Psychosomatických onemocnění, emoce a tělo


Psychosomatických onemocnění, emoce a tělo

Od vazů mezi tělem a myslí tak úzké a důležité, bychom opravdu měli velmi pozorný ke svému emocionální světě, který se často nedostává dostatečné pozornosti v každodenním životě.
Chcete věřit, nechtějí to, ale emoce, které člověk drží uvnitř, mohou z toho být nemocné.

Psychosomatické nemoci (vztah mezi psychologií a lékařstvím) jsou předmětem výzkumu již řadu let. Zajímavé články o této problematice často publikují časopisy, napříkladJournal of Psychosomatic Research(Journal of Psychosomatic Studies).

Také některé asociace, jako je Americká psychosomatická společnost, pravidelně informují o nejnovějších objevech týkajících se vztahu mezi biologií a emocí.

Chceme vás pozvat, abyste se dozvěděli o některých hlavních prvcích této disciplíny, které byste nikdy neměli zapomenout.

Negativní emoce, zejména stres a úzkost, které se lidé často setkají během svého života, mohou mít vážné vedlejší účinky.

Pokud něco držet v sobě, způsobuje emoční újmu na těle a blokování

V poslední době zveřejněny na TED zajímavých a populárních filmů, která překvapila psycholog publikumsklenici vody v ruce.

Diváci si okamžitě mysleli, že plánuje mluvit o klasickém pojetí poloprázdného nebo poloplněného skla. Žena si však zvolila jiný směr.

Otočila se k publiku a zeptala se: "Jak myslíte, kolik váží tohle sklenice vody?"

Zjistěte, jak se zbavit stresu masáží řas . Z haly bylo slyšet mnoho různých odpovědí a mnoho z nich se blížilo pravdě. Nicméně odborník v oblasti psychologie poskytl vysvětlení, které se týkalo mnohem vážnějších pojmů.Vnímání hmotnosti vody závisí na tom, jak dlouho ji držíte.

Je snadné držet sklenici vody po dobu 5 minut. Ale pokud to budete muset dělat po dobu 2 hodin, ruka bude unavená a v důsledku toho se musí vzdát.

 • Totéž platí pro stres. Účinek těchto emocí nevede k nežádoucím účinkům, pokud se na to krátce setkáte. Pokud však stres trvá několik týdnů nebo měsíců, může být člověk nemocný.
 • 10 přikázání k boji proti stresu a únavě
 • Co je psychosomatické onemocnění? Představte si zaměstnance, který vás neustále diskutuje. Není to výjimečný případ, je to již dlouhá doba, tolik, že se stalo zvykem a vytváří negativní pracovní prostředí.

Pokud jej držet po dobu jednoho měsíce, potlačené emoce mít negativní důsledky pro vaše zdraví (to je jako kdyby po velmi dlouhou dobu držet sklenici v jeho nataženou rukou).

Psychosomatické onemocnění nastává, když mysl (psychika) způsobí změnu v těle (soma).

 • Staly se tak časté, dokonce
 • pocit, že některé fyzické onemocnění může být složité, protože vlivu psychických faktorů

, včetně stresu a úzkosti.

Například se předpokládá, že takové poruchy jako je lupénka, ekzém, žaludeční vředy, vysoký krevní tlakmnoho typů onemocnění srdce, zejména ovlivněn, protože psychosomatických problémů (stres a úzkost).

 • Je také třeba připomenout, že všechno závisí na individuálních vlastnostech lidského těla. Každý se vyrovná se stresem jiným způsobem. Fyzikální jevyzadržování emocí, když máme obavy a nemůžeme překonat to správně, mozek transformuje negativní emoce za daných okolností, s příslušnými důsledky: zvyšuje puls aktivitu nervového systému k uvolnění některých neurotransmiterů, včetně adrenalinu.
 • Tento neurotransmiter s úrovní kortizolu se zvýší v krvi může vést k následujícím důsledkům:

emocionální blokády. Stres a úzkost ovlivňují činnost určitých buněk v imunitním systému, což činí tělo citlivější na onemocnění.

zvýšení tepové frekvence

závratě (nevolnost)

 • třást nadměrné pocení sucho v ústech
 • bolest na hrudi bolest hlavy, bolest břicha
 • Jak se chovat psychosomatické onemocnění?
 • Protože většina z nás nikdy v tréninku pro správu emoce (a to se musí učit ve školách), je třeba vědět, je: cvičit svého

persistence: pokud máte zájem - řekněme hned, ne-li ten okamžik je u konce.

 • Držení negativních emocí v sobě může způsobit, že osoba je nemocná. To musí každý člověk pochopit. Negativní emoce jsou nebezpečné pro zdraví, takže je třeba je řádně zvládnout. Cvičíte emocionální poctivost každý den díky úctě a vytrvalosti. Nezapomeňte, že jedním ze základních lidských práv je stanovit limity, co bude tolerovat a co ne.Nikdo se nestal egoistou, když odmítl jít proti své vůli a řekl "dost".
 • Každý den věnujte jednu nebo dvě hodiny sobě. Dostaňte se do nejvyšší priority, jděte na procházku, vychutnejte si svou oblíbenou zábavu nebo si jen zvykněte na to, abyste zůstal sám s vlastními myšlenkami.
 • Nezapomeňte, že byste měli vždy obraťte se na svého lékaře, pokud se u Vás objeví nepříjemný pocit, jako zažívací potíže, tachykardie nebo ospalost. Takže můžete tyto příznaky pod kontrolou.


  Noční záchvaty paniky: Příčiny a léčba

  Noční záchvaty paniky: Příčiny a léčba

  Zajímavosti Noční záchvaty paniky objevit náhle v noci, kdy člověk spí. Jsou doprovázeny pocity udušení, tachykardie a nadměrného pocení. Z lékařského hlediska, noční panické záchvaty se často vyskytují u lidí, kteří trpí stejným úsvitem. Je známo, že v noci jsou mnohem silnější a vyčerpávající. také chceme poukázat na jednu zajímavou skutečnost: 10% lidí, kteří trpí zvýšenou úzkost a jsou pod příliš velkým tlakem a stresem, protože jejich životní styl může také příležitostně mít noční záchvaty paniky.

  (Zajímavosti)

  Pět důvodů pro špatný spánek

  Pět důvodů pro špatný spánek

  Sen je životně důležitý pro každého člověka a nestojí za to zanedbávat. Špatný spánek je jedním z nejčastějších problémů u lidí a může být způsoben několika důvody. Navíc špatný sen může být velmi škodlivý pro vaše zdraví. Časté stížnosti chudých spánku mají 8-15% dospělé populace na celém světě, a 11,9% používat různé opiáty.

  (Zajímavosti)