Pět návyky, které mění svůj štítné


Pět návyky, které mění svůj štítné

Zajímavá fakta štítnou žlázu - velmi důležitým orgánem v těle, protože je zodpovědný za tvorbu hormonů nezbytných pro metabolismus. To znamená, že pokud máte dost z těchto hormonů, vaše tělo nemůže správně fungovat a nebude pracovat správně používat kalorií. V důsledku toho budete nechtěně přibývají na váze, což zase vede k hypotyreózy .

Existuje také opačná porucha hypotyreózy, která je způsobena nadměrnou produkcí hormonu štítné žlázy. Tento stav se nazývá hypertyreóza.

kteří trpí hypotyreóza nebo nadměrně aktivní štítná žláza, obvykle přibývají na váze, jejich kůže se stává suchou,srdce bije pomaleji, a může dojít k zácpě. To vše vede k zpomalení metabolismu a tím k jeho neúčinnému toku.

Takže pokud zjistíte, že psaní nebo zhubnout bez jakéhokoli oprávněného důvodu, bude nejlepší se poradit s lékařem. Udělá potřebné testy, které mají potvrdit nebo popřít, že trpíte poruchou štítné žlázy.

Podmínka, kdy je produkce hormonů nedostatečná, a jejich nadměrná produkce vyžaduje vhodnou léčbu. V případě hypotyreózy by člověk měl zpravidla užívat lék po celý svůj život.

I když je pravda, že změny v žlázy se obvykle vyskytují po porodu a autoimunitních onemocnění, je důležité vědět, že životní styl a návyky také nějak ovlivnit fungování štítné žlázy, což ovlivňuje i i váš metabolismus.

Co přesně jsou tyto návyky?

tuhost tuhost může být spojena s výskytem hormonální nerovnováha, jako je tomu v případě hypotyreóza. Zde je jeden a další důležitý důvod, proč denní cvičení je nezbytné pro zdravé tělo. Nepotřebují jen mít štíhlé tělo, ale aby se zabránilo mnoho nemocí nebo změny ve zdravotnictví.

Kofein

Je důležité mít na paměti, že je nadměrné - má špatné zdravotní důsledky. Pokud pijete kávu v nadměrných množstvích, měli byste se zastavit. Nadměrná konzumace kofeinu může být způsobena výskytem poruch štítné žlázy.

alkoholu Nadměrná konzumace alkoholu je jednou z nejčastějších návyků, které ovlivňují štítnou žlázu a tělo jako celek. Ale jak jsme nyní hovoříme o štítné žlázy, je třeba poznamenat, že alkoholu může způsobit hypotyreózu. Tabák

Pokud jste kuřák, důrazně doporučujeme, aby se vzdali této nezdravé zvyk. Kromě nekonečného počtu nemocí, které to způsobuje, ale také ohrožuje normální funkci štítné žlázy, a tím způsobuje další zdravotní problémy.

Jód

Jód je nezbytným prvkem pro správné fungování štítné žlázy. Nedostatek jódu může být příčinou změn v něm.

Jaké potraviny obsahují jód?

Jód je nalezený v ryby, mořské plody, česnek, fazole, jogurt, sýr, kravské mléko, mořské řasy, pomeranče, jablka, řepa, cibule, mangold, ananas, atd. Nezapomeňte vždy zahrnout jídlo ve vašem jídle.

Pokud si nejste jisti, jak se jód, stejně jako se zabránilo nadměrnému využívání tohoto minerálu, doporučujeme, abyste se obrátili na výživu, který vám poradí, jak vyvážená a zdravá strava, nezapomeňte některé živiny nejsou zneužívají .

Škodlivé návyky, které jsme zmínili výše v tomto článku, neovlivňují pouze štítnou žlázu. Ve skutečnosti trpí tělo jako celek. Tak či onak, tyto návyky nemají žádné nežádoucí účinky na vaše tělo. Mějte na paměti, že všechno, co děláte dnes bude mít důsledky zítra ráno, škoda bude hromadit a bude docházet k problémům.

Zbavte se špatných návyků ve svém životě. Vyberte si ten, který je přirozený a zdravý. Vaše tělo není věčné. Dbejte na to, aby byl v celém životě v nejlepším stavu.


7 Potraviny, které by nikdy neměly být v teple

7 Potraviny, které by nikdy neměly být v teple

Domácí Zajímavosti budete s největší pravděpodobností řídit pravidly nekazí jídlo zadarmo. Každý den se hodí produkty, zatímco v jiných částech světa lidé hladoví a nedostávají dostatek jídla. Vždy doporučujeme, abyste v chladničce udržovali potraviny a zahřejte je, abyste se vyhnuli tomu, že byste je mohli vložit do koše.

(Zajímavosti)

Dusitanů přísady do klobás na párky v rohlíku jsou karcinogenní

Dusitanů přísady do klobás na párky v rohlíku jsou karcinogenní

Některá zajímavá fakta komponenty, které jsou používány v jedné z nejvíce konzumovaných potravin ve světě (zejména u dětí) - párky - může vést k rakovině. To bylo zjištěno prostřednictvím různých studií v posledních letech. Spotřeba hotových psů a zejména dusitanů, které obsahují, může představovat určitá zdravotní rizika, zejména pro mladé lidi.

(Zajímavosti)