K milosrdenství - skvělý způsob, jak se postarat o mozku


K milosrdenství - skvělý způsob, jak se postarat o mozku

Zajímavosti v současné době více než kdy jindy, si asi myslí, že dobré semeno není vždy zárukou „sklizeň“ povahy.Mozhlyvo jste zažil v životě není zrada a pár zklamání, ale je naprosto jisté, že můžete žít lépe, pokud dosáhnete souladu mezi tím, co cítíte a co děláte.

Kromě toho vás možná překvapí tato skutečnost: váš mozek je geneticky naprogramován, aby udělal dobro. Ale to se nezdá zcela správné, protože každý den některé nebo jiné biologické tendence, jako je závisti a urážky, vás někdy mohou ovlivnit více.

Zveme vás, abyste se dozvěděli více o tomto zajímavém tématu.

váš mozek uvědomí, že laskavost důležité

Jerome Kagan - „psychologie dobra“ známého profesora Harvardské který se specializuje na to, co je známo jako

 • Podle jeho názoru je lidstvo geneticky naprogramováno, aby udělalo dobro. Jinými slovy, všichni přijdeme do tohoto světa s nainstalovaným "softwarem", abychom ukázali dobrotu.
 • Nicméně, jak zkušenosti ukázaly v celé historii, to není vždycky případ. Proč se to děje?

Pokud váš mozek rozumí, že je třeba ukázat laskavost, soucit a respekt, ostatní nerozumí tomu a dělají opačnou volbu?

Dobrotivost nám dovoluje přežít jako druh

 • Karel Darwin formuloval stejnou práci jako profesor Kagan. Lidský mozek je naprogramován na laskavost, protože zaručuje přežití tohoto druhu.
 • Kromě toho dobré skutky nám umožňují pochopit, že lidé mají mnohem větší šanci na přežití, pokud se budeme podporovat ve skupině a nežijeme samy.
 • Lidé jsou citliví, protože jim umožňuje identifikovat potřeby druhých, a proto poskytují pomoc a zajišťují přežití skupiny.


Proč projevy laskavosti nejsou tak hodně?

Zajímavé je, že zatímco lidé jsou zpravidla programováni dělat dobro, jejich chování ve společnosti místo toho ohrožuje rovnováhu planety.

Válka, znečištění životního prostředí, sociální nerovnost, útoky na lidská práva ... Proč se lidé chovají tímto způsobem?

 • David Keltner - profesor na univerzitě v Berkeley, ředitelce Centra pro studium laskavosti.
 • Vysvětluje, že způsob, jakým je naše společnost budována, nás více zaměřuje na individualismus, nikoli na skupinové vědomí.
 • Když lidé začnou přemýšlet z pohledu svých vlastních zájmů, biologická rovnováha má tendenci k závisti, hněvu, násilí a konkurenci, a nikoli k dobru.
 • Dobrotivost a touha dobře osvětlit nejsou užitečné, pokud chcete zvýšit svůj status bohatým bohatstvím a veřejným uznaním.

Bezpochyby je to špatná zpráva.

Soucit se stará o váš mozek

Psychologické aspekty, jako je urážka, žárlivost nebo stres kvůli souvislé konkurenci ovlivňují fyzické a emocionální zdraví.

 • Každý v určitém okamžiku svého života hřeší těmito osobními nedostatky.
 • Postupně si uvědomujete, že to děláte nebo se cítíte špatně, protože vás zbavuje vaší podstaty, vašich kořenů.

Váš mozek ví v plném rozsahu, že tyto biologické tendence k negativním činnostem neumožňují komunikovat s ostatními a vést k hluboké a nepříjemné osamělosti.

Na druhou stranu laskavost pozitivně ovlivňuje vaši vnitřní rovnováhu, dává mír a prosperitu.

 • Nezáleží na tom, jestli ostatní lidé vědí o malých dobrých skutcích, které děláte každý den.
 • Ty víš o nich a to stačí, protože to ti umožňuje být v harmonii, vědět, co je správné, a to je hudba pro uši.
 • Milost a soucit pokryjí mocné části limbického systému v mozku.
 • Podřízená osoba se stává intuitivnějším a vědomá si toho, co ji obklopuje.

Ačkoli se nevidíte kolem akce, plné úcty a upřímné laskavosti, nemělo by vás donutit vzdát se nebo napodobovat toto zanedbávání.

Věř tomu, nebo ne, ale laskavost je nakažlivá. Nezapomeňte, že můžete být nejlepší příklad pro vaše děti, přátele a rodinu.

Malé akce mohou udělat hodně, a pokud všichni začnou motorem každodenní laskavosti, uvidíme vynikající dlouhodobé výsledky.


Významné příznaky selhání ledvin, které většina lidí ignoruje

Významné příznaky selhání ledvin, které většina lidí ignoruje

Zajímavé fakty Jako příznaky selhání ledvin může být snadno zaměnit s jinými běžnými poruchami, je důležité věnovat pozornost k nim a požádat o pomoc, pokud máte 2 nebo více z těchto příznaků. Ledviny hrají důležitou roli ve zdraví celého těla. Jsou umístěny těsně pod hrudníkem a jsou odpovědné za manipulaci s 120-150 litry krve denně.

(Zajímavosti)

Kdy jste s největší pravděpodobností otěhotněl?

Kdy jste s největší pravděpodobností otěhotněl?

Snažíte se otěhotnět a nemůžete čekat, až se tato šťastná událost stane? Dokonce jste si mysleli, že snad vy nebo váš partner problém plodnosti ? Za prvé, uvolněte a s naší radou dále zjistěte, které dny v měsíci nejpravděpodobněji otěhotníte. Naučte se rozpoznat změny ve vašem těle, stejně jako zjistit bazální teplotu, a budete okamžitě vědět, v jakých dnech je nejlepší pokus a představit dítě.

(Zajímavosti)