Včasná detekce a prevence ovariální cysty přírodní prostředky


Včasná detekce a prevence ovariální cysty přírodní prostředky

ovariální cysta - benigní obvykle problém pro ženy, ale i když to není nebezpečné pro lidské zdraví, je lepší léčit rychle, aby se zabránilo komplikacím v budoucnu. Vyskytují se převážně v letech pubertou a menopauzou a po menopauze jsou vzácné.

Co je cysta?

ovariální cysty - malý tekutinou naplněný vak, který vytváří uvnitř nebo vně vaječnících žen. Vyskytují se během ovulace, malé folikuly vytvořené na jedné z obou vaječníků a otevírá, když je vajíčko je zralý a připraven k oplodnění. Poté, co vejce vyjde, tento malý vak je rozpuštěn a absorbován tělem přirozeně. Ale pokud z nějakého důvodu je vak uložen poté, co vejce vyjde, může naplnit tekutin, zvýšení velikosti a tvaru kosti.

Co způsobuje vzhled cyst?

žena má zvýšené riziko vzniku vaječníkových cyst, kdyby nepravidelný menstruační cyklus, pokud je neplodnost nebo mají jiné hormonální nerovnováha nebo genetické faktory.

Jak rozpoznat ovariální cysty?

Typicky, cysty na vaječnících nemají symptomy úzkosti, ale v některých případech mohou být detekovány v důsledku prudkého bolest v břiše při určité činnosti. Pokud se cysta začne krvácet nebo protrhne, způsobuje silné bolesti, kterou je třeba rychle vyřešit, protože to může způsobit krvácení z pochvy. Další znamení pro jejich detekci - bolesti před začátkem měsíce nebo během pohlavního styku.

Další příznaky, které mohou naznačovat přítomnost ovariální cysty:

  • nevolnost nebo zvracení
  • prsu překrvení
  • přibývání na váze
  • problémy s močením
  • otoky břicha nebo pánve
  • bolest v dolní části zad nebo kyčlí
  • kombinace bolesti, horečky a zvracení

pokud zaznamenáte kterýkoli z těchto příznaků, je důležité, aby se poradil s lékařem, který bude kontrolovat pánevní oblast, která má potvrdit, zda máte ovariální cysty. Pokud existuje podezření na její existenci, může být potvrzena pomocí ultrazvuku nebo magnetické rezonance. Kromě toho mohou krevní testy pomoci zjistit, zda cysta musí být odstraněna, nebo ne.

Jak můžete zabránit výskytu cév ovaria?

Chcete-li zabránit vzniku cysty na vaječnících, uvádíme několik doporučení, které lze snadno provést doma.

zdravé výživy k léčbě a prevenci vzniku vaječníkových cyst v ideálním případě vaše strava by měla obsahovat více potravin, které jsou bohaté na vlákninu a vody, což snižuje nitrobřišního tlaku. Kromě toho dobrý nápad přidat potraviny, které mají vysoké hladiny vitamínů a minerálů, včetně zinku a vitamínů B a C. Teplý komprimuje

Když cítíte bolest, teplé nebo horké obklady snižují otok a snížit úroveň nepohodlí.

Pít uklidňující bylinné čaje

Pokud cítíte příznaky, jako je nadýmání nebo bolesti, doporučuje pít čaj s heřmánku, máty nebo malin. Tyto čaje odstraňují stres a mají uklidňující účinek. Jsou ideálně konzumovány před spaním. Pít vodu

zvyk pít tolik vody, může pomoci zabránit vzniku vaječníkových cyst, protože, jak vaše tělo dobře hydratované. Doporučuje se pít alespoň 8 sklenic vody denně.

Dandelion Dandelion tea je známá pro své močopudné vlastnosti, které pomáhají detoxikaci jater, toxiny a zlepšení hormonální rovnováhu. Jak můžete vidět, pampeliška čaj je ideální pro snížení a předcházení vzniku vaječníkových cyst.

Pravidelně cvičte

Pravidelné cvičení pomáhá regulovat hormonální cyklus organismu, předcházet bolest břicha a obvykle zlepšení celkového zdraví. Bylo prokázáno, že fyzicky aktivní ženy mají tendenci mít méně menstruační cyklus, a to pomáhá snižovat tvorbu ovariální cysty.


5 Společně pečovat o pleť během menopauzy přírodní prostředky

5 Společně pečovat o pleť během menopauzy přírodní prostředky

Jste slyšeli, že během menopauzy, že vaše pokožka podstoupí velké změny? Bojíš se toho, co se stane? Dnes budeme hovořit o tom, jak se starat o pokožku během menopauzy. Za prvé, nemáte důvod se bát menopauzy. To je přirozená etapa v životě každé ženy. Po 40 letech se vaše tělo začne měnit . A co je nejdůležitější, vaše vaječníky přestanou produkovat pohlavní hormony a konce menstruace.

(Lidových opravné)

7 Přírodní prostředky pro ušního mazu

7 Přírodní prostředky pro ušního mazu

Přírodní produkty ucpání ušním - je přírodní olej, který emitují rakovinu kanál ucho, vytvoří ochrannou bariéru proti mikroorganismům a cizí látky. Má gelovitou strukturu a skládá se z sekrecí mastných a mrtvých buněk pokožky, které jsou zodpovědné za ochranu před viry, bakteriemi a houbami. Problémy vznikají, když se síra ucha nahromadí v nadměrném množství, zablokuje zvukový kanál a způsobuje takové nepříjemné příznaky jako napětí ucha, ztráta sluchu a svědění.

(Lidových opravné)