5 Nejlepších přírodních deodorantů


5 Nejlepších přírodních deodorantů

Přítomnost dobrých osobních hygienických návyků nám dává příležitost vychutnat si dobré zdraví. Zejména se zaměří na deodorant, kosmetický, využití z nichž nám pomáhá cítit se lépe, mají větší důvěru, a také zabraňuje uvolňování štiplavý zápach, že cizí lidé obvykle považován za nepříjemné. Proto v této publikaci vám ukážeme pět nejlepších deodorantů na domácím trhu.

Před výběrem výrobku, který vám nejlépe vyhovuje, je velmi důležité znát některé zásadní rozdíly mezi deodoranty a antiperspiranty. Ačkoli mnoho lidí má tendenci být zmateno a myslí si, že jsou to stejné produkty, ale ve skutečnosti existuje mezi nimi několik významných rozdílů. Supermarkety dnes nabízejí řadu variant různých produktů, takže je snadné zaměnit tyto dva typy v podstatě odlišné kosmetiky, což může být důvodem pro naše ne-správnou volbu.

Rozdíly v deodorantech z antiperspirantů

Jak jsme řekli, tyto dvě kosmetické výrobky mají několik důležitých rozdílů. Zde budeme mluvit o nejdůležitější patří: deodorant

  • : deodorant používá především k odstranění pachů způsobených pocením. Tak, tyto výrobky nejsou určeny ke snížení pocení, ale pouze s cílem eliminovat špatný zápach potu, který přichází s ním. Většina z nich je vyrobena s určitou vůní a v kombinaci s alkoholem, což činí deodoranty účinnou po dobu dvanácti hodin. Tento kosmetický přípravek je obvykle snadno vstřebáván tělem.
  • Antiperspirant: jak jeho název naznačuje, tento druh kosmetiky, na rozdíl od deodorantů, má zabránit pocení. Tato prevence je možná, protože antiperspirant vytváří film na potních žlázách, s použitím zpravidla malého množství hliníku. Antiperspiranty jsou mnohem účinnější než deodoranty a mají silný antibakteriální účinek. Antiperspiranty se však nedoporučují pro některé části těla, protože mohou ucpat své póry.

Co je lepší: deodorant nebo antiperspirant?

Odpověď na tuto otázku bude do značné míry záviset na vašich fyzických potřebách a vlastnostech. Tudíž jednotlivci, kteří nevypouštějí příliš mnoho potu a kteří také nemají silný nepříjemný zápach, si mohou bezpečně vybrat deodorant. Pomůže to zabránit nepříjemným zápachům a zastavování potu není nutné, protože se osoba příliš nepřetěžuje.

A naopak, lidé, kteří se špatně pojí, by si měli vybrat antiperspirant. Výrazně sníží množství vybraného potu a také zabrání nepříjemnému zápachu. Je zřejmé, že použití deodorant v takových případech není moc dobrý nápad, protože deodorant nejen zabránit vzniku zápachu, ale člověk bude i nadále poskytovat stejné množství potu bez deodorantu.

Nicméně, odborníci věří, že je nejlepší vybrat si deodorant, který je kombinován s antiperspirant. Takže kombinace poskytne oběma stranami nejlepší využití kosmetiky, na jedné straně, příjemné aroma bude maskovat pachy, na druhou stranu, množství potu se snižuje, a to zejména v případě, že vyniká hodně.

5 nejlepších přírodních deodorantů

Gemstone: mnoho lidí považuje tento druh minerálu za skvělý přírodní deodorant. Galvanický kámen nejenže zabraňuje špatnému zápachu, ale má také baktericidní, adstringentní vlastnosti a léčí rány. Ještě více je velmi účinný v boji proti špatnému zápachu a má dlouhotrvající účinek.

Aloe Vera: Tato rostlina, a zejména její šťáva, je velmi účinný přírodní deodorant, který lze použít pro celý organismus. Používá se jako čistá šťáva samotná nebo ve směsi s některými esenciálními oleji. Tato šťáva se také používá k léčbě malých ran různých typů a při projevování zažívacích poruch. Tak aloe vera může být vynikající volbou , pokud jde o použití jako deodorant.

Bikarbonát: Díky svým vlastnostem je bikarbonát dalším velmi účinným domácím prostředkem. Ve skutečnosti má schopnost skrývat pachy mnohem lépe než některé komerční deodoranty, které se prodávají v obchodech. Bikarbonát zpravidla zanechává stopy na oblečení, a proto byste ho měli aplikovat pouze v malých množstvích, a to velmi opatrně.

Esenciální oleje: Velmi praktickou a levnou volbou by bylo používat éterické oleje v kombinaci s jinými produkty , jako jsou již zmíněné. Tím přidáte aroma k Vašemu deodorantu. Jen pár kapek oleje vám pomůže cítit dobře.tea tree oil:

tento typ oleje je velmi dobrý pro použití jako deodorant. To nejen maskuje nepříjemné zápachy, ale také působí jako antiseptikum, baktericid a fungicid. Kromě toho tea tree oil může být použit k léčbě infekce nebo poškození kůže.


90% Onemocnění postihuje dvojtečku. Vyčistěte to! Zajímavosti

90% Onemocnění postihuje dvojtečku. Vyčistěte to! Zajímavosti

Většina lidí neví, ale tam je rozšířená víra, že 90% z nemoci a hmotnosti problémy spojené se špatným zdraví tlustého střeva. Tento orgán hraje důležitou roli v celkovém stavu lidského těla, protože tlustého střeva odstraňuje veškeré toxiny a zbytečnému plýtvání. A pokud se hromadí po dlouhou dobu, pak mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

(Zajímavosti)

Metody prevence „syndromem zlomeného srdce“

Metody prevence „syndromem zlomeného srdce“

Zajímavosti Přestože syndromem zlomeného srdce je považován za jeden z charakteristických znaků srdečního infarktu, je zřídka fatální. Všimněte si, že tento problém často postihuje ženy. Samozřejmě, že název tohoto onemocnění se může zdát docela poetické na první pohled, ale je to opravdu není tak. V medicíně „zlomené srdce syndrom“ je známější pod názvem „takotsubo kardiomyopatie“, „přechodné dysfunkce levé komory srdeční“ a „stres kardiomyopatie.

(Zajímavosti)