Co dělat v případě nedostatku vápníku


Co dělat v případě nedostatku vápníku

Nedostatek vápníku dochází, když tělo nemá dostatek vápníku. Je to velmi důležitý minerál pro zdraví obecně, zejména pro zdraví kostí, zubů a normální srdeční frekvence.
Kromě toho je tento minerální olej také velmi důležitý pro snižování svalů, nervů a hormonálních funkcí, stejně jako pro regulaci a kontrolu krevního tlaku.

Jaké jsou příznaky nedostatku vápníku?

Zpravidla se symptomy nedostatku vápníku v každé osobě projevují jinak, navíc závisí na závažnosti tohoto nedostatku. Důležitou roli zde hrají příčiny a faktory nedostatku vápníku.

Zřídka jsou příznaky nedostatku vápníku patrné na začátku svého vývoje, zpravidla je znatelné, když kosti oslabují a snadno se rozpadají.

Příznaky mohou být tak neviditelné, že ve většině případů zůstávají bez povšimnutí a mohou trvat roky, než se projeví. Stává se, že když si všimnete příznaků, které již máte progresivní osteoporózu.

Několik příznaků ...

  • Závažná bolest zad a krk, ve většině případů velmi těžká, kvůli zlomeninám v páteři.
  • Závažné zlomeniny, dokonce i lehké mrtvice.
  • Snížení růstu může člověk snížit na výšku s každým procházejícím časem více a více.
  • Zvrásnilo se zpátky a způsobilo abnormální zkreslení v páteři.

Léčba nedostatku vápníku

Nejdříve je nejlepší léčbou v tomto případě doplnění zásobníků vápníku v těle pomocí různých metod.

  • První věc, kterou máte udělat, pokud zjistíte, že máte deficit vápníku - zvyšuje množství vápníku kvůli konzumaci potravin bohatých na vápník. Například zeleniny, fazole, ořechy, mořské plody, pomerančový džus atd. Některé léky mohou způsobit trvalou ztrátu vápníku, jako je užívání diuretik.
  • (Měli byste se obrátit na odborníka a nebrat jej podle vlastního uvážení). Proveďte tréninkový program s jednoduchými cviky, které nejsou příliš vyčerpávající.
  • Vezměte výživové doplňky s vápníkem, stejně jako vitamín D a fosfor. Měli byste se obrátit na odborníka ohledně použití jakéhokoli doplňku výživy. Nikdy neprovádějte samoléčbu, protože to může vést k velmi závažným komplikacím pro zdraví obecně.


Je mnohem hrozivější pro ženy

Je mnohem hrozivější pro ženy

Zajímavá fakta Rakovina plic je jedním z nejčastějších typů rakoviny u žen dnes. Ve skutečnosti je ještě smrtelnější než rakovina prsu nebo dělohy. Ženy jsou stále více vystavovány toxickým látkám v životním prostředí. Tragicky se výrazně zvýšil také kouření. Statistiky ukazují, že ženy, které kouří více než 10 let, mají více než 50% riziko vzniku onemocnění.

(Zajímavosti)

Hluboké deprese: 5 málo známá fakta Zajímavá fakta

Hluboké deprese: 5 málo známá fakta Zajímavá fakta

Hluboké deprese - je jedním z nejčastějších duševních nemocí v moderní společnosti. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) postihuje téměř 350 milionů lidí a v následujících letech se předpokládá, že se zvýší. Ani nezapomínejme, že toto narušení postihuje děti a významnou část mladé populace. Hluboká deprese je každoročně zodpovědná za velké množství sebevražd, ale toto se obvykle v médiích nezaznamenává.

(Zajímavosti)