Rakoviny endometria: 5 Fakta vědět


Rakoviny endometria: 5 Fakta vědět

zajímavých faktů Výsledky nedávných studií,rakoviny endometria postihuje jednoho ze sta žen. Nejčastěji dochází po období menopauzy.
Jedná se o poměrně častý typ gynekologické rakoviny, ale i přes to, že není co způsobuje většinu úmrtí.

Stejně jako ve většině těchto případů, včasná detekce nemoci bezpochyby zvyšuje naději na přežití.

ještě není známo, co je příčinou nemoci, ale spekuluje se, že konstantní skákání estrogen zvyšuje růst abnormálních maligních buněk ve sliznici dělohy.

V tomto článku najdete všechny informace, které potřebujete vědět.

Co byste měli vědět o karcinomu endometria

Abychom lépe pochopili, jak tato nemoc začíná a rozvíjí, je nejprve nutné se podívat na dělohu a pochopit její strukturu. 1.

děloha a změny, které se vyskytují v něm v průběhu menstruačního cyklu

 • dělohy - je tělo ženského reprodukčního systému, v němž vyvíjecí plod v případě těhotenství. Skládá se ze dvou částí:děložního hrdla (spodní část, která jde do pochvy) a dělohy, nebo v horní části.
 • dělohy má dvě vrstvy: vnitřní část je lemována povlakem, známý jako děložní sliznice. Vnější část je myometrium.
 • průběhu menstruačního cyklu pod vlivem hormonů v endometriu nastat drobné změny.
 • příklad, uvolňuje během ovulačního estrogenu, což poněkud silnější endometrium, že v případě možného těhotenství krmit embryo.
 • Při ovulaci končí, endometriální povlak sloupne, což způsobuje menstruace.
 • To se děje během těch let, kdy je žena úrodná, až do menopauzy.

Někde ve věku 50-60 let, kdy se začalo menopauze může rozvinout předčasné karcinom nebo sarkom mezi nimi. To jednoduše naznačuje zvýšené riziko, že některé buňky budou růst a roubované do vnitřní membrány dělohy.

2. dva důležité faktory, obezita a zvýšený tlak krve

Jak jsme, že na začátku tohoto článku jsou v současné době žádné konkrétní způsob, jak určit, které způsobí změny v endometriální tkáně, které vedou v maligních buňkách tvoří ve sliznici dělohy.

Nicméně, odborníci říkají, že existují určité rizikové faktory, které mohou vést k takovým změnám, včetně dvou z nich - obezitou a zvýšeným krevním tlakem.

 • Tukové tkáně, které se tvoří v těle prostřednictvím obezity, zvyšují pravděpodobnost vysoké hladiny cholesterolu v krvi. To vede k typu metabolismu, který nakonec způsobuje hladinu estrogenu.
 • To vše také ovlivňuje pojivová tkáň v mléčných žlázách, endometriu a vagině, což způsobuje změny a zvyšuje riziko vzniku rakoviny.

Musíme si povšimnout, že mezi obezitou a rakovinou není 100-disk. Pokud se postaráte o vaši váhu, riziko vzniku této choroby se sníží.

3. Tamooxifen (lék na léčbu rakoviny prsu) může zvýšit riziko vzniku rakoviny endometria

 • Dalším rizikovým faktorem, který by se měl pamatovat. Ovlivňuje všechny ženy, které mají rakovinu prsu a užívají tamoxifen.
 • Tento farmaceutický přípravek může způsobit změny hladiny hormonů, které mohou vést k možným abnormalitám struktury dělohy. ◊ Přes takovou hrozbu lékaři tvrdí, že kvůli pravidelnému vyšetření pánevní dysfunkce mohou být zjištěny příznaky, jako je ztráta vaginální krve.
 • 4. Příznaky rakoviny endometria

Krvácení po menstruaci nebo když je žena v období menopauzy.

 • Závažná a trvalá bolest břicha.
 • Tlak a ostré bolesti v pánevní oblasti nebo dolní části zad.
 • Závažná bolest během pohlavního styku.
 • Bolest během močení.
 • 5. Prevence a periodické screening

Co si musíte pamatovat je: Rakovina endometria začíná ve vnitřním lůně dělohy. Někdy,

zvláště v raných fázích, se může projevit jako negativní výsledek testu Pap testu. Proto je vždy nejlepší dělat tkáňovou biopsii endometria, vzít malý vzorek,

provést podrobnou analýzu pod mikroskopem. Pro dosažení ještě přesnějších výsledků můžete provést transvaginální ultrazvuk.

Pokud by vaše rodina měla gynekologické onemocnění, měli byste častěji navštěvovat gynekologa. Je také třeba přijmout některá opatření, která mohou pomoci.

Opět se ukázalo, že rakovina endometria má velmi vysoké procento léků. Klíčem k pozitivnímu výsledku v rané diagnostice.

Ujistěte se, že být opatrný se svým životem

zvyky a čas od času jít do recenzí gynekologa. Stojí to za to.


„Tři moudré opice“ a jejich lekce pro nás

„Tři moudré opice“ a jejich lekce pro nás

Zajímavá fakta tři moudré opice z chrámu Toshuha mají jednoduchý nadčasovou lekci, že musíme dávat pozor na to, co říkáme, že vidět a slyšet. Tato slavná svatyně je v Japonsku. Řezání opic je následující: jeden z nich pokrývá ústa, druhý oči a třetí uši. Jsou datovány 1636 let. Velmi málo obrázků překročilo tolik hranic a tolik století přežilo.

(Zajímavosti)

5 Hlavních způsobů, jak zabránit demenci

5 Hlavních způsobů, jak zabránit demenci

Mluvíme o demenci obecně: v okamžiku, kdy člověk začíná ztrácet některé aspekty duševních schopností, když je obtížné žít autonomní život. Zahrnuje ztrátu paměti, ztrátu schopnosti navigovat, přemýšlet ... Již jste dokázal odhadnout, že nejčastější typ demence je určitě Alzheimerova choroba. Cévní mozková příhoda může vést k demenci.

(Zajímavosti)