Pět fakta o melounu, které pravděpodobně neznáte


Pět fakta o melounu, které pravděpodobně neznáte

Zajímavá fakta o horkém letním dni nikdo odmítne křupavé a šťavnaté meloun. Nejen že hodí dobrou žízeň, osvěží a naplňuje tělo energií, ale také velmi užitečným pro vaše zdraví. Objem melounu je samozřejmě voda (asi 90%). Červená dužina také není zbavena užitečných látek. V melounu, vitamíny, minerály, organické kyseliny, vlákniny a další užitečné ingredience pravděpodobně nevíte. Níže vám sdělíme pět faktů o vodním melounu.

1. Meloun je bohatý na antioxidanty

Meloun je ovoce, které je bohaté na antioxidanty. Další užitečnou vlastností melounu je přítomnost lykopenu. Lykopin je zodpovědný za jasně červenou barvu melounu melounu. Užitečný lykopen, který je antioxidant, který se zastaví volné radikály a posiluje imunitní systém a pomáhá poškození boj buněk, což je důvod, proč je velmi účinný pro prevenci vzniku nádorů a rakoviny. A navíc, lykopen není v těle syntetizován, musí být užíván s jídlem. Ve vodním melounu je více lykopen než v čerstvých rajčatech. Nejlepší je použít tento bobule třikrát týdně. Mimochodem, semena jsou také velmi užitečná a mohou se jíst. Melouny může pomoci při regulaci hladiny cukru v krvi, stejně jako zlepšení pokožky, že obsahuje velké množství bílkovin - nezbytnou součástí našeho těla.

2. vám přináší pocit sytosti

Vzhledem k tomu, v podstatě, vodní meloun obsahuje vodu, je to vynikající produkt pro nasycení těla a v důsledku toho brání vám z přejídání. Proto doporučujeme, abyste před jídlem nakrájeli kousek tohoto ovoce, a pak se budete cítit rychleji. A to zase sníží riziko vzniku nadváhy. Meloun je nízkokalorický - pouze 38 kcal na 100 g buničiny. Za to je to, že na prvním místě je preferován lidmi, kteří chtějí zhubnout.

3. Meloun je dobré pro těhotné ženy, meloun

Použití v průběhu březosti je velmi prospěšné pro zdraví, protože obsahuje velké množství vitaminu C. Také, jak již víte, tento vitamín je ideální pro prevenci a kontrole respiračních onemocnění, jako je chřipka nebo studené Opravdu, Dr.Někteří lidé jedí meloun s trochou citronu, že zvyšuje množství vitamínu C. Meloun pomáhá eliminovat přebytečné tekutiny z těla, a proto se potýká s otokem a zabránit jejich vzniku, protože během těhotenství meloun je také velmi užitečná. Nezapomeňte, že je také velmi snadné dělat šťávu z melounu - lahodný, svěží a zdravý nápoj.

4. Varuje vzhled dvora

Melouny jsou obrovskou pomocí pro lidi, kteří se zabývají sporty. Protože obsahují velké množství vitaminu B6 a draslíku. Toto bobule je skvělým pomocníkem, který zabraňuje vzniku těchto podrážděných křečí, které ovlivňují vaše svaly při cvičení. Komponenty obsažené v melounu pomáhají tělu lépe trávit bílkoviny, a tím zabraňují vzniku pokusu. V tomto případě je lepší jíst některé z těchto plodů několik minut před tréninkem. Můžete také jíst po cvičení, protože, jak jsme již řekli, je meloun velmi osvěžující kvůli vysokému obsahu vody.

5. Užitečné pro vaše srdce

Některé nedávné studie provedené v USA ukázaly, že meloun je velmi užitečný pro srdce. Pokud jíte trochu vodního melounu každý den, můžete zabránit vzniku srdečních onemocnění způsobených ukládáním cholesterolu. Pravidelný příjem melounu snižuje krevní tlak. Komponenty obsažené v bobulích ovlivňují svaly, na kterých závisí průměr tepen. Kvůli tomu se krevní cévy rozšiřují, což vede ke snížení tlaku.

Ještě jste si koupili vodní meloun? Přejděte na nejbližší trh a proveďte to. A je lepší, abyste to udělali pravidelně a velmi brzy budete cítit všechny užitečné vlastnosti.


Proč čistota doma není vždy dobrá

Proč čistota doma není vždy dobrá

Většinou hosteska a hospodyně milují, když je jejich dům čistý a uklizený. Nicméně, čistota doma se někdy změní v úzkost a přinese zdravotní problémy. Musíte být velmi opatrní s výrobky, které používáte, protože mnoho z nich je škodlivé a toxické. Zjistěte, proč čistota doma není vždy dobrá. Když se čistota domu změní v posedlost Jak možná už víte, jakýkoli přebytek nenesou nic dobrého.

(Zajímavosti)

Koloidní stříbro - silný přírodní antibiotikum

Koloidní stříbro - silný přírodní antibiotikum

Zajímavých faktů koloidní stříbro - antibiotikum schopné zbavit plísní, virů, bakterií a parazitů. Jedná se o minerální doplněk, který zabíjí všechny mikroorganismy, které způsobují onemocnění. Proto je velmi silný. V tomto článku vám chceme vyprávět více o těchto lécích, které byly používány po staletí.

(Zajímavosti)