Pět návyky, které mění svůj štítné


Pět návyky, které mění svůj štítné

Zajímavá fakta štítnou žlázu - velmi důležitým orgánem v těle, protože je zodpovědný za tvorbu hormonů nezbytných pro metabolismus. To znamená, že pokud máte dost z těchto hormonů, vaše tělo nemůže správně fungovat a nebude pracovat správně používat kalorií. V důsledku toho budete nechtěně přibývají na váze, což zase vede k hypotyreózy .

Existuje také opačná porucha hypotyreózy, která je způsobena nadměrnou produkcí hormonu štítné žlázy. Tento stav se nazývá hypertyreóza.

kteří trpí hypotyreóza nebo nadměrně aktivní štítná žláza, obvykle přibývají na váze, jejich kůže se stává suchou,srdce bije pomaleji, a může dojít k zácpě. To vše vede k zpomalení metabolismu a tím k jeho neúčinnému toku.

Takže pokud zjistíte, že psaní nebo zhubnout bez jakéhokoli oprávněného důvodu, bude nejlepší se poradit s lékařem. Udělá potřebné testy, které mají potvrdit nebo popřít, že trpíte poruchou štítné žlázy.

Podmínka, kdy je produkce hormonů nedostatečná, a jejich nadměrná produkce vyžaduje vhodnou léčbu. V případě hypotyreózy by člověk měl zpravidla užívat lék po celý svůj život.

I když je pravda, že změny v žlázy se obvykle vyskytují po porodu a autoimunitních onemocnění, je důležité vědět, že životní styl a návyky také nějak ovlivnit fungování štítné žlázy, což ovlivňuje i i váš metabolismus.

Co přesně jsou tyto návyky?

tuhost tuhost může být spojena s výskytem hormonální nerovnováha, jako je tomu v případě hypotyreóza. Zde je jeden a další důležitý důvod, proč denní cvičení je nezbytné pro zdravé tělo. Nepotřebují jen mít štíhlé tělo, ale aby se zabránilo mnoho nemocí nebo změny ve zdravotnictví.

Kofein

Je důležité mít na paměti, že je nadměrné - má špatné zdravotní důsledky. Pokud pijete kávu v nadměrných množstvích, měli byste se zastavit. Nadměrná konzumace kofeinu může být způsobena výskytem poruch štítné žlázy.

alkoholu Nadměrná konzumace alkoholu je jednou z nejčastějších návyků, které ovlivňují štítnou žlázu a tělo jako celek. Ale jak jsme nyní hovoříme o štítné žlázy, je třeba poznamenat, že alkoholu může způsobit hypotyreózu. Tabák

Pokud jste kuřák, důrazně doporučujeme, aby se vzdali této nezdravé zvyk. Kromě nekonečného počtu nemocí, které to způsobuje, ale také ohrožuje normální funkci štítné žlázy, a tím způsobuje další zdravotní problémy.

Jód

Jód je nezbytným prvkem pro správné fungování štítné žlázy. Nedostatek jódu může být příčinou změn v něm.

Jaké potraviny obsahují jód?

Jód je nalezený v ryby, mořské plody, česnek, fazole, jogurt, sýr, kravské mléko, mořské řasy, pomeranče, jablka, řepa, cibule, mangold, ananas, atd. Nezapomeňte vždy zahrnout jídlo ve vašem jídle.

Pokud si nejste jisti, jak se jód, stejně jako se zabránilo nadměrnému využívání tohoto minerálu, doporučujeme, abyste se obrátili na výživu, který vám poradí, jak vyvážená a zdravá strava, nezapomeňte některé živiny nejsou zneužívají .

Škodlivé návyky, které jsme zmínili výše v tomto článku, neovlivňují pouze štítnou žlázu. Ve skutečnosti trpí tělo jako celek. Tak či onak, tyto návyky nemají žádné nežádoucí účinky na vaše tělo. Mějte na paměti, že všechno, co děláte dnes bude mít důsledky zítra ráno, škoda bude hromadit a bude docházet k problémům.

Zbavte se špatných návyků ve svém životě. Vyberte si ten, který je přirozený a zdravý. Vaše tělo není věčné. Dbejte na to, aby byl v celém životě v nejlepším stavu.


12-Rok-stará dívka vytvoří app mluvit se svou babičkou s Alzheimerovou

12-Rok-stará dívka vytvoří app mluvit se svou babičkou s Alzheimerovou

Emma Young je zvláštní dívka. Ve věku 12 let se musí vyrovnat se složitostí života, které miliony lidí stále více prožívají. Téměř před pěti lety byla Emma babička diagnostikována s Alzheimerovou chorobou. V současné době žije v Hongkongu. Někdy Emma na dálku, a někdy i na osobních návštěvách, viděla, jak postupně babička zapomene na důležité věci.

(Zajímavosti)

Léčba rakoviny plic: nová naděje pro pacienty

Léčba rakoviny plic: nová naděje pro pacienty

Metoda pro léčbu rakoviny plic, která může zpomalit její vývoj. V současné době je v experimentální fázi. Funguje tím, že zabraňuje rakovinným buňkám přijímat proteiny, které je krmí. Po vyslechnutí výrazu "rakovina plic" se cítíme stres, protože známe případy tohoto typu rakoviny. Máme přátele, známé a blízké příbuzné, kteří v současné době žijí s touto chorobou nebo kteří ji nebyli schopni překonat.

(Zajímavosti)