Co dělat, pokud má váš partner bipolární poruchu? Sex a vztahy


Co dělat, pokud má váš partner bipolární poruchu? Sex a vztahy

Bipolární porucha ovlivňuje emoce, což je důvod, proč se často ovlivňují vztahy s lidmi, a to zejména na romantické.

Během vztahu může osoba s bipolární poruchou mít pozitivní i negativní účinky. Pokud se jedná o váš případ, je důležité pochopit roli, kterou hrajete v této situaci, a nadále podporovat partnera.

Nejdůležitější je mít trpělivosta být ve vztahu přesně s člověkem, který nastaví emoční rovnováhu. Je třeba vědět, že u pacientů s bipolární poruchou existují určité vzorce chování nezávislé na jejich vůli.

Co je to bipolární porucha?

Bipolární porucha - velmi časté psychické poruchy, což vede k depresiútoky, které v některých případech se střídají se záchvaty euforie.

Velmi často se takové náhlé změny nálady stávají chronickými, a od té doby je třeba po zbytek života léčit.

Bipolární porucha může být přenášena zděděná, ačkoli genetická vada, která vede k tomu, nebyla dosud zjištěna. Příčiny afektivních poruch jsou také neznámé, ale věří, že jsou výsledkem četných neurobiologických a psychosociálních faktorů.

Číst článek o4 rozdíly mezi smutkem a depresí

Jak můžete pomoci partnerovi s bipolární poruchou?

Pokud jste ve vztahu s osobou s bipolární poruchou, neznamená to, věc věnovat celý svůj život péči o své vlastní zájmy nebo odsunout do pozadí.

Můžete udělat mnoho pro vaše milované nebo milované, a zároveň nezanedbávat sebe.

důležité rozpoznat příznaky partnera pomáhal útoky

jste vždy v blízkosti svého partnera, takže to, co budete potřebovat, aby mu pomohli pochopit, vývojové fáze a nepořádek. Postupně získáte dostatečné zkušenosti, abyste zjistili, kdy nastane krize nebo opakování.

To vám umožní přijmout preventivní opatření k zabránění útoku.

Práce s lékařem stanete velkým zdrojem informací pro lékaře, protože lze průběžně vyhodnocovat průběh léčby svého partnera.

Efektivní komunikace s lékařem vám umožní získat maximum z každé konzultace. Snažte se neskrývat žádné podrobnosti a v případě potřeby si zapište, co považujete za důležité.

Nepokoušejte se chránit svého partnera více, než potřebujete

Pokud budete nadměrně pečovat o vašeho partnera, nebude to pro něj přínosem. Osoba s bipolární poruchou je většinou v naprosto zdravém stavu a je v normálním způsobu života.

Proto, když je vše dobré, není nutné omezovat svobodu nebo odmítnout určité povinnosti.

Nicméně, jestliže osoba zažívá útok mánie nebo deprese, je důležité strávit s ní co nejvíce času, jak je to možné. Tímto způsobem můžete zabránit sebe-destruktivnímu chování.Nekritizujte

Můžete kritizovat svého partnera, aniž byste to věděli. Nezapomeňte, že jste těmi, kterým nejvíce věří.

Je také třeba pamatovat na to, že osoba s bipolární poruchou neimplikuje tyto příznaky, jsou skutečné. Utrpení není její volbou, a možná vaše milovaná nebo milovaná dělá vše pro to, aby se zotavilo.

Ujistěte se, že partner převezme lék, který potřebujete

Musíte sledovat, zda pacient přebírá lék správně. Existují případy, kdy se pacient začne cítit lépe a rozhodne se, že není nutná žádná další léčba.

Pokud však zcela nebo částečně přestanete užívat léky bez konzultace s lékařem, může to vést k relapsu nebo dokonce k komplikacím poruchy.

Jak se můžete postarat o sebe, jestliže partner trpí bipolární poruchou?

Docela často nedáváme příležitost se zotavit a získat sílu, protože se neustále zajímá o další osobu.

Je velmi důležité

najít si čas a prostor pro sebe. V některých případech můžete dokonce zvážit možnost terapie. Bipolární porucha je nevyléčitelná, takže nezapomeňte, že se s ním budete muset vypořádat po celý svůj život. Proto se musíte ujistit, že během určitých období se o sebe a partnera postaráte. Je důležité získat podporu rodiny a přátel, protože zvládnutí útoků bipolární poruchy je velkou a komplexní odpovědností. Pokud máte pocit, že pomoc partnerovi se stává stále obtížnějším,

stojí za to konzultovat terapeuta.

Budete se zajímat o 10 dveřní test, který vám umožní lépe vědět

Nikdy se nemusíte cítit vinni. Naopak, život s osobou trpící bipolární poruchou může být velmi obtížný, takže je moudré hledat různé zdroje podpory, které přinutily síly k dalšímu pohybu.Co dělat, když má váš partner krizi?

Nejdůležitější je,

pochopit, zda váš partner chce poškodit sebe nebo lidi kolem sebe, a zda je v zásadě schopen dělat tak.

Pokud máte pocit, že se vám nedaří zvládnout situaci, potřebujeterychle najít pomoc

. Za žádných okolností nenechávejte partnera během krize a zkuste se co nejdříve obrátit na svého lékaře. Po konzultaci s odborníkem se zeptejte jej na místnost, aby mohla v případě krize zavolat a požádat o radu.Pokud si od partnera všimnete jednoho nebo více příznaků uvedených v tomto článku, pomozte mu

obrátit se na lékaře a začít léčbu

. Tímto způsobem zlepšíte kvalitu života obou lidí.


Jak milovat někoho v depresi

Jak milovat někoho v depresi

Deprese je oslabující a nebezpečné onemocnění, které může snížit kvalitu života těch, kteří z ní trpí. Má fyzické a emocionální důsledky, které mohou být natolik závažné, aby byly považovány za poruchu. Nejsmutnější je, že depresivní člověk cítí, že nikdo nerozumí tomu, co se děje, a má tendenci být zamčený, aby necítil, že by ji odsoudil.

(Sex a vztahy)

11 Důvodů bolesti během sexuálního styku

11 Důvodů bolesti během sexuálního styku

ŽEny často pocit bolesti během sexu, , které mohou zasahovat do sexuálního uspokojení. Podle amerického kongresu porodníků a gynekologů se 3 ze 4 žen, které mají sex, necítí při sexu žádné nepohodlí. Tato bolest nebo nepohodlí se často vyskytuje v orgánech vnějších pohlavních orgánů nebo ve vagině. Tato bolest nebo nepohodlí se často rozšiřují do pasu, pánve a dokonce i dělohy a močového měchýře.

(Sex a vztahy)