Co způsobuje vzhled bílých skvrn na kůži?


Co způsobuje vzhled bílých skvrn na kůži?

Bílé skvrny na kůži ... Máte je? Nebo snad to bylo předtím? Například na horké pláži sezóny často vidět, jak ošklivé Tyto světlé skvrnydívat na něčí kůži.

Co vede k jejich vzhledu? Někdy se tato místa objevují na zádech nebo na obličeji. stejně jako na pokožce velmi mladých lidí. Odkud jsou? Jaká léčba by měla být následována? Dnes budeme hovořit o tomto rozšířeném jevu. Nicméně, jako vždy, jsme vám připomenout, že v případě jakýchkoliv pochybností nebo problémů, měli byste se poradit s lékařem nebo dermatologa (v tomto případě).

Bílé skvrny na kůži, může indikovat vícebarevné lišejník

takzvaný „multi-barevný lišejník“ dochází často. Ale nebojte se, protože není vážným onemocněním a nakonec to jde pryč. Barevné lišejníky projevuje bílými skvrnami na kůži , a to zejména na:hrudi a zadní straně

 • oblastí rukou a nohou
 • , které obvykle trpí na slunci v létě
 • Velmi často známky objevují s nástupem teplého počasí nebo začátkem podzimu. Obvykle můžete vidět bílé skvrny na kůži mladších lidí, protože se potí více

podstupujících hormonální změny a zvýšenou vlhkost .Jak jsme řekli předtím, pro ně není žádná hrozba, nejsou nakažlivá a nezpůsobují bolest. Problém je pouze v podobě ošklivých bodů na kůži, které se nedají snadno zbavit.

Jak zacházet s různobarevnými lišejníky?

Vícebarevný lišejník je typ

houba , a to je důvod, proč to vyžaduje léčbu. Dříve jsme již zmínili, že je velmi efektivní, takže se nebojte. Nejčastěji tyto procedury:antifungální léky, jako jsou: terbinafin nebo mikonazol, které jsou vhodné pro léčení této infekce.

 • Dobrý pomocný šampon se sulfidem selenu (síra selenu). Jednoduše naneste malé množství přípravku v problémové oblasti před spaním, takže měl čas jednat. Pak se ráno osprchujte šampon. Vůbec jednoduché.
 • Pokud dáváte přednost přírodním prostředkům, zkuste aloe
 • . Pomáhá trochu odstranit bílé skvrny. Jednoduše aplikujte rostlinný gel na problémovou oblast, lehkou masáž a nechte ji několik hodin, aby se to stalo. Pak se osprchujte.Stojí za zmínku: pokud po nejméně dvou týdnech používání výše uvedených metod bílé skvrny nezačaly zmizet, měli byste se obrátit na dermatologa.
 • Bílé skvrny na kůži mohou být také příznakem vitiligo

Vitiligo - mnohem vážnější onemocnění.

Je spojena se ztrátou pigmentového melaninu . Jedná se oproblém imunitního systému , který havaruje: tělo začíná napadat a zničit melanocyty.Zvažte charakteristiku onemocnění podrobněji :Takové bílé záplaty se mohou objevit kdekoli na těle. Občas jsou velké, někdy malé a mají i jiný tvar.

 • Nevedou k nepříjemným pocitům, bolest,
 • svědění nebo podráždění. Objevují se bez příznaků a nakonec začínají být znatelnější. Obvykle se na pokožce lidí, kteří žijí s vysokou vlhkostí, objevují bílé skvrny.
 • Někdy se tyto bílé skvrny mohou zhnědnout a začnou se odloupat. Od té doby budete mít nepříjemné pocity.
 • Existuje léčba vitiligu?

Bohužel,

 • účinná léčba z vitiligo neexistuje. Toto autoimunitní onemocnění se často vyskytuje kvůli genetické predispozici a tudíž nezastavuje účinné ničení melanocytů. Někdy je primární barva pokožky zkoušena pomocí steroidů a imunomodulátorů, ale nemusí vždy fungovat. Odborníci doporučují použití krémů proti slunečnímu záření k ochraně hypopigmentálních oblastí pokožky před slunečním zářením.
 • Pokud budeme mluvit o přírodních prostředků
 • , mnoho lidí používá, jako je aloe, obvazy s kurkumou a hořčičným olejem, aby se zabránilo vzhled bílých skvrn. Takže štítky na kůži nezmizí, nicméně s pravidelným používáním v průběhu času, začnete si všimnout, že se staly o něco méně. Navíc je to skvělý způsob, jak se starat o kůži.Bílé skvrny na kůži jako příznak nedostatku výživy

Je také třeba vzít v úvahu.

Někdy jíte špatně, a proto trpíte významným nedostatkem vitaminů a minerálů . Musíte být obzvláště opatrní, pokud jde o malé bílé skvrny a snažit se neobjevovat. Pokud je stále máte, požádejte svého lékaře, aby se na vás podíval.Tyto skvrny mohou být známkou nedostatku nutriční : mohou objevitNěkdy se bílé skvrny na kůži v důsledku nedostatku vápníku, vitamínu

 • D a vitamin E, který pomáhájejich vzhled. Nikdy nezapomeňte jíst potraviny bohaté na vápník! Patří sem nejen mléčné výrobky .Zelenina také obsahuje mnoho těchto živin pro zdraví kůže a kostí. Někdy bílé skvrny způsobené podvýživou nejsou tak škodlivé, nicméně mohou také znamenat
 • nevyváženost stravy . Vždy vyhledejte radu od lékaře.Nezapomeňte, že existuje mnoho nutričních složek, které pomohou zlepšit zdraví Vaší pokožky. Z naší strany vám doporučujeme zlepšit výživu tak, aby byla kompletní a vyvážená. To bude skvělý způsob, jak zabránit vzniku takových drobných problémů jako bílé skvrny.


O magické vlastnosti litovat

O magické vlastnosti litovat

Zajímavá fakta Možná jste slyšeli o této byliny. Podle všeobecné víry má tato rostlina magické vlastnosti. Další informace o uzdravení a léčivé vlastnosti litovat , jsou považovány za kouzlo tím, že čte v našem článku. Funkce rue Ruta - vytrvalá, aromatická rostlina, která má žluto-zelené listy a drobné květy.

(Zajímavosti)

Plantarnyy fastsyyit: symptomy, příčiny a léčba

Plantarnyy fastsyyit: symptomy, příčiny a léčba

Zajímavá fakta Plantarnyy fastsyyit - je zánět plantární aponeurózou nohy. Plantární aponeuroza je spojovací tkáň, která spojuje patní kosti s proximálními (hlavními) falangy. Tato část těla má schopnost protáhnout a stlačit při chůzi, jako gumová páska. Plantární aponeuroza je široká a hustá, protože musí odolat obrovskému tlaku a nést váhu osoby.

(Zajímavosti)