Rány, která se nikdy nehojí: neuropsychologie obětí násilí


Rány, která se nikdy nehojí: neuropsychologie obětí násilí

Každý by se měl zapojit do boje proti násilí. Nedávno byla zřízena Organizace žen OSN na podporu rovnosti pohlaví a posílení postavení žen v boji proti sexuálnímu násilí na ženách v ozbrojených konfliktech.

Ačkoli muži také trpí útoky, obtěžování a fyzické nebo psychické násilí, údaje OSN ukazují, že téměř 35% žen na celém světě trpí různými násilí.

Tyto údaje jsou zarážející, zvláště pokud se podíváme na země, kde se právní ochrana nebo sociální ochrana nevztahuje na ženy. Výrazným příkladem je Indie, kde trpí agresí téměř 92% populace žen.

Nejhorší zranění - ne vždy ty, které vidíte zvenčí. Úder, zlomená kost nebo slap je o něco víc než jen útok na tělo.

Zranění je mnohem hlubší. Násilí způsobuje závažné neuropsychologické následky, které vysvětlíme níže.

Vliv na ženský mozek

V současné době existuje řada studií, které ukazují, jak násilí ovlivňuje mozek dětí. Zanechává hluboké zranění, které následně ovlivňuje způsob, jakým stárnou a učí se vyrovnávat své emoce.

Aleco se stane s dospělým mozkem? ○ Oběti násilí mohou mít velmi složité a dlouhodobé psychické poškození.V mnoha případech osoba, která je šťastný, věří, mají dobré sebevědomí, najde své emocionální sílu, její pevnost rozdělení pomalu přes násilí.

Násilí může postihnout jakoukoli ženu, bez ohledu na její postavení, věk, náboženství nebo kulturu (i když ve skutečnosti se počet případů zvyšuje v nepříznivých podmínkách nebo v rozvojových zemích).

Je třeba mít na paměti, že dnes

mnoho dospívajících dívek trpí psychickým násilím od svých partnerů.Zvažte podrobněji, jak fyzické a emocionální násilí ovlivňuje ženský mozek.

Vztah mezi obětí násilí a deprese

Podle studie, která byla zveřejněna v ScienceDaily

, ženy, které trpí let násilí mají zvýšené riziko vzniku deprese.Studie byla provedena skupinou výzkumníků z Institutu psychiatrie, psychologie a neurověd na King College v Londýně (Anglie), Univerzitní institut duševního zdraví v Montrealu a na University of Montreal (Kanada).

 • Násilí ovlivňuje zdraví žen a zvyšuje riziko deprese,
 • úzkost nebo dokonce psychotické poruchy. Dopad těchto situací může být zhoršen v případech, kdy žena trpí násilím nebo špatným zacházením s dětmi.
 • Neurologické úrazy

Když mluvíme o poranění mozku, měli byste rozlišovat dva hlavní typy:

Ve skutečnosti zranění způsobená fyzickými útoky.

 • Kognitivní poruchy způsobené zraněním, násilím a zneužíváním.
 • V prvním případě neurologové říkají, že

zranění v důsledku fyzického násilí a domácího násilí jsou obvykle snadno identifikovatelné. To může být přímé zranění hlavy, které se může objevit ihned nebo po nějaké době. To vše lze vidět pomocí diagnostických testů.

 • Kromě toho mohou při útoku docházet k krátkým ztrátám kyslíku, když mozku nedostane dostatek kyslíku.
 • Bezpochyby je to velmi vážné.
 • To všechno způsobuje
 • ztrátu paměti, nedostatek koncentrace, potíže s rozhodováním, zpomalení řeči nebo dokonce fyzické pohyby.Kognitivní a emocionální rány


Jak vidíte, fyzické násilí způsobuje vážné následky, které mohou mít vliv na ženu po celý život. Neméně důležité jsou však rány, které ovlivňují emoční a psychologickou rovnováhu.

Někdy dochází pouze k jedné úderu hlavy, která vážně ovlivňuje pozornost, paměť a kognitivní procesy.

 • Například bylo zjištěno, že
 • hladina kortizolu v slinách postižených žen je velmi vysoká. Mozok trpí posttraumatickým stresem, který je tak vysoký, že způsobuje nejen zřejmé snížení kognitivní funkce, ale také pocit nejistoty a strachu.
 • Následkem toho celý nevratný neuronový dopad na ženy, které byly násilné, může obrátit svůj svět od hlavy k patě.

To je zničující situace. Je velmi důležité, abychom všem věnovali více pozornosti těmto aspektům, které jsou někdy mnohem blíže k vám, než si myslíte. škody, zranění a zlomeniny zničit mysl a duši ženy, protože


velmi důležité, aby bylo možné se spolehnout na společnost čelit této realitě.


Klíč k zdravým romantickým vztahům

Klíč k zdravým romantickým vztahům

Lidé, kteří jsou posedlí hledáním ideálního partnera, trpí nepřetržitě a to nepřidá nic dobrého ke svým životům. Za prvé, nikdo není dokonalý. Existují však opravdoví lidé, s nimiž můžeme ještě stavět naše štěstí. Vzhledem k tomu, že ani my nejsme dokonalí, najdeme klíč k úspěšným a dlouhotrvajícím vztahům v poměrně jednoduchých, ale velkolepých akcích.

(Sex a vztahy)

Láska nepotřebuje prosit

Láska nepotřebuje prosit

Sex a vztahy nikdy obětovat svůj vlastní význam pro někoho, kdo neví, že jste skutečně mají. Pokud se někdo prostě nemůže vidět svůj význam někdo ignoruje, listy nebo se vám to respektovat, ne prosit o jejich pozornost a lásku, protože jsou skutečné a upřímné. ne kousnout otrávené jablko, který je lhostejný k lásce vy jím trpí.

(Sex a vztahy)