Co způsobuje zánět mízních uzlin?


Co způsobuje zánět mízních uzlin?

Především je důležité vědět, že většina případů zánětu lymfatických uzlin není vážným zdravotním problémem, zvláště pokud se objeví zánět kvůli infekci.Doporučuje se však monitorovat stav Vašich lymfatických uzlin, aby se zabránilo vzniku dalších nemocí. Proto máte-li zánět lymfatických uzlin, je lepší se poradit s lékařem.

Tyto malé drobky, které příležitostně vzbuzují zánět krku, když máte například za studena, se nazývají lymfatické uzliny. Jsou neuvěřitelně důležité pro tělo a fungují jako kapalinové filtry pro (lymfatickou) tkáň. Mají tvar mandlového tvaru, někde blízko sannoru a lymfatické uzliny jsou tvořeny v nějaké skupině kolem krku, podpaží, slabiny, hrudníku a břišní dutiny. Pokud zjistíte, že lymfatické uzliny mají zánět, je třeba nejdříve uklidnit a pamatovat, že ve většině případů to neznamená, že by se jednalo o komplikované onemocnění. Je však vždy lepší konzultovat lékaře. V tomto článku budeme popisovat funkce lymfatických uzlin a příčiny jejich zánětu.

Jaké jsou funkce lymfatických uzlin?

Zde jsou hlavní funkce lymfatických uzlin:

 • Odfiltrujte cizí tělojako bakterie nebo maligní buňky a zničte je.
 • Vytvoření bílých krvinek, lymfocytů a plazmy, které jsou zodpovědné za ochranu těla před cizími těly.
 • Lymfatický systém je konstruován stejným způsobem jako krevní cévy.
 • Chraňte svůj imunitní systém.
 • Lymfatické uzlinymají různé tvary a velikosti. Například ty pod čelistí jsou ploché, šířka asi centimetr a jejich tvar je podobný fazolím. Ti na krku mají rozměry asi 0,5 cm, jejich tvar je podobný čočce. Lymfatické uzliny v svalovině mají dlouhou formu a velikost jen něco málo přes 1,5 centimetru.

Proč je zánět v mízních uzlinách?

Existuje mnoho příčin zánětu v lymfatických uzlinách. Protože jejich hlavní funkcí je chránit imunitní systém, jsou velmi citliví na jakékoliv změny. Zánět může být způsoben malými příčinami, ale protože jsou mnohem vážnější, například rakovina, například. Zvažte možné příčiny zánětu podrobněji:

 • Časté infekce: nachlazení, bolest v krku nebo tonzilitida.
 • Bakteriální infekce, syfilis, tuberkulóza, otrava jídlem salmonely
 • Lupus
 • virových infekcí, jako jsou spalničky a zarděnky
 • infekci jinými patogeny, jako je malárie, leishmanióza
 • Revmatická onemocnění
 • zánět lymfatických uzlin pomocí drog, chloristan, kotrimoksazolu, hydantoin
 • Stres , špatná spánku, špatná strava, nedostatek živin
 • Někdy zánět lymfatických uzlin může dojít v důsledku lymfomu , nádorového onemocnění, které se považuje za benigní nádor (nikoli rakovinné). Je však třeba uvědomit, že existuje riziko vzniku maligního lymfomu ,takže jakékoliv změny nebo příznaky příznaky by měly pečlivě sledovat lékařem.

Počáteční hodnocení lymfatických uzlin

Není pochyb o tom, lékař bude vás požádat o diagnózu a řeknu vám, co byste měli udělat. Nicméně, nezapomeňte pravidelně ptát sami sebe na následující otázky:

 • jsem měl studené nebo chřipku?
 • Tam, kde byl zánět mízních uzlin, krku, v podpaží, klíční kost?
 • Když jsem si to všiml? Zánět náhle nebo postupně vzrostl?
 • hodně zranil
 • Než jsem měl nějaké onemocnění?
 • Přijmu nějaké léky?
 • Nedávno jsem šel na dovolenou?
 • Nedávno jsem upadala do váhy?

Odpovědi na tyto otázky vám umožní pochopit, kde váš imunitní systém není ještě vrátit k normálu, protože ve většině případů, zánět mízních uzlin v důsledku minulých nemocí. Někdy mohou být příčinou jisté léky nebo bakterie. S vaší pomocí a výsledků testů, lékař může říct příčinu otoku.

Takže, co by měl mít na paměti,

více zánět mízních uzlin umístěných v krku se vyskytují hlavně v důsledku infekce v ústech nebo krku. Nicméně, měli byste zajistit, aby zánět neroste příliš rychle, pokud je jeho velikost větší než 4 cm, budete muset provést biopsii.

Nezapomeňte, že i když uzly v krku jsou obvykle nejsou škodlivé, ale nachází v klíční kosti, a to navzdory své velikosti, jsou považovány za nebezpečné. Proto by měly být léčeny rychle, protože mohou vyvolat rakovinové procesy.

Jak sledovat zdravotní stav lymfatických uzlin a zabránit jim zánětu?

Jedním z klíčových rozhodnutí, aby se zabránilo zánět mízních uzlin jak je to možné - to bude určitě posílení imunitního systému. Je proto důležité, aby tyto produkty používat každý den:

vitamin C. Je nesmírně důležité pro imunitní systém. To bojuje s infekcemi a viry a chrání buňky a tak dále D. Vitamin C se vyskytuje v citrusových plodů:. kiwi, jahody, mango, rajčata a další. Vitamin E

To zvyšuje produkci bílých krvinek, které vás chrání před rakovinou a bakterií. To je nalezené ve většině ovoce, zeleniny, ořechů, jako jsou vlašské ořechy, pistácie, mandle a další.

Produtky bohaté na beta-karoten

Jsou antoksydanty, že v boji s volnými radikály a posílit svou obranu.Ujistěte se, že jíst mrkev, kukuřice, meloun, zelí, řepa, dýně, chřest, meruňky a další. Selen a zinek

Stimulují tvorbu buněk, který poskytuje energii pro imunitní systém. Jaké produkty obsahují selen a zinek? Je to jednoduché:celá zrna, většina ořechy, mořské plody, sója a další.


19 Tvůrčích způsobů, jak znovu použít plechovky

19 Tvůrčích způsobů, jak znovu použít plechovky

Recyklace se stala jedním z nejlepších návyků ke snížení nadměrného odpadu. Ačkoli jsme zvyklí na to, že některé materiály odkazujeme na "odpad", můžete recyklovat plechovky pro opakované použití různými způsoby. Ačkoli někteří lidé si stále neuvědomují, jak důležitá je, lidé, kteří do velké míry recyklují , přispívají ke snížení množství odpadků, které škodí životnímu prostředí.

(Zajímavosti)

Riziko špatných antibiotik

Riziko špatných antibiotik

Zajímavosti V průběhu roku jsme trpí různými nemocemi , studený, bolesti v krku a virové infekce se léčí antibiotiky vyzkoušet. Existuje však riziko nesprávné léčby antibiotiky? Ve většině případů jsme se jít k lékaři, on nám nařízeno, aby tento lék. Ale vždy antibiotika nejsou nejlepší léky. Možné vedlejší účinky Tento lék byl poprvé použit v roce 1940, kdy byl považován za jeden z největších úspěchů v lékařských BLOG.

(Zajímavosti)