Typy, příčiny, rizika, symptomy myomů


Typy, příčiny, rizika, symptomy myomů

Zajímavosti V některých případech se tyto nádory rostou poměrně velké. Při menstruaci mohou způsobit intenzivní bolesti břicha. Některé případy však vůbec nezpůsobují žádné příznaky.

Zpravidla se předpokládá, že tato vlákna jsou benigní. Jsou v 70-80% žen ve věku 50 let a starších. Proto je důležité vědět o nich něco víc. Za prvé, pojďme se podívat na různé typy děložních myomů.

Jaké typy děložních fibroidů existují?

subserous dělohy jsou vytvořeny mimo dělohu

v serózní membráně. Mohou dorůst tak velký, že váš žaludek vypadá mnohem větší, na jedné straně. Myomy

na noze v subserous někdy myomy růst jádro. Jedná se o malý základ, který podporuje nádor. Když k tomu dojde, na noze se objeví myom. Submukózní myomy

Tyto fibroidy vyvíjet ve vnitřní výstelce dělohy (myometria). Obvykle nejsou tak běžné jako ostatní. Když se objeví, může to způsobit několik problémů, včetně těžké krvácení během menstruace a plodnosti problémy. Jaké jsou příčiny děložních fibroidů?

Vědci stále neví, proč se fibomy vyvíjejí. Nicméně, různé faktory mohou mít vliv na jejich tvorbu: hormony

:

 • Vaječníky produkují hormony, jako je estrogen a progesteron. Tyto linie dělohy během každého menstruačního cyklu. Mohou také způsobit vývoj myomu. Rodinná anamnéza :
 • děložní myomy, může být genetický základ. Pokud vaše rodina se takové případy, je možné, že budete také myomy. Zeptejte se své matky, babičky a dokonce i sestry. Těhotenství :
 • , když jste těhotná, estrogen a progesteron zvyšuje. Proto se v průběhu těhotenství, je možné, že děložní myomy bude rozvíjet a rychle rostou. Kdo je pravděpodobnost vzniku děložních myomů?

Těhotenství a rodinná anamnéza nemoci - to jsou některé faktory,

, které vyžadují pozornost. Ženy, které mají některé z těchto příznaků, mají vyšší riziko pro myomy: stáří starší než 30 let afrického původu

 • nadváhou Jaké jsou příznaky děložní myomy?

příznaky, které můžete cítit,

závisí na umístění, velikosti a počtu myomů. Pokud myom je malý, nebo pokud jste procházejí menopauzy,

Tam nemusí být žádné příznaky vůbec. Myomie se může objevit během menopauzy a po ní. Zde jsou některé z nejčastějších příznaků:

Závažné krvácení během menstruace.

 • Bolesti v pánvi a v zádech.
 • Zvýšený počet menstruací.
 • Časté nutkání močit.
 • Bolest při pohlavním styku.
 • Zvýšení doby trvání menstruace.
 • Tlak, nadýmání nebo zánět
 • v dolní části břicha. Jak diagnostikovat myomii?

Pokud máte podezření, máte děložní myomy,

mluvit na gynekologa. Bude provedeno gynekologické vyšetření. Je třeba zkontrolovat stav, velikost a tvar dělohy. V závislosti na tom, kdo najde své gynekologa, může být nutné provést tyto testy: ultrazvuk

:

 • Tento druh testu využívá vysokofrekvenční zvukové vlny, aby odrážely dělohy na obrazovce počítače. To umožňuje gynekologovi vidět vnitřní strukturu. V důsledku toho můžete určit, jaký druh myo trpíte. Jiný typ ultrazvuku -
 • transvaginální ultrazvuk. V tomto případě lékař vloží ultrazvukový senzor do pochvy. Poskytuje jasnější obrazy, protože je mnohem bližší děloze během procesu. Magnetické rezonance pánevní
 • (MRI): Tento test používá zařízení pro zobrazení obrazu dělohy, vaječníků a pánevních orgánů. Jak mohu zacházet se svým tělem?

Je důležité, aby váš lékař vypracoval plán léčby.

Mělo by být založeno na vašem věku, velikosti myomu a celkovém zdravotním stavu. To může zahrnovat použití kombinace prostředků. Léky

Možná budete muset užívat

léky k regulaci hormonů. To normalizuje hladinu estrogenu a progesteronu. Obecně to jednoduše redukuje bohatou menstruaci a fibroidy.

Na druhé straně, existují možnosti, které řídí krvácení a bolest, ale nesnižují myom:

nitroděložní zařízení,

 • , které vylučují progesteron farmaceutické analgetika,
 • jako je ibuprofen pilulka
 • chirurgie

Další možností - chirurgické odstranění několika velkých fibroidů . Břišní myomectomy zahrnuje

abdominálním řezem k dosažení dělohy a odebrat fibroidy. To může zahrnovat použití laparoskopie ke snížení velikosti jizev. Pokud nejsou k dispozici žádné další možnosti, lékař může mít hysterektomii. Minimálně invazivní výkony

:

sonografické ordinace - postup, který lze použít zvukové vlny zničit děložní myomy. Chcete-li to provést, jděte na speciální tomograf. To umožňuje lékařům používat vysokofrekvenční zvukové vlny pro zobrazení a zničení fibroidů.

 • Myolýza
 • také snižuje velikost fibroidů. Zahrnuje elektrický proud nebo laser.Můžete také použít
 • kryomyolýzuk zmrazení fibroidů. Změkčení endometria
 • - zavedení speciálního nástroje do dělohy. Ničí sliznice dělohy za použití tepla, elektrický proud, horké vody nebo mikrovlnná trouba. Obecně platí, že existuje mnoho možností pro léčbu tento společný problém, který v mnoha případech dokonce ani nemusí mít žádné příznaky. Pokud máte podezření na přítomnost děložních fibroidů, obraťte se na svého lékaře.


Rakoviny endometria: 5 Fakta vědět

Rakoviny endometria: 5 Fakta vědět

Zajímavých faktů Výsledky nedávných studií, rakoviny endometria postihuje jednoho ze sta žen. Nejčastěji dochází po období menopauzy. Jedná se o poměrně častý typ gynekologické rakoviny, ale i přes to, že není co způsobuje většinu úmrtí. Stejně jako ve většině těchto případů, včasná detekce nemoci bezpochyby zvyšuje naději na přežití.

(Zajímavosti)

čLověk dělá „dočasné tetování“ rozveselit nemocné děti

čLověk dělá „dočasné tetování“ rozveselit nemocné děti

Zajímavá fakta dát tyto tetování na kůži, není na škodu. umyli, kdy děti osprchovat, ale dát jim sílu. Jakmile jsou vyryta na kůži, chlapci a dívky jsou „cool“, ale úsměv a nyní nový pohled na život jiným objektivem , která je originální, odvážný a vzrušující. Stojí to za to, když úsměv je nemocné dítě, umělec z Nového Zélandu chápe.

(Zajímavosti)