5 žIvin pro zdraví a aktivní mozku

Zajímavá fakta Mysli vaše strava je ideální pro podporovat zdraví a aktivitu mozku ? Pravdou je, že nikdy nemůžete vědět jistě. Někdy je to velmi snadné, aby nesprávnou volbou stravy, a když to nejmíň čekat Kromě toho bude zvyk způsobovat vliv na cirkulaci spynu.Pohana což má za následek vznik klastrů, nebo kornatění tepen - jeden z faktorů, které by měly být vzaty v úvahu.

(Zajímavosti)

Známky a příznaky vysoké hladiny estrogenů

Známky a příznaky vysoké hladiny estrogenů

Zajímavých faktů Všechny hladiny hormonů v těle se pohybují nahoru a dolů docela pravidelně. Když jsou dokonale vyvážené, vaše tělo funguje správně. Problém je, když jsou v nerovnováze, tělo zažívá určité problémy. Víte, co je estrogen? Je znám jako "ženský" hormon. Testosteron je "mužský" hormon. Ačkoli každá z nich souvisí s konkrétním článkem, jsou k dispozici jak pro muže, tak pro ženy.

(Zajímavosti)