Jaká je barva moči, která mluví o vašem zdraví?


Jaká je barva moči, která mluví o vašem zdraví?

Každý ví, že to není velmi pěkné téma. Můžete být jedním z těch lidí, kteří navštíví toaletu a nevěnují příliš velký důraz na typ moči, ale lékaři doporučují, abyste věděli, jakou barvu máte v sobě. Je důležité vědět, že nejen bolest může být jasným znakem zdravotních problémů. Barva moči může také ukázat vám některé příznaky vaše tělesná kondice, špatná výživa, nemoci, nedostatečné nebo nadměrné užívání vody ...

Moč se skládá z vody a dalších látek, které tělo pracoval a vede je ven. Nicméně, pokud něco nefunguje správně ve vašem těle, vaše moč může změnit barvu. Pravděpodobnou příčinou může být strava, zánět nebo dokonce nástup některých léků.To vše může způsobit změny, které byste měli mít vždy na mysli. Zjistěte všechny fakty o moči, které se týkají vašeho zdraví. Pojďme číst!

Vaše zdraví a barva vašeho moči

Za prvé, musíte vědět jednu důležitou věc: moč se dostane do močového měchýře jako produkt filtrace ledvin. Po dokončení procesu filtrace směs vody a toxinů, které tělo nepotřebuje, vstupuje do močového měchýře a musí být odstraněno z těla. V závislosti na potraviny, které jíte a fungování těla každého člověka, například na druhupocením či dýcháním, vaše tělo bude zobrazovat více či méně moči. No, barva závisí na následujících aspektech:

Jasné barvy

Barva moče světla - dobrý příznak. To znamená, že máte v těle dostatek vody. A když pijete spoustu vody, je snadnější vyčistit ledviny močí, což zase dělá světlý odstín. To je dobré znamení.

Nasycená žlutá

V této situaci byste měli mít na paměti to znamená, že to znamená nedostatek tekutiny v těle a ledviny musí pracovat více tvrdě, aby filtrovat moč. Toxické prvky se v těle hromadí víc a měli byste vypít více vody. V tuto chvíli není nic rušivého. Tato barva může být také kvůli nadměrnému pocení, když jste tvrdě pracovali nebo jste udělali hodně fyzického cvičení.

Tmavě žlutá barva

Tato barva by vás měla upozornit. To je zřejmý signál, že byste měli jít k lékaři. Tmavě žlutá barva vám říká, že existuje problém s játry, možná máte žloutenku. Prohlédněte si to, podívejte se na oči. Všimněte si, že v případě žloutenka, budou mít také nažloutlý nádech. Budete se cítit unaveni a jednoduše obecně špatní. Tato nemoc má zpravidla jiné příznaky, které můžete rychle cítit.

červenohnědá barva

Tato barva může být nejběžnější, pokud máte problémy s ledvinami. Znamená to, že máte zánět, a proto je v moči několik stop krev. Je možné, že máte ledvinový žaludek a váš močový trakt trpí, protože kámen bolestně blokuje močový měchýř. Tento kámen může být v jedné z ledvin, která by mohla způsobit poškození. V tomto případě je barva moči velmi charakteristická. Navíc, pokud je to opravdu problém s ledvinami, ozve se silná bolest.

Oranžová barva

Tato barva není zvyklá, ale to se také může stát. Co způsobuje oranžovou moč? Přebytečný vitamin C v těle. Je to příliš mnoho, takže vaše ledvina pracuje, aby vynesla svůj nadbytek z těla, a díky tomu získává barva moči tak charakteristickou oranžovou barvu. Pokud si všimnete takového jevu jeden jemný den, jen snížit spotřebu ovoce a zeleniny obsahující vitamín C po dobu nejméně pět dní. Nezapomeňte, omezte a nezrušte!

Modrá barva

Překvapený? Bez ohledu na to, jak to vypadá divně, se to stane. Taková barva může být způsobena přebytkem vápníku a možná určitým typem bakteriální infekce. Tento jev se často vyskytuje u lidí, kteří berou vitaminové doplňky, což způsobuje nadměrné vitamíny, myslím, dokonce i mírný otrava jinými látkami, které mohou být obsaženy v těchto doplňků, dobře, vaše tělo je vystaveno jejich vlivu. Buďte opatrní s léky a vitamínovými doplňky, které užíváte. Pokud zaznamenáte jakoukoli změnu barvy moči, jestliže užíváte léky nebo doplňky , okamžitě kontaktujte svého lékaře.Červená barva

Moč, která má červenou barvu, může být znamením dvou věcí.

První může být docela závažné, protože může být kvůli přítomnosti krve v moči a budete muset okamžitě kontaktovat lékaře . Je možné, že máte problémy s močovým měchýřem nebo ledvinami. Správná diagnóza vám vždy poskytne vyčerpávající odpověď. Druhý důvod tohoto příznaku je zcela neškodný. Pokud jíte hodně červené červené řepy, bobule, ostružiny nebo dokonce jiné intenzivně zbarvené potraviny v ten den, je možné, že vaše moč může dostat tuto barvu. Je velmi důležité, abyste sledovali, zda se tato barva během močení opakuje několik dní. A pokud ano, neváhejte kontaktovat lékaře.


Krátkodobá paměť: tipy na jeho zlepšení

Krátkodobá paměť: tipy na jeho zlepšení

Jak často zapomenete, co jste chtěli říct? Zapomenete, proč jste šli do kuchyně nebo co koupit v supermarketu? Vynechali jste někdy nějaké důležité termíny nebo aktivity? Pokud ano, vaše krátkodobá paměť potřebuje pozornost. Váš mozek může být nasycený nebo nasycený informací. Dobrou zprávou je, že můžete zlepšit svou krátkodobou paměť s některými návyky a cvičení.

(Zajímavosti)

6 Návyky, které poškozují ledviny

6 Návyky, které poškozují ledviny

Zajímavých faktů ledviny - orgán, který funguje po celý den filtrovat odpad z krve. Odhaduje se, že zpracovávají přibližně 190 litrů krve denně a filtrují přibližně dva litry vody a toxinů. Ledviny také hrají nesmírně důležitou roli ve vývoji některých hormonů a regulaci krevního tlaku. Nicméně, stejně jako v případě jiných orgánů, zdraví ledvin může být škodlivé kvůli různým chorobám nebo nadměrné akumulaci odpadu.

(Zajímavosti)