Co by ženy měly vědět o rakovině tlustého střeva


Co by ženy měly vědět o rakovině tlustého střeva

Zajímavosti Podle Světové zdravotnické organizace (WHO), rakovina tlustého střeva nebo rakovina tlustého střeva, se vyskytuje u 10-15% světové populace, což ji řadí na druhé místo v incidenci po rakovině plic.

Je také důležité si uvědomit, že rakovina plic a rakovina tlustého střeva se často objevují u žen. Některé typy onemocnění však závisí nejen na zvýšeném sklonu způsobeném pohlavím.

Dnes chceme vyjasnit některé informace o rakovině tlustého střeva, což bude bezpochyby užitečné pro vás.

Rakovina tlustého střeva u žen

Rakovina tlustého střeva se vyskytuje u velkého procenta lidí po 50 letech. Nicméně, 10% případů této nemoci se vztahuje na ženy a muže mladšího věku.

Ve skutečnosti se stává, že rakovina tlustého střeva se vyvíjí i za 20 let.

Až do nedávné doby, nemoc často vyskytla u mužů, ale před několika lety, lékaři začali bít na poplach, protože rychlému nárůstu výskytu rakoviny tlustého střeva u žen.

I když nevíme jistě, co je příčinou onemocnění, takové faktory, jako je kouření nebo nesprávnýmživota může zvyšovat riziko.

Nicméně, někdy rakovina tlustého střeva se vyvíjí u velmi mladých lidí, kteří mají zdravé návyky.

Dále v tomto článku vám chceme říci řadu faktů, které jsou užitečné.

Co je rakovina tlustého střeva?

Rakovina tlustého střeva se vyskytuje v kosti nebo konečníku. Téměř vždy začíná stejným způsobem: abnormální tvorby ve sliznici tračníku, která je ve formě malých polypů.

Člověk může žít s malými výrůstky po dobu několika let a neměl nápadné symptomy, ale v průběhu doby je zde riziko, že se promění v karcinogenních buněk. Hlavním příznakem je krev ve stolici.

Existují dva druhy polypů, které se vyskytují nejčastěji:

  • adenomatózní polypy (nakonec zmutovat do rakoviny)
  • zánětlivých a hyperplastických polypů. Jsou to nejčastější a obvykle se nemění na rakovinové buňky.

Jaké jsou příznaky rakoviny tlustého střeva u žen

Symptomy rakoviny tlustého střeva jsou stejné u obou pohlaví. Jediným rozdílem je, že ženy jim často nedávají pozor, protože si myslí, že důvody jsou zcela odlišné, například:

  • záchvaty nebo průjem. Nezapomínejte, že tyto poruchy se vyskytují častěji u žen, takže jsou s lékařem častěji zdržovány;
  • únava, nedostatek energie. Tento příznak se často vyskytuje u žen;
  • otok v oblasti břicha, pocit tíhy, pomalé trávení ...
  • rakoviny tlustého střeva často dělá projevuje skrze náhlé objevení krve ve stolici. Pokud zjistíte, že výkaly jsou velmi vzácné, je také dobrý důvod konzultovat s lékařem;
  • nezapomeňte, že krve ve výkonech nelze vždy pozorovat pouhým okem. Můžete také trpět anémií. To, co se primárně spojíme s jinými příčinami, může být ve skutečnosti závažnější nemoc, která se skrývá za běžnými příznaky.

Takže chceme upozornit, že mnohé z výše uvedených příznaků, někdy označují kolitidu, potravinové alergie, vředy, problémy s močovým měchýřem a tak dále. Ujistěte se, že jdete s lékařem, abyste rozptýlili jakékoli pochybnosti.

Předčasná diagnóza - to je tajemství úspěšné léčby

Rakovina tlustého střeva se projevuje stejně tak u žen, tak u mužů. Proto by nemocnice měly vypracovat schéma pro včasnou diagnostiku této nemoci.

Je to něco jako pravidelné návštěvy gynekologa. vždy vhodné požádat svého lékaře, aby dělat jednoduché vyšetření tlustého střeva v následujících situacích:

  • , pokud jste starší 50 let;
  • pokud si všimnete krve ve stolici a trpíte konstantní bolestí břicha;
  • Pokud má vaše rodina případy rakoviny tlustého střeva.

Analýza zahrnuje pouze obyčejné vyšetření výkalů pro přítomnost krve v ní, stejně jako kolonoskopie. Poslední z těchto postupů není příliš příjemné, ale je nezbytné pro úplné přezkoumání.

Slovy Antonio Linares lékař, specialista na nemoci trávicí soustavy při léčbě Covadonga institutu na včasné odhalení onemocnění může být vyléčeno 90% pacientů.

A důvodem toho je velmi jednoduché: před vyvíjením do maligního nádoru se polyp vyvíjí na nějakou dobu. V prvních fázích je toto vzdělání vždy benigní. Ale pouze pokud není čas odstranit, polyp mutuje v rakovinových buňkách.

Proto kvůli preventivním vyšetřením, novým technologiím a léčbě můžeme výrazně snížit výskyt rakoviny tlustého střeva.


Pět důvodů nenechte ujít návštěvu dermatologa

Pět důvodů nenechte ujít návštěvu dermatologa

Zajímavá fakta Lidské tělo je tak složitá a tajemná, že si všiml, některé znepokojivé změny, často nechápou, co se děje, a ani neví, který lékař by měl platit v této situaci. Například víme, že kožní problémy mohou mít nepříznivý vliv na vlasy, stres a špatné stravovací návyky způsobují tvorbu hlenu.

(Zajímavosti)

Stimulace 5 akupunkturních bodů pro lepší zdraví

Stimulace 5 akupunkturních bodů pro lepší zdraví

Akupunktura je technika související s tradiční čínskou medicínou . Zahrnuje stimulaci některých akupunkturních bodů těla ke zlepšení určitých částí těla nebo obecného blahobytu. I když už cvičíte akupunkturu nebo se pokoušíte zkusit, víte, nikdy není příliš pozdě, než začnete tento postup pravidelně používat a využívat ji.

(Zajímavosti)