Příčiny vaginálního svědění: 5 běžných případů


Příčiny vaginálního svědění: 5 běžných případů

Příčiny vaginálního svědění mohou být různé. Tento velmi nepohodlný stav způsobuje u žen problémy, protože svědění obvykle souvisí s infekcí nebo gynekologickými onemocněními. ◊ Navzdory skutečnosti, že příznaky obvykle zmizí po několika dnech, je mnoho lidí ohroženo a znepokojeno, zvláště pokud

je doprovázeno podrážděním nebo citlivostí. Je důležité věnovat pozornost symptomům v této intimní oblasti a léčit tyto problémy včas a správným způsobem.

Nicméně, než se rozhodnete, že máte velký problém, je důležité navštívit spolehlivého gynekologa, abyste zjistili skutečnou příčinu.

Jelikož víme, že mnoho lidí si neuvědomuje příčiny vaginálního svědění, které může být spojené s touto poruchou, chceme dnes sdílet nejběžnější.

Další informace o nich!

1. Vaginální svědění v důsledku plísňové infekce

plísňová infekce - onemocnění intimních partií, který se vyskytuje, když je vaginální pH nebo změnou flóru.

Vaše pH je obecně kyselé a v průměru je nižší než 4,7. Nicméně, když je tato úroveň kyselosti destabilizována, úroveň laktobacilů se může snížit a mikroorganismy se množí.

Tato změna může být

způsobena používáním některých ženských hygienických výrobků, oblečením, které je příliš těsné, a dokonce i nedostatek potravin. Houby aktivně rostou ve vlhkém prostředí, jako je vaginální oblast, a to může způsobit špatné zápachy a svědění.

Doporučujeme konzumovat jogurt a jiné zdroje probiotik pro udržení stabilního pH.

Viz také: 5 důvodů, vaginální svědění

2. Podráždění vulvy vulvitida nebo vulvy podráždění - stav, který nastane, když

často čistit vaginální oblasti nebo pomocí mýdla, které obsahují chemikálie.

Kůže v této oblasti je příliš citlivá na změny pH, když je vystavena podnětům obsaženým v produktech ženské hygieny. Tento problém je častý u žen, které

pravidelně navštěvují tělocvičnu a nemění se po tom.

Pro snížení svrbení vagíny a snížení podráždění doporučujeme užívat teplou lázeň a mýdlo s vyváženou kyselostí. Také doporučujeme umýt vnější část vagíny pomocí roztoku teplé vody a jablečného octa. 3.

agresivní metody odstraňování chloupků

I když existuje mnoho způsobů odstranění chloupků na všech částech těla, je důležité zjistit, které z nich se nejlépe hodí právě pro tuto stránku.

Metody holení pomocí holicích strojků mohou být příliš agresivní pro jemnou pokožku kolem vulvy.

Spolu s epilačními krémy může způsobit podráždění,

nad vlasy a prodloužené svědění.

Jedním z řešení tohoto problému je použití krémů určených pro oblast bikin. 4. pohlavně přenosných chorob (STD)

Zatímco mnoho lidí se bojí diagnostiku pohlavně přenosných infekcí, je důležité vědět, že může dojít také v důsledku svědění.

V některých případech je tento příznak indikátorem STD, ale doporučuje se podrobit lékařské prohlídce, pokud se opakuje opakovaně.

Většina nemocí v této kategorii nemá v počáteční fázi žádné příznaky a projevuje se bolestí nebo špatným dechem.

Nicméně, svědění by mělo přilákat vaši pozornost, zejména pokud je doprovázena malými červenými kužely, podrážděním nebo hustými vaginálními sekrety.

5. Příčiny vaginální svědění, kožní problémy

Kožní problémy, jako jsou ekzémy nebo lupénkou může také ovlivnit tento intimní prostor.

I když obvykle způsobují problémy na jiných částech těla, některé faktory mohou vést ke kontinuálnímu svědění.

Pokud ano, je důležité obrátit se na gynekologa, aby získal speciální léčbu, aby vyvážila pH vagíny. Lokální použití kortikosteroidů s nízkou odolností a středně silných zvlhčovačů může pomoci v případech vulvální psoriázy.

Doporučujeme číst: 7 produktů potřebných pro vaginální zdraví

Co dělat, pokud máte vaginální svědění?

Kromě použití léků doporučených vaším gynekologem se snažte zlepšit své hygienické návyky a nosit prodyšné bavlněné oblečení.

Navzdory skutečnosti, že tato intimní oblast zachovává určitou vlhkost, je lepší vyhnout se nadměrné vlhkosti, aby se škodlivé bakterie nemohly množit.

Jak léčit infekci kvasinek s domácími léky

Houbová vaginální infekce vyžaduje teplé, vlhké prostředí, takže stojí za to nosit správné oblečení. Zjistěte, jak v tomto článku zacházet s kvasinkou.


Nejlepší způsoby, jak bojovat proti nespavosti

Nejlepší způsoby, jak bojovat proti nespavosti

Zajímavá fakta My všichni jsme nějakým způsobem, v určitém okamžiku v životě zažili nespavost, zkroucené, obrátil se z jedné strany na druhou, se snaží najít pohodlnou pozici pro spánek a probudit se ráno a nevyspanymy unavený. Co dělat, pokud nechcete užívat léky z nespavosti, ale rád bych ráno cítil veselý?

(Zajímavosti)

Vědci našli novou léčbu Alzheimerovy

Vědci našli novou léčbu Alzheimerovy

Zajímavá fakta zvyšující se počet starších lidí v moderní společnosti čelí případy Alzheimerovy choroby a dalších degenerativních onemocnění spojených s věkem. Tento účinek je tak nápadný, že podle Světové zprávy o Alzheimerově chorobě zveřejněné v roce 2015 se očekává, že Alzheimerova choroba se v příštích 20 letech zdvojnásobí.

(Zajímavosti)