Sex a infekce, sexuálně přenosných infekcí (STI)


Sex a infekce, sexuálně přenosných infekcí (STI)

Sex a Vztah spokojenost a požitek ze sexupozitivní vliv na zdraví. Sex je dobrý způsob, jak snížit úroveň emočního stresu a vytvořit těsný kontakt s partnerem. Kromě toho je to nádherné vyložení těla.

Ale přes to sex přináší jistá rizika.

Například sexuálně přenosné infekce (STI) mohou způsobit emocionální, fyzické a duševní nepohodlí. Mohou také způsobit vážné zdravotní problémy, včetně neplodnosti.Hlavní věc, kterou je znát o STI

Chronická bolest v pánvi způsobená STI

ovlivňuje kvalitu nejen pohlaví, ale i života obecně. Bez sexu se žena začíná vnímat intimní čin jako úkol, ne jako

potěšení , atd.Zdravé sexuální vztahy vyžadují spoustu úsilí.

Naštěstí důvěra v sexuální zdraví vám dává inspiraci. Nezapomeňte: pokud máte aktivní sexuální život, riziko vzniku STI se zvyšuje.

Čím více partnerů máte, tím větší riziko. To však neznamená, že nemůžete vynechat STI, pokud jste zřídka sexy. Vy jste v nebezpečí od doby, kdy jste poprvé začali sexuální život.

Dobrou zprávou je, že

existuje vždy prostředek ochrany proti ▌Inpiraci. Ne všechny jsou spolehlivé, ale pomáhají výrazně snížit riziko ITS. Nezapomeňte číst:Co dělat, pokud má váš partner bipolární poruchu?

Očkování Dnes existují dva typy sexuálně přenosných infekcí, které mohou být vakcínou chráněny: lidský papilomavir a hepatitida.

Existují dva typy vakcín STI: Cervarix a Gardasil. Cervarix chrání před HPV typy 16 a 18, což často vede k rakovině děložního čípku.

Gardasil chrání před dvěma typy HPV uvedenými výše, stejně jako další infekce, které jsou příčinou genitálních bradavic.

Oba typy vakcíny

jsou účinné, pokud očkování provádí žena, která právě začala sexuální život

.K dispozici je vakcína proti hepatitidě B.

Safe Sex bezpečný sex -

je nejúčinnější způsob, jak chránit proti infekcím přenášeným infikované přidělování

při pohlavním styku.Používání kondomu nemusí být účinné proti infekcím, které jsou přenášeny tělesným kontaktem, ale riziko je stále omezeno. Bezpečný sex je vždy výhodou. Konstantní používání kondomů

snižuje riziko přenosu infekcí během análního, orálního a vaginálního pohlaví

. Je třeba připomenout, že tyto nemocijako syfilis, HPV a herpes mohou být také přenášeny během orálního sexu.

Pravidelné lékařské vyšetření Dodání testů na přítomnost pohlavně přenosných infekcí může snížit riziko dlouhodobých účinků infekce

. Například takové bakteriální onemocnění, jako je kapavka, může být příčinou neplodnosti.

Kontrola sebe a vašeho partnera před zahájením sexuálního vztahu je nejlepší nápad, než si myslíte.Obě máte příležitost ujistit se, že neriskujete sebe navzájem.

Pravidelné doručení analýz vám umožní neustále sledovat vaše zdraví.

STI může udeřit osobu v každém věku.

I v monogamní manželství nebo stáří je vždy riziko nákazy pohlavně přenosnými chorobami, pokud přijdou do styku s novým sexuálním partnerem.

Pravidelný vaginální roztěrDodání testů se může stát součástí pravidelné lékařské prohlídky. Takové testy pomáhají identifikovatrakovinu děložního čípku

. Revmatické změny lze vyléčit předtím, než dojde k závažným onemocněním.

Většina případů rakoviny děložního čípku je způsobena HPV , takže bezpečný sex a očkování mohou pomoci snížit toto riziko.Existuje několik typů HPV, které způsobují rakovinu, ale ne všechny tyto typy mohou být chráněny očkováním. Proto je nátěr z děložního čípku na onkocytologii

důležitý i když byl vakcinován proti HPV.Kromě toho se rakovina děložního hrdla může velmi rychle šířit, takže její léčba bude mít negativní vliv na sexuální život a schopnost dítěte představit.

Vždy si pamatujte, že je třeba provádět pravidelné lékařské vyšetření, abyste byli v pořádku se všemi změnami v těle a přijali včasné opatření

. Neočekávejte nezvratné změny.

Můžete skutečně zabránit STI? Jediným způsobem, jak se chránit před přenosnými nemocemi, je mít sex. Nicméně, mnoho odborníků se domnívá, že sex je nezbytný pro pocit uspokojení.

Je proto důležité přijmout nezbytná opatření k tomu, aby si užívali sexuální život a minimalizovali rizika a příležitosti k infekci sexuálně přenosnými infekcemi.

Nakonec doporučujemenezanedbávat lékařské vyšetření, stejně jako zodpovědnost za váš vlastní sexuální život.

Jen

se se může chránit před STI.

Proto vždy zkontrolujte lidi, se kterými máte vztah. Pokud užíváte preventivní opatření a podstupujete pravidelné lékařské vyšetření, můžete významně snížit riziko pohlavně přenosných infekcí. Jak léčit infekci kvasinek s domácími léky Houbová vaginální infekce vyžaduje teplé, vlhké prostředí, takže stojí za to nosit správné oblečení. Zjistěte, jak v tomto článku zacházet s kvasinkou.


Jak přežít tmavé dny, kdy bolest nezmizí

Jak přežít tmavé dny, kdy bolest nezmizí

Tam jsou tmavé tmavé dny všude kolem, když se zdá, že život se děje špatně . Každá špatná událost a negativní vás ponoří do pocitu hořkosti, dokud se všechny myšlenky nezačnou zmát. Může se to zdát divné, ale je skutečně dobré mít takové období a být užitečné, aby bylo možné je přežít. Příčina jednoduchá: to je šance reboot .

(Sex a vztahy)

Obvyklé příčiny vaginální suchosti

Obvyklé příčiny vaginální suchosti

ŽEny občas mají nepohodlí ve vagině, ale mnoho z nich neví o příčinách vaginální suchosti. Pokud dojde k poklesu estrogenu, příznaky se zhoršují kvůli suchu v této intimní oblasti. V medicíně je tento jev znám jako vaginální atrofie a způsobuje zánět v této oblasti. Ačkoli se tento nepohodlí může zdát nevýznamný, může změnit vaši každodenní činnost, váš sexuální život a v důsledku toho váš vztah s partnerem.

(Sex a vztahy)