Rizika a příznaky endometriózy


Rizika a příznaky endometriózy

Zajímavá fakta Endometrióza postihuje každé z 10 žen a , podle mnoha organizací, které pracují v této otázce, zmlkl a oslabující nemoci pro ně.

Endometrióza - onemocnění, při kterém vznikají benigní nádory nitroděložní tkáně mimo děložní, často šíří na vaječníky, pánve, vejcovody, a to i břišní orgány, jako jsou střeva.

To je zdravotní problém, jehož léčba dosud nebyla nalezena. To je obvykle dědičná a navíc výsledky výzkumupublikované Brigham nemocnice žen může být příčinou mnoha případů infarktů u žen mladších než 40 let.

V tomto článku vám poskytneme všechny potřebné informace o tomto problému.

Endometrióza - tichá nemoc, která postihuje mnoho žen

to může překvapit, ale jsou zde i dívky 12-13 let, kteří provedli operaci endometriózy. Takže budete muset pochopit, jak těžké může být cesta, jak endometrióza a nedostatečnou lékařskou péči, které dostane.

Teprve v roce 2013 vyvinuli první příručku pro informování a vzdělávání lidí o endometrióze.

Je důležité si uvědomit, že endometrióza je velmi "zvláštní" nemoc. Zatímco některé ženy trpí nepopsatelnou bolestí, v jiných to nemusí být doprovázeno žádnými příznaky.

Doporučená číst: „5 faktory, které ovlivňují zdravotní stav vaječníků

Možná to je důvod, proč sdružení na celém světě požadují organizovat mnohostranné tým (gynekologovi odborníky a psychology lept) naučit se lépe definovat nemoc z různých přístupy.

A teď se dozvíme více o běžných příznacích.

Symptomy endometriózy

 • Velmi bolestivá menstruace.
 • Závažná bolest dolní části zad, která dává břišní dutinu. Může být exacerbován před menstruací nebo během ní.
 • Bolest během nebo po pohlavním styku.
 • Bolest nebo problémy při vyprazdňování nebo močení.
 • Často 30 až 40% pacientů s endometriózou trpí neplodností.

Chceme také poznamenat, že ne všechny ženy mají stejné příznaky. Někteří lidé si vůbec nevšimnou žádné změny. Onemocnění je obvykle detekována při rutinní kontrole při gynekologa nebo břišní operace, včetně císařským řezem nebo zánět slepého střeva.

Co je endometrióza živá

Čelíme nemoci, ze kterého neexistuje žádný lék. Pro všechny ty ženy, které mají žít s endometriózou, bezpochyby nejdůležitější léčba je něco, co jim pomůže zlepšit kvalitu jejich života.

V některých případech může být bolest tak hrozná, že je dokonce těžké jen projít kolem. Tyto ženy čelit nepochopení ze strany druhých, kolegy v práci a jejich partnery, které mohou překvapit proč pohlavní akt má tolik bolesti. Viz také článek

bolesti v kostech, poradenství a léčba

Hormony - je jednou z možností léčby endometriózy, ale dávají vedlejší účinky: velké procento žen, tak s depresí.

 • Některé bolestivé příznaky mohou být léčeny léky. Také někdy předepisuje lék podobný léku předepsanému pro rakovinu prostaty.
 • Dalším častým řešením je chirurgický zákrok k odstranění poškozené tkáně, ale ve většině případů prostě rostou zpět a bolest pokračuje.

Endometrióza zvyšuje riziko srdečního záchvatu

Hovořili jsme o tom na začátku článku. Podle studie provedené na Bostonské nemocnici trpí endometriózou ženy, které měly hysterektomii nebo vaječníků mají vyšší riziko srdečního infarktu.

 • Vědci analyzovali lékařské záznamy 116 400 žen starších 20 let. Z nich bylo 11 903 endometrióz.
 • Zjistili, že ti, kteří přijdou po menopauze rychlejší provoz, byli vystaveni zvýšenému riziku ucpání tepen, srdečního infarktu a anginy pectoris.

Pamatujte, že endometrióza může postihnout i ženy do 40 let.

Proč by měl žít zdravý životní styl

lékaři radí všem ženám, které trpí endometriózou, vzít dobrou péči o své tělesné zdatnosti a duševní zdraví, aby se zabránilo onemocnění srdce.

 • Nezapomeňte, že bolest a nedostatek všeobecného povědomí o obecné populaci může způsobit pocit osamělosti a frustrace, který nakonec vést k depresi. Pokud dovolíte vyčerpání imunitního systému, zvýší se riziko vzniku srdečních chorob.
 • Pokud jste začali předčasné menopauzy, je riziko stejné jako u těch, kteří nastoupili v této fázi života přirozeně.

I 30 nebo 55 je třeba dobrou péči o své stravě a vést aktivní životní styl, aby se zabránilo případné problémy.

Viz také: „8 způsobů, jak zabránit přibývání na váze během menopauzy

Pravidelné kontroly, údržbu a zdravotnické organizace, které u žen s endometriózou může dobře pomoci čelit této obtížné onemocnění.


7 Důvodů, proč špatné kousal nehty

7 Důvodů, proč špatné kousal nehty

Zajímavá fakta To není jen estetický problém, protože kousání nehtů může vést ke zdravotním komplikacím, jako jsou bakterie a deformovaných prstů. ○ Oniofagie, běžně známá jako zvyk hýčkat nehty, je běžným problémem v jakémkoli věku. V tomto článku budeme vysvětlovat, proč špatné nibbling nehty a proč byste se měli zdržet tohoto.

(Zajímavosti)

Jak zacházet s ječmenem ve vašich očích doma?

Jak zacházet s ječmenem ve vašich očích doma?

Především je třeba, abyste věděli, že ječmen na oku je zánět jedné z žláz víček. Není to velmi vážná nemoc, ale může to být docela bolestivé a otravné. Zpravidla se vyskytuje kvůli bakteriální infekci. V tomto článku se můžete dozvědět o přirozených způsobech léčby ječmene doma. Externí ječmen - Toto je zánět, který má červenou barvu.

(Zajímavosti)