Jaká neříci lidem depresivní


Jaká neříci lidem depresivní

Sex a vztahy Support osoby trpící depresí může být obtížný úkol. Někdy opravdu chcete vzdálit od této osoby, a ne riskovat řekne nebo udělá něco, co může ještě zhoršit situaci.

Nedělejte to: váš přítel nebo příbuzný, který žije s touto nemocí, potřebuje více pomoci než kdy jindy.

Je třeba mít na paměti, že i ty nejlepší myšlenky mohou mít jiný význam pro někoho, kdo trpí depresí. Poslední věc, kterou si člověk v této situaci přeje, je cítit, že jeho emoční stav je špatně pochopen.

Zde je to, co byste nikdy neměli říkat člověk s depresí:

„Proč nemůžeš prostě být šťastný?“

Deprese je lidé mají zkreslený pohled na svět, vidí negativní nebo smutný pohled. Hovořit o štěstí může být obtížné a ještě více beznadějné, pokud se člověk v tomto okamžiku nebude cítit šťastný.

Neexistuje žádné rychlé řešení proti depresi a naléhání nebo očekávání náhlého růstu může zvýšit pocity frustrace a selhání.

Viz také: Někdy my všichni potřebujeme péči

„Existují léky a terapie pro osoby trpící depresí“

Někteří lidé se obávají, aby vyhledal pomoc kvůli stigmatu, které je často spojené s duševním onemocněním. Možná nechtějí ukázat, jak se cítí, protože žijeme v kultuře, kde jsou hodnoceni pouze vysoce výkonní lidé.

Léky mohou být hlavní příčinou stresu kvůli předpojatým myšlenkám a přesvědčení o závislosti nebo vedlejších účincích. To vše v kombinaci vytváří obecný strach ze změny jejich základní psychie nebo schopnosti "ztrácet" sami.

Nemluvě o možnosti absolvovat terapii, ale nikdy nikoho nechodí.

Ve většině případů to chvíli trvá, než budou připraveni jít na tento krok.

„Prostě se musíme soustředit na dostat se přes tuto“

Zdraví lidé neznají stav snížení fyzické nebo psychické síly, ale tyto dva příznaky se často vyskytují u pacientů trpících depresí.

Můžete mít ty nejlepší úmysly, když mluví s někým, kdo prožívá deprese, vstát a udělat něco, aby se cítili lépe, například, jít ven, cestování, nebo zkusit trochu zábavy.

Nicméně, bohužel, pro někoho, kdo trpí depresí, může skutečně zvýšit své zoufalství. Nikdo nechce tyto pocity překonat víc, než si přejí, ale nevědí, jak to udělat.

Jejich nálada, myšlenky a chování jsou mimo jejich kontrolu, zvláště pokud mají těžkou depresi.

"Není to tak špatné, ostatní lidé jsou horší."

Nikdo nechce být srovnán s hladovými dětmi žijícími v bojové zóně nebo lidmi žijícími se smrtelnými nemocemi. Proč děláte depresivní osobu, že o tom myslí? Opravdu si myslíte, že se to bude líbit?

Lidé, kteří trpí depresí, často mají myšlenky, které se stávají psychotickými a začínají pronásledovat. Když trváte na tom, abyste je použili jako příklad proti životům jiných lidí, mají tendenci se cítit horší.

Ačkoli máš dobré úmysly, nedokážeš jim nic říct tím, že jim to řekneš.

"Zítra se budete cítit lépe"

Tato podmínka není přes noc. Tento druh nesprávného očekávání bude dále bránit osobě s depresí. Pouze lidé, kteří trpěli depresí, si nevěří, jak hluboká bolest, utrpení a beznaděje mohou být.

Se správným lékařským přístupem můžete překonat depresi, ale to vyžaduje čas. Jazyk takových věcí jen způsobuje, že se lidé cítí více nepohodlní a paralyzovaní.

„Ty sám jsi to přinesl na sebe“

Lidé jsou posuzovány a vyhodnocovány po celou dobu, což může být vážnou chybou, kdyby se spolehnout jen na své osobní hodnoty, nedostatek informací či nedostatečné znalosti předmětu jako celku.

Lidstvo spojilo depresi s hříchem po mnoho staletí.

Předpokládalo se, že tento stav je trestem toho, kdo porušil zákony "bohů". A stále existují 3 lidé, kteří říkají o depresi, jako by se týkali hříchu a trestu.

Takový postoj má ostře negativní důsledky, pouze zhoršuje stav osoby, která trpí depresí.

"Nebuď tak negativní"

Je těžké být blízko člověku s depresí. Jeho nízkoenergetická a ponurá nálada vás může také potlačit a mnoho lidí se instinktivně odvrací. Někdy lidé dosahují takové míry, že otevřeně vyjadřují úzkost, kterou jim někdo nazývá depresivní osoba.

Ano, bezpochyby, jejich nálada nezlepšuje vaši pohodu. Ale říct to někomu, kdo trpí depresí, způsobuje, že se cítí osamělí a jen zvyšuje jejich negativní emoce.

Nejlepší způsob, jak pomoci, je podpořit a udělat vše, co je možné, abyste našli správné zdroje pro vyřešení tohoto problému.

Podívejte se na tento článek: Jak se negativní emoce poškodit tělo

Deprese je vážný problém

No Depression - není jen psychologický problém, a tam je určitá doba, během níž může být vyléčen. Nemusí být ani přesné důvody pro jeho vzhled. Po

, mít deprese - přestává být schopen vidět smysl života milion různých faktorů: rodinné problémy, úmrtí blízkého člověka, selhání v práci, a další.

Nicméně, bez výjimky přítomnost deprese znamená čelit každodennímu boji o přežití. Mějte to na paměti, když slyšíte tyto fráze, protože teď víte, že nepomáhají lidem, kteří trpí touto poruchou.


Syndrom Wendy: starat se o ostatní a zanedbávání sebe

Syndrom Wendy: starat se o ostatní a zanedbávání sebe

Pokud jde syndrom Wendy , mnoho lidí si myslí, že popis tohoto chování, které je populární psychologii, poněkud zastaralý a typickou minulých generací, pro naše matky a babičky , Ale to tak není. Nutnost postarat se o své polovině a dát to všechno, aby ji potřebuje před dneška za normální. Existuje mnoho žen, dělají tu chybu, „milující příliš mnoho“ a ztratí svou vlastní sebeúctu.

(Sex a vztahy)

5 Opakováním fráze ve časech

5 Opakováním fráze ve časech

Sex a vztahy Moments být klepe na dveře, aniž by pozvání , a ještě horší je, že obvykle nejsou připraveni jim čelit. Negazdy mohou mít různé formy. Někdy nestačí, abyste získali nejlepší podporu od přátel nebo si přečetli všechny knihy na světě o sebevylepšení. Tmavé časy vyžadují především kvalitní výcvik, ze kterého můžete počítat s vlastními zdroji, stabilitou a emocionální kontrolou.

(Sex a vztahy)