Co znamenají bílé skvrny na nehty?


Co znamenají bílé skvrny na nehty?

Leukoenchyma je nemoc, která postihuje mnoho lidí na světě. Tento název však není příliš známý. Její symptomy zahrnují vzhled malými bílými nebo žlutými skvrnami na nehtu:vypadají jako malé „cloud“, které se objevují pouze v některých částech nehtu.

Jejich původ byl tématem městských legend dlouhou dobu. Bylo věřeno, že se tyto příznaky objevily pokaždé, když byla osoba podvedena. Také jejich vzhled byl spojován s nedostatkem vápníku v těle.

A jsou tyto teorie pravdivé?

Ačkoli některé z těchto legend a teorií mohou znít přesvědčivě, jsou ve skutečnosti falešné. Malé značky mohou vypadat ošklivě, ale nejsou škodlivé. Objevují se v důsledku zánětu nebo zranění nehtové desky, což způsobuje abnormální keratinizaci. Vedoucí katedry dermatologie nemocnice Salamanca Unamuno Pablo poyacnyv tímto způsobem: „Nehet roste o milimetr každých deset dní, takže když vidíte skvrnu ve středu nehtu, to znamená, že jste zraněn dvěma nebo třemi měsíci.“

Podle doktora Rosa Senan drobné rány do nehtů, manikúru neopatrným či agresivní, neustále hryzinnya nehty oříznut nebo nesprávně kutikuly může dojít k poškození vzhledu svých nehtů.

Existuje některá z těchto léčby?

V současné době neexistuje žádná léčba pro Leukohin. Musíte jen počkat, dokud nehvízíte nehty, a pak odřízněte část s bílým bodem. Můžete jej také skrýt tmavým lakem na nehty.

Pokud je na vašich nehty jen jedno bílé místo, nebojte se. Pokud však máte pevnou čáru, která překročí hřebík, existuje šanci, že jste ji poškodili. V takovém případě byste se měli obrátit na dermatologa, abyste mohli diagnostikovat problém. Dalším důvodem, proč byste měli jít k lékaři - hřebík může začít výrazně osvětlit nebo ztmavnout. „V tomto případě problém není hřebík, ale spíše v nehtového lůžka (pod nehtem), a to může být příznakem závažných onemocnění“, - varuje profesor Unamuno.

Jak se vyhnout bílé skvrny?

základních tipů, aby se zabránilo bílé skvrny na nehtech:

  • - Continuous zvlhčování
  • - nepoužívejte nehty čisté tvrdý kartáček
  • - Podle správné dietní režim
  • - nepoužívejte agresivní prostředky, aby čistil nehty a nepoužívejte je příliš často.


Podpaží: kdy se obávat?

Podpaží: kdy se obávat?

To je docela běžný problém. Všichni jsme si pravděpodobně museli všimnout nárazů v rameni a neměli bychom se kvůli tomu moc bát. Zde vysvětlíme, co by mělo být v takových případech provedeno. Co může vést ke vzniku nárazu v podpaží? Osmdesát procent případů je normální a nesmí způsobovat žádné problémy.

(Zajímavosti)

5 Návyků úspěšných lidí před spaním

5 Návyků úspěšných lidí před spaním

Ne profesionální, jmenovitě úspěch osobních vztahů určuje kvalitu vašeho života. Pokud se budete řídit těmito jednoduchými zvyky, které vám nabízíme, před spaním budete cítit skutečné potěšení v životě a budete schopni skutečně ocenit a určit, co je pro vás opravdu důležité. Pojď dál. 1. Kolik hodin spánku potřebujete probuzení a příjemné pocity?

(Zajímavosti)