Variety meditace a jejich výhody


Variety meditace a jejich výhody

užitečné návyky Stres, úzkost, neschopnost ovládat emoce vedlo k mnoha lidem se rozhodl vyzkoušet různé meditace.

Když mluvíme o meditaci, víte, že existuje mnoho různých možností? Věc je, že potřebujete znát různé druhy meditace, abyste zjistili, co je pro vás nejlepší.

Dnes tedy chceme, aby vám nějakou představu o moderních odrůd meditace, výhody, které poskytují, a že lidé jsou užitečné.

Odrůdy meditace

1. Primární meditace zvuku

Primární zvuková meditace je založena na mantrech.

A co je to mantra?

Mantra je zvuk, slovo nebo fráze, kterou opakujete, což způsobuje, že mysl vibruje.

Například dobře známá mantra je klasika "ommm". Tím se uvolní myšlenky, které vás vyvedou z přítomnosti.

Ačkoli si možná myslíte, že mantry jsou náhodně vybrané zvuky, pravdou je, že jsou všechny posvátné. Mají hodnotu, která se zachovala od starověku.

Primární zvuková meditace vás odstraní z duševního hluku, který vás udrží z klidu.

2. Vipassana Meditace

Meditace Vipassana je také známá jako vnitřní meditace.

Tato praxe se zaměřuje na nazální dýchání a analýzu myšlenek a emocí. Analyzujete je bez soudu.

Tento druh meditace pomáhá vidět situaci bez toho, aby ji vyhodnotila. Otevře oči a umožní vám pochopit, co se děje kolem.

3. Meditace Zazen

Meditace Zazen nebo Zen je zaměřena na dýchání. Mezi meditací Zenu a Vipassany existuje významný rozdíl. Zen není založen na nosním dýchání, ale na žaludku.

Pro takový druh meditace musíte sedět rovně, bradu směřovat dolů a vaše paže by měla být na břiše.

Tato meditace vás učí vidět myšlenky, které procházejí vaší myslí. Díváte se na ně, abyste je zbavili.

4. Meditace Meditace Matt Matt, také volal milující laskavost meditace vznikl v tibetském buddhismu. Toto je pečující a soucitný způsob meditace.

Prostřednictvím této meditace se naučíte soucítit s ostatními. Zvýšíte pozitivní pohled na život. Navíc, se naučíte přijímat sebe i ostatní.

Lidé s nízkou sebeúctou, perfekcionisty nebo sebekritickými lidmi mohou těžit z takového druhu meditace. 5.

Kundalini Meditace Kundalini hlavním cílem - je probudit vaší mysli mantry a písně, které se dostanou do podvědomí.

Tento druh meditace je většinou zaměřen na páteř. Energie Kundalini je v dolní části zad.

Když čtete mantru nebo zpíváte, uvolní se tato energie, která je ve vašem páteři. Pak se probudíte. Pokud půjdete trochu dále, budete schopni dosáhnout osvícení.

6. Meditace čaker

Podle hinduistů mají lidé 6 čaker. Jsou to centra energie, která jsou rozdělena po celém těle.

Tento druh meditace se zaměřuje na zvuky, postavení rukou, vykreslení a zaměření na každou čakru, která vás spojuje s vaším fyzickým tělem.

7. Meditace Tonglian

Poslední z rozmanitých meditací, o kterých se dozvíme, je Tonglianova meditace. Pomůže vám to spojit se s tím, čím trpíte, bolestí a zbavováním se.

Lidé mají tendenci uniknout z toho, co si myslí, že jsou pro ně negativní nebo škodlivé. Nicméně to jen zhoršuje situaci.

Takový druh meditace může účinně bojovat proti obtížným okolnostem, ke kterým dochází v životě.

Tonglenova meditace vám pomůže zbavit se negativů, být sympatický a otevřený. Kromě meditace je věnována zvláštní pozornost dýchání.

Vyzkoušeli jste již takovéto meditace? Navzdory skutečnosti, že jsou všechny užitečné, jsou zaměřeny na různé prvky. Je skvělé, že si můžete vybrat, co je pro vás nejlepší a co nejvíce potřebujete k léčení.

Jaké jsou vaše oblíbené rozmanitosti meditace?


Nouzové cvičení

Nouzové cvičení

Lékaři říkají, že únavou očí je jedna ze složek stárnutí. Ale pokud se nad tím zamyslíte hlouběji, nebo dokonce získat přehled o problému názvu, je zřejmé, že únava očí - není pouze onemocnění, které se nelze vyhnout, ale nerovnováha způsobena tím, že máme příliš mnoho práce. V tomto článku budeme popisovat, jak relaxovat a držet tón očních svalů, aby se zabránilo napětí .

(Užitečné návyky)

Pravidelné užívání vody ovlivňuje mozek

Pravidelné užívání vody ovlivňuje mozek

Užitečné návyky Mnoho lidí ví, že pravidelná konzumace vody má pozitivní vliv na játra, ledviny a srdce. Nicméně, voda má schopnost zlepšit mozkovou aktivitu a mnohem silnější, než si dokážete představit. Brain je tělo, které potřebuje nejvíce energie k plnění svých funkcí. Lidský mozek je 75% na bázi vody, a proto vyžaduje, aby tato jednoduchá a přístupná tekutina fungovala správně.

(Užitečné návyky)