Psychické násilí: 6 účinky, které potřebují znát


Psychické násilí: 6 účinky, které potřebují znát

Sex a vztahové následky fyzického násilí je snadné pochopit. Koneckonců, nikdo nemůže skrýt zlomenou ruku, Fingalová očí, popáleniny, pohmožděniny nebo rozpuhnu ret. Psychické násilí , manipulace, špatné chování a emocionální útok zanechat stopu v lidském těle.

nemůžete dotknout tyto státy to vidět, nebo X-ray. Mají tak velký vliv na osoby, oběť se často necítí být schopna žádat o pomoc.

Jak to mohu vysvětlit? Jak můžete doufat, že lidé budou věřit, pokud je to to bolí - je to vaše sebevědomí a vaše osobnost, nejvíce intimní a osobní tebe?

Není to snadné. Ve většině případů, muž nebo žena, není-li oznámit, že na ně ušklíbl.

Někdy se prostě neodvažují. Mají strach z možných následků, zejména že lidé nebudou věřit jim.

psychické násilí je zničující a snižuje životní cestu přes jednu velmi konkrétního důvodu: často blízkými přáteli, těch, kterým důvěřujete, a často chtěli, aby to s vámi.

Podívejme se, jak to může ovlivnit vaši mysl a emoce.

1. psychické násilí: pocity studu a viny nejhorší

- kdo to za vinu ve všem, co se děje na vás.

Je to velmi častý jev souvisí s tím, jak jiní vidí psychologickou manipulaci.

Mluvíme o věty jako: „osoba, jejíž obětí šikany, uděláme to“ nebo „Ona je slabá, to mu dává možnost, aby ji zesměšňovat, že způsobí její bolest a ovládat ji.“

Buďte opatrní a řekněte to. muž, který šikanováno, je emocionální chaos a v mimořádně obtížné situaci, což není tak snadné se dostat ven.

Obvykle lidé váhají, když si myslí o tom, jak v této situaci.

také velmi často, že máte pocit, že neschopnost reagovat cítíte příliš osamělý a izolovaný, se dostat ven z tohoto jediného otvoru.

Je důležité si uvědomit, že není vaše vina a tam je vždy způsob, jak vyřešit tento problém.

2. Ztráta paměti nebo pocit surrealistické reality

Při příliš velké starosti, jste ve stresu a utrpení trvalé struktury v mozku, jako je hippocampus, spojený s pamětí obvykle ztrácejí objem a komunikace Je mi to líto.

Osoba s poruchami paměti se nemůže soustředit, nemůže rozhodnout s jasným vědomím.

Na druhou stranu existuje také velmi zdravý smysl pro nereálnost věcí.

Je to obranný mechanismus, kdy svou mysl vytváří odstup od skutečnosti, takže si může myslet „To je pro mě není pravda.“ 3.

emoční nestabilita a výkyvy nálad

Je to doba, kdy můžete očekávat, že vše bude, když si myslíte, že vše může být zvýšena a štěstí, celistvost a harmonii změnit - jsou dosažitelné pro vás.

Nicméně,návrat k minulým myšlenkám bude trvat trochu času. Zklamání, hněv a zuřivost, spolu s beznadějí a strachem se opět vrací.

Obvykle lidé zažijí celý kaleidoskop pocitů a emocí. Cítíte, že nemáte kontrolu nad svým vlastním životem.

4. Šikana a opakující se fyzické bolesti

oběti psychické týrání nezpůsobuje fyzickou bolest, ale utrpení, budou dříve či později trpět v jejich tělo bude cítil stejně.

Chronická emocionální nevolnost ukončení zobrazování charakteristických symptomů, jako únava, nespavost, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, zažívací problémy a opakující se infekce kvůli oslabeným imunitním systémem.

To je bezpochyby velmi běžný účinek.

5. Takový pocit jako "žádný výstup"

bezmocnost je dalším běžným příznakem. Osoba, která tímto způsobem zneužívá, nakonec v určitém okamžiku začne myslet, že všechno, co může udělat, bude zbytečné.

Často se říká, že nic, co dělá, žádná změna nemůže zastavit toto násilí.

To je další připomínka, že osoba, nad kterou byl špatně zacházeno, musí být vnímána citlivě a teplo.

Nikdy nevyjádřete pochybnosti, jako jsou:"Co říkáte? Jste si jistý, že to opravdu dělá s vámi, jen dramatizujete? „

Jediná věc, která se bude provádět tato slova - muž ponořit ještě hlouběji do beznaděje, odcizit jej a posílit pocity osamělosti. 6.

myšlenky na sebevraždu, když člověk začne říkat si, že není úniku, může přijít sebevražedné myšlenky. Zpočátku to jsou fuzzy myšlenky, nepatrná touha.

Ale bude to fatální okamžik, kdy se zdá, že toto je jediné řešení.

Pokud je někdo v současné době blízko osoby, pak byste měli věnovat pozornost jakýmkoli známkám, slovům, jazykům těla, chování.Psychické násilí opouští svou známku. Změní lidské chování.

Pamatujte, že se stane psychologickým násilím a pomůže těm, kteří to nejvíce potřebují!

Slovní zneužití: jste oběť?

Slovní zneužívání nezanechává viditelné známky, ale je to stejně kruté jako fyzické zneužívání. Zjistěte příznaky slovního zneužití v tomto článku.


Vymanit svou zónu pohodlí může být nejlepším řešením

Vymanit svou zónu pohodlí může být nejlepším řešením

Sex a vztahy se všichni najednou začali nový podnik, ale pak si uvědomil, že to za to nestojí. Byli jsme si vědomi, že je to opravdu marné, že začali, nebo dokonce mysleli, že je to absurdní nápad. Někdy můžeme začít něco tak zvláštního, že nemáme jinou možnost, než pokračovat v tom, kam nás povede. Věřte tomu nebo ne, ale takové situace mohou být prospěšné.

(Sex a vztahy)

Všechny silné, nezávislé ženy: neměňte

Všechny silné, nezávislé ženy: neměňte

Dnes silné ženy stále čelí mnoha problémům. Stále vidíme praskliny, které přicházejí z patriarchální společnosti, i když v oblasti rovných práv bylo dosaženo mnoha úspěchů. Ve skutečnosti vidíme spoustu negativních postojů vůči ženám, které každodenně přitahují naši pozornost. Ženy, které mají pevné přesvědčení, jsou proti světu, tolik lidí se na ně zjevně dívá.

(Sex a vztahy)