Tajné vlastnosti skořice


Tajné vlastnosti skořice

Zajímavá fakta ve vědě skořice známý „Cinnamonum verum“ a to se obvykle používá jako koření dezert a kávu. Nicméně, v mnoha starověkých kulturách věřil skořice zázračný produkt, a to koření chválen za svými nesčetnými blahodárné vlastnosti. Ačkoli skořice je již znám jako dobrý pomocník v boji proti mnoha chorob, vědci stále najít další a další způsoby, jak využít tuto koření. Podívejme se na některé z nich v tomto článku.

Užitečné vlastnosti skořice, které nebudete vědět před

díky své jedinečné aroma a chuť skořice patří k nejoblíbenějším kořením na světě, ale nejčastěji se používá při přípravě dezertů. Ale kromě svou jedinečnou chuť a aroma, skořice má také obrovské množství užitečných vlastností.

skořice má schopnost snižovat hladinu cukru v krvi, a to se doporučuje dyslipidemie (lipidové složení krve). Skořice se získává z kůry stromu. Další užitečné vlastnosti koření - možnosti ke zlepšení trávení, odstranění nepříjemné pocity v žaludku vylučovat plynů a snížení zánětu ve střevě.

V skořice obsahuje fenolické sloučeniny (které se nacházejí v hroznů a červené víno), který je nasycen skořice antioxidanty. Nezapomeňte, že skořice je složen z mnoha flavanoyidiv - živiny, které ve velkých množstvích lze nalézt iv borůvky.

Pravidelná konzumace skořice olej pomáhá zpomalovat růst bakterií, plísní, protože toto koření je silná antibiotika. Právě díky této neuvěřitelné vlastnosti skořice je často používán v kosmetickém průmyslu.

Cinnamon obsahuje vitamíny B1 a C, fosfor, vápník a draslík - všechny živiny, které jsou nezbytné pro naše zdraví. Skořice má také schopnost uklidnění těla, takže je považován za účinný nástroj ke zmírnění nervozity, napětí, podrážděnost, úzkost a dokonce i deprese.

Vzhledem ke své protizánětlivé vlastnosti skořice pomáhá k úlevě od bolesti kloubů a svalů, což je typické pro revmatoidní artritidy nebo necitlivost těle v důsledku špatné držení těla. Skořice radí využít ke kašli, nachlazení nebo průtoku krve. Toto koření má schopnost snižovat hladinu cukru v krvi a bojovat proti ukládání tuku v tepnách, což je důvod, proč je nezbytné pro diabetiky a lidi s vysokým cholesterolem.

Kromě všech výše uvedených vlastností je skořice také velmi přínosná pro trávicí systém. Perfektně pomáhá s nevolností a zvracením, zlepšuje chuť k jídlu a snižuje průjem, což je důvod, proč se doporučuje lidem s onemocněním trávicího systému.

Ženy ze skořice pomáhají snižovat bolest v kritických dnech, protože snižují menstruační křeče a zlepšují krevní oběh. Pokud se však snažíte otěhotnět, doporučujeme vám, abyste tento koření zastavili, protože má antikoncepční vlastnosti. Totéž platí pro těhotné ženy - pro ně je skořice přísně zakázána, protože může vést k potratu.

Skořice má další užitečnou vlastnost, o které jste předtím neslyšeli - snižuje nepohodlí při spalování jazyka, což se často vyskytuje během vaření. Chcete-li zmírnit bolest, jednoduše zakkchit čas na skořicovou hůlku.

Jak získat co největší užitek ze spotřeby skořice

Skořice se prodává ve formě prášku a tyčinky. Bez ohledu na druh skořice, kterou si vyberete, uchovejte ji v uzavřeném skleněném obalu na tmavém, suchém a chladném místě. Tyčinky skořice zůstávají v průběhu roku čerstvé a ve formě mohou být skladovány po dobu až 6 měsíců.

Vezměte prosím na vědomí, že prodloužení životnosti skořice může být provedeno v chladničce. K určení jeho svěžest může být vůně - ve skořice by měla být příjemná sladká chuť.

Nejlepší je koupit skořici pěstovanou za ekologických podmínek, tj. Bez přidání pesticidů a jiných chemikálií, které mohou poškodit vaše zdraví, protože anorganické produkty neobsahují vitamin C a karotenoidy.

Chcete-li těžit ze skořice, potřebuje konzumovat 1 až 6 gramů tohoto koření denně (všimněte si, že asi 4 gramy mleté ​​skořice je v čajové lžičce). Můžete použít skořici mnoha různými způsoby: posypeme nebo ochucujeme pokrmy, přidáme k pečení, jíte syrové (ale nezapomeňte, že má velmi výraznou chuť).

Nejlepší je kombinovat skořici s horkými pokrmy a nápoji, protože při nízkých teplotách je špatně strávené a má velmi specifickou chuť.

Jeden z nejkrásnějších způsobů, jak používat skořici, je přidat do čaje a kávy. Obzvlášť užitečný takový nápoj bude při nachlazení nebo chřipce. Čajová lžička skořice bude postačující na jednu šálek čaje a pro kávu je třeba přidat 1,5 čajové lžičky prášku na mletou kávu před napařením nápoje. Chuť skořice a polévek je skvělá, protože oteplovací efekt a rafinovaná chuť tohoto koření se dokonale slučují s čočkou a fazolemi.

Skořice velmi pomůže trávení po jídle. Bude to skvělá pomoc lidem, kteří často trpí bolesti žaludku a pálení žáhy, zejména po přejídání (což se často děje během prázdnin). Pokud pijete sklenici čaje s přídavkem skořice před spaním, zmizí pocit plného žaludku.

Je neuvěřitelné, ale v skořici je mnoho dalších užitečných vlastností! Výsledky jedné studie ukázaly, že aroma tohoto koření stimuluje mozek a zlepšuje zpracování informací. Někteří lidé si dokonce myslí, že jednoduché sání skořice může pozitivně ovlivnit tělo. Můžete se uchýlit k tomuto triku před zkouškou nebo během intenzivní duševní činnosti.

Mnoho lidí dává přednost kosmetickým výrobkům obsahujícím škoricový olej. Existuje další populární způsob, jak používat skořici: může posypat dezerty se šlehačkou. Nepochybně bude každý dezert lépe ochutnávat, pokud do něj přidáte trochu skořice, a tato pekárna bude užitečná pro vaše zdraví!


Vynikajících japonských slov osobního rozvoje

Vynikajících japonských slov osobního rozvoje

Zajímavá fakta, když se dozvědět více o jiných jazycích a slovech, začínají chápat, jak kultura může utvářet svět kolem sebe, znát jejich vnímání života a dokonce i speciální vesmíru. Prostředí, ve kterém člověk žije, výrazně ovlivňuje její osobní vývoj. Japonská kultura je známá slovy, která kombinují řadu myšlenek.

(Zajímavosti)

ŽIvot už není to, co bylo před ztrátou rodičů

ŽIvot už není to, co bylo před ztrátou rodičů

Je to všechno přirozené: když děti žijí déle než jejich rodiče. Ale to neznamená, že je snadné přijmout ztrátu nejstarších lidí, kteří nám v životě dali vše. Pokud máte dobrý a teplý rodinný vztah, jakákoliv ztráta se stane nesmírně bolestivá. Smrt rodičů je prázdnota, kterou nikdy nezhojíme. Můžete se však naučit žít s ním a ulehčit své utrpení s příjemnými vzpomínkami, fotografiemi a vzpomínkami na rodiče, které budeme vždy držet v našich srdcích.

(Zajímavosti)