Vesnice, ve které nikdo rakovina nemá


Vesnice, ve které nikdo rakovina nemá

Dnes je rakovina, bezpochyby, jedním z největších problémů společnosti. Věda a medicína se již dávno snažily porozumět svým mechanismům, aby nejenom zabránili onemocnění, ale také vymýšleli další léčbu, která by pomohla pacientům.

Pokud vám řekl, že existuje určitá část populace, mám na mysli „typ“ lidí, kteří jsou tak strašné slovo „rakovina“, které byste asi nám to nevěřili.

Nicméně, to je pravda, v dnešním článku vám chceme říct o jedné úžasné a zvláštní místo - údolí Vilkabamba v provincii Loja, Ekvádor. Tam je vesnice, ve které lidé nemají rakovinu.

Village odolnosti proti rakovině

Pro vás lépe porozumět neuvěřitelné rysem tohoto místa, je důležité říci více o syndrom genetická porucha Larona.

Laronův syndrom je vzácné dědičné onemocnění, které způsobuje problémy s růstem. Kromě toho poskytuje 100% imunitu vůči rakovině a diabetu.

Další informace o tom.

syndrom Larona 350 lidí na celém světě

syndrom Larona poprvé objeven izraelské Zvi Laron lékaři v časných 50. let. Jeho zájem skupina pacientů, kteří žili v malé vesnici v provincii a všichni byli velmi malé.

I této poruchy, celkový zdravotní stav byl prostě nádherný: jedli, co chtějí a nikdy trpěl cukrovkou, kromě toho, žádný z předchůdců těchto lidí má rakovinu.

V roce 2001, po více než 30 letech výzkumu, vydal Laron Zwi své první poznatky o mechanismech tohoto zajímavého syndromu. Pokud jsou shrnuty, pak jsou hlavní výsledky:

  • Laronův syndrom má 350 lidí po celém světě. Většina z nich žije v údolí Vilkavabamba v Loaha, Ekvádor. Zbytek žije v Izraeli a některých středomořských zemích;
  • lidé s touto genetickou poruchou jsou velmi malí na výšce: zřídka rostou nad 90 cm;
  • kromě toho mají společné fyziognomické vlastnosti;
  • Laronův syndrom se vyskytuje kvůli nedostatku růstových hormonů.

I když tělo produkuje dostatečné množství růstového hormonu, nedostatek jiného hormonu (IGF-1 nebo IGF), který úzce souvisí s inzulínem, růstový hormon není rovnoměrně štěpí v těle.

  • Tento syndrom se přenáší pouze tehdy, když otec i matka jsou nositeli odpovídajícího genu.

Laronův syndrom - záruka rakoviny a cukrovky

Lidé s takovou genetickou poruchou mohou mít normální život. Navzdory své malé velikosti netrpí nemocí ani fyzickými problémy.

Účinek je tak silný, že mnozí lékaři se ptají, jak se tito lidé, z nichž většina drží na špatné stravě s vysokým obsahem tuku, cukru a pečeně, nikdy nezabíjejí cukrovkou a rakovinou. Přečtěte si o

5 vzácné příznaky rakoviny prsu

Od otevření Larona syndrom není člověk diagnostikován s touto nemocí. Zde jsou možné důvody:

  • tajemství spočívá v práci jater a hormonů, které zpomalují vývoj růstového hormonu;
  • IGF-1 je důležitý nejen pro děti, které vyrůstají, ale také v dospělosti, protože dále podporuje dělení buněk (což z dlouhodobého hlediska může zastavit šíření rakoviny); lidé s Laronovým syndromem mají vysokou citlivost na inzulín, který je chrání před rozvojem diabetu a jiných onemocnění spojených s metabolismem);
  • Nejproblematičtější období takových lidí je dětství, protože se nevyvíjejí tak, jak by měli;
  • však, jakmile dosáhnou zralosti,
  • hormonální nedostatečnost IUD se stává velkou ochranou proti dvěma nejčastěji se vyskytujícím nemocem - rakovině a cukrovce.Výzva pro vědu a naději pro lidi s Laronovým syndromem

Ačkoli lidé s Laronovým syndromem nikdy nemají rakovinu a diabetes, jejich životy nejsou tak šťastné, jak se mohou zdát na první pohled.

Historici věří, že obyvatelé Vilkabamby být potomci španělských sefardských Židů, kteří konvertovali ke křesťanství a emigroval do Jižní Ameriky v šestnáctém století. Každopádně

,

vždycky musel vypořádat s posměchem a nést sociální stigma „jinakosti“.Doporučené čtení: „

rakoviny endometria: 5 Fakta vědětDnes se vědci snaží zjistit mechanismus působení tohoto hormonu, aby i nadále mohla napodobit. Tím se otevře cesta k vytvoření revolučních léků ke zpomalení rakoviny.

Experimenty se nyní provádějí pouze v laboratořích.

Mezitím existovala naděje pro pacienty s Laronovým syndromem. Když dítě diagnostikuje tuto poruchu,

může vstoupit do syntetické formy hormonu IGF-1 . Problém je jen v ceně: 20 000 dolarů ročně.Málokdo si to může dovolit. Naštěstí tito lidé z vesnice, kde nikdo netrpí rakovinou, mají velkou budoucnost. Je možné, že proti rakovině budou vynalezeny velmi brzy.


9 Věcí, o kterých žáci mluví

9 Věcí, o kterých žáci mluví

Pravděpodobně jste už slyšeli už několikrát, že oči jsou zrcadlem duše . Jak často děláte rozhodnutí v závislosti na tom, co vám ostatní oči říkají? A co říkáte s žáky? Pravdou je, že oči jsou přímým odrazem myšlenek . Hodně z nich je přenáší žákem. V závislosti na tom, zda se rozšiřují nebo zmenšují, mohou se ostatní dozvědět hodně o tom, co říkáte nebo nehovoříte.

(Zajímavosti)

7 Závažných důsledků nedostatku spánku

7 Závažných důsledků nedostatku spánku

Většina z nás v určitém okamžiku života cítil důsledky nedostatku spánku. Kvůli špatnému spánku nebo nedostatku spánku je těžké se soustředit, máte pocit neohrabanosti, ospalosti a tělesné únavy. Navíc ráno se na tváři projeví špatný sen. Přesto většina lidí stále neví, že deprivace spánku může mít několik vážných dlouhodobých zdravotních důsledků.

(Zajímavosti)