Co to svědí? Zajímavosti


Co to svědí? Zajímavosti

by si to uvědomovali, vy Chukhai různé části těla. Po přečtení těchto řádků samozřejmě začnete a věnujete více pozornosti. Svědění kůže nemusí nutně indikující poruchu, je přirozená reakce (po obdržení signálu z mozku) zmírnit nějaký smysl.

Proč kůže svědí?

V průměru máme 2 metrů čtverečních kůže, proto je největším orgánem těla. Je přímo vystaven mnoha vnějším faktorům. Ale stejně jako ostatní části těla, kůže má své vlastní mechanismy na prevenci chorob a ochranu proti potenciálním hrozbám.

Když je kůže svědí „normální cestou“, to je voláno svědění, a to není nic jiného než znamení, která nám dává tělo.

Co by mohlo ohrozit pokožku? Všechny druhy povzbuzujících prostředků, jako jsou: prach ve vzduchu, tření s oblečením nebo vlasy, hmyz, pocení, vůní listů nebo květin a další. Vše, co se dotýká naší kůži aktivuje receptory, které vysílají signál do mozku, který pak reaguje senzaci, svědění.

Svědění jednodušší, když jsme chuhayemosya, ale problém je, že můžeme dělat věci horší, pokud např naše prsty nebo nehty znečištěný, nebo pokud jsou příliš silný tlak na kůži. Pokud svědění je mnohem vážnější, nebo bolestivé, může to být důsledek alergické reakce. Dalším důvodem, proč jsme neustále poškrábání pokožky, je nervozita, úzkost, stres nebo úzkost.

hlavní příčiny svědění

 • Dehydratace
 • Dermatitida
 • Psoriáza
 • akné rosacea
 • nadměrné pocení
 • nedostatek hygieny
 • Podráždění kůže
 • alergické reakce
 • Použití silných chemikálií
 • bodnutí hmyzem
 • kleště nebo jiné mikroorganismy
 • stres
 • nervozita
 • týkají
 • Vedlejší účinky léků
 • nízké teploty

Různé studie prokázaly, že neurony v mozku mají specifický úkol: aby indikoval, že něco má vliv na pokožku a může způsobit problémy. V roce 2007 skupina vědců z University of Washington (USA) zjistili, že jsme čisté nervové buňky zodpovědné výhradně pro správu pocit svědění. Studie byla provedena biolog, psychiatra a anesteziologa a publikoval v časopise „Science“. Stimulace, která způsobuje svědění, sbírá nervová vlákna, která jsou právě pod kůží. Posílají signál do mozku prostřednictvím zprostředkování míchy. To je místo, kde nám neurony uvědomují, že je něco, co způsobuje svědění. Tyto nervové zakončení jsou také odpovědné za reakci na bolest.

Scratch scratch, nebo ne: to je otázka

Když jsme chuhayemosya, ve skutečnosti automaticky reagovat na podněty, které mají, abych tak řekl, se týká. Tento nevědomý signál naznačuje, že existuje něco, co způsobuje podráždění kůže. Takže když jsme poškrábání, dáváme do této oblasti pocit úlevy a odstraňuje nepohodlí. Dokonce i když tělo přestává být v bojové připravenosti, už nepošle signál svědění.

V důsledku poškrábání odvracíme od pocitu svědění.

Ale nakonec jsme se podpořit oblast, která je větší než ten, který je cítit svědění, takže můžeme skutečně rozšířit ohrožení a rozšířit svědění. Sušení je reakce na stimulaci, kterou nemůžeme ovládat, jako kašel nebo kýchání. Je však třeba pamatovat například na to, že je lepší pokusit se eliminovat nebo vyhnout se dráždivým látkám, které způsobují svědění.

V nové studii na univerzitě Wake Forest v Winston Salem, Oregon (USA), dermatolog pomocí magnetické rezonance (MRI) je analyzován,

, co se děje v mozku, když jsme chuhayemosya. Účastníci museli použít kartáč na poškrábání pokožky po dobu 30 sekund a poté se zastavili po dobu 30 sekund. Překvapení vědci zjistili, že určité oblasti mozku, které byly spojeny s nepříjemnými vzpomínkami a emocemi, byly "deaktivovány" během poškrábání. Možná to vysvětluje důvod, proč máme pocit úlevy a klidu, když vyřezáváme.

Proč je v zimě kůže více svědivá?

Mnoho lidí zaznamenává zvýšené svědění kůže během chladných měsíců roku. To je způsobeno tím, že pokožka je suchá kvůli nízké teplotě, větru a sněhu. To je nejpozoruhodnější na rukou a tváři - oblasti, které jsou nejčastěji v kontaktu s chladem. To může být také kvůli tomu, že používáme teplejší vodu než v létě.

Taková změna teploty uschnou kůži ještě více a může způsobit dermatitidu, pokud používáte mýdlo nebo čisticí prostředky

. Další možné důvody: použití přídavného oblečení, které neumožňuje kůži dýchat, jak by měl, nebo svědění pocity vlny oděvu nebo oděvu s tlustými nitěmi.Chcete-li se zdržet čištění a poškození kůže, použijte studené obklady, abyste aplikovali malý led do oblasti, kde máte pocit svědění. Navíc můžete na sobě položit látku navlhčenou heřmánkovým čajem, zeleným jílem. Také nezapomeňte na nádherný efekt aloe vera na kůži.


Co způsobuje bolest na levé straně? Zajímavosti

Co způsobuje bolest na levé straně? Zajímavosti

Bolest, bez ohledu na to, kde se nachází, a jak těžké to je vždy symptom něčeho - i když je to něco malého. Nemusíte se o to starat nebo se pokusíte sami diagnostikovat. Ale neměli byste to také ignorovat. Kdykoli máte podezření nebo máte problémy, je nejlepší kontaktovat lékaře . Cítíte bolest na levé straně ?

(Zajímavosti)

Důsledky nadměrného myšlení

Důsledky nadměrného myšlení

Existuje mnoho lidí, kteří si myslí velmi málo a mnoho dalších lidí, kteří příliš mnoho myslí. Žádný extrém není pozitivní, protože přílišné odrazy mohou mít katastrofální důsledky. Jste člověk, který vždy myslí na to, co se děje? Nelze spát, protože nemůžete přestat myslet? Nadměrné odrazy se mohou stát vaším nejhorším nepřítelem, takže je velmi důležité pochopit tento strašný zvyk trochu lépe.

(Zajímavosti)