Bolest na hrudi: jak vážné je to? Zajímavosti


Bolest na hrudi: jak vážné je to? Zajímavosti

ostrou bolest při dýchání ... pocit, jako kdyby tisíc jehel propíchnout prsa a dočasně omezit dýchání. Jaká je příčina takové bolesti? Je to známka něčeho vážnějšího? Začněte uklidnit a pozorovat průběh bolesti a jak se mění. Ve většině případů se jedná o úzkost bolest na hrudi způsobena stresem nebo úzkostí. Řekneme vám více v tomto článku a budete číst pro váš klid.

Ostré, piercing bolesti!

Mnoho popsat jako krátké bodavou bolest, jako výstřel rovnou do srdce, které přicházejí náhle, omezovat dýchání.Říká se, že se jedná o poměrně častý jev, který jsme všichni kdysi cítil v určitém okamžiku. Avšak to, co je běžné, ještě neznamená, že bolest by měla být ignorována. V případě, že jeden z těchto útoků, lékaři doporučují následující kroky:

 • Pohodlně se usaďte a snaží se uvolnit.
 • Pamatujte, že bolest projde během několika vteřin.
 • Relax a snažte se dýchat klidně a pomalu, dýcháním ústy.
 • Změřte svůj puls, pokud můžete. Pokud si všimnete, že se zrychluje a doprovázen zrychleným dýcháním a bolest, která je cítit i v krku nebo rukou, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc odborníka. Ale opět, že téměř 70% případů je příčinou podobných útoků může být úzkost a stres.

Příčina 1:

úzkost nebo stres úzkost a stres - nejčastější příčiny akutní bolesti na hrudi, která v žádném případě by neměla být ignorována, protože piercing bolest na hrudi může být příznakem něčeho mnohem vážnějšího.

tak zajímavé informace, které možná nevíte: ne vždy se objeví příznaky stresu nebo úzkosti během stresující, hektické situaci. Existuje možnost, že pobyt nebo pracují v napjatém a nestabilním prostředí během dne může způsobit výše bolest, která může nastat již ve vaší domácnosti, i když nemáte pocit, ani náznak bolesti, dokonce ani nervózní ani necítil úzkost .

Když se vrátil domů, můžete začít bolesti hlavy, závratě ... a horší, příznaky se mohou objevit i druhý den ráno, když odyahatymetes pracovat.

Odborníci uvádějí, že největší počet srdečních záchvatů a jiných srdečních problémů se vyskytuje během prázdnin a víkendů dnů, zatímco potřebujeme relaxovat a relaxovat, ale tělo to nedokáže. Vzhledem k tomu, že hladiny kortizolu v těle jsou příliš vysoké, objeví se příznaky jako akutní bolest na hrudi.

Můžou se cítit, když sedíte na obědě, sledujete televizi nebo mluvíte po telefonu a najednou máte pocit, že nemůžete dýchat. Co způsobuje takové pocity? Nebojte se Čtěte dál a dozvíte se o některých nejčastějších příčinách propíchnutí bolesti na hrudi:

 • Napjaté svaly. Napětí svalů roste tak vážně, že se stává problémem, a najednou ani nemůžete správně dýchat.
 • autonomní hyperaktivita (závratě, bušení srdce, pocení, rychlé dýchání často charakterizována rychlým, intenzivním povrchové dýchání a může mít za následek piercing bolest na hrudi).

Co můžeme udělat pro zmírnění příznaků?

Co je třeba udělat na prvním místě. Pokuste se uvolnit a začít se dýchat z clony. To vám umožní plně plnit plíce vzduchem. Jak to udělat? Proveďte následující kroky:

 • Sít pohodlně.
 • Položte jednu ruku na žaludek, mírně nad pupkem.
 • Pomalu dýchat nosem. Dávejte pozor na pohyb ruky, měl by stoupat spolu se žaludkem.
 • Držte dech na 2 sekundy.
 • Sklopte rty, jako byste vyhodili svíčku.
 • Prodlužte (pomalu bliká) po dobu 4 vteřin.

Příčina 2: Kardiovaskulární problém

Existuje několik rizikových faktorů, které bychom měli vědět:

 • Kardiovaskulární problémy obvykle vznikají ve věku 50 až 55 let.
 • Předchozí příznaky: vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, rodinná anamnéza srdečních onemocnění.

První věc, kterou musíme udělat, když zažíváme propíchnutí bolesti na hrudi, je posadit se a dodržet následující doporučení:

 • Ticho a dýchat podle výše popsaného respiračního traktu.
 • Jaký je váš puls? Je rychlý? Nepravidelný, krátký rychlý úder a pak pomalý?
 • Pokud se bolesti nezastaví během 5 minut a zesílí se, okamžitě vyhledejte lékaře.
 • Ihned se poraďte s lékařem, pokud se bolest rozkládá na krk, čelist nebo paže.
 • Pokud zjistíte, že bolestivost je spojena s těžkými problémy s dýcháním končetin, měli byste také vyhledat okamžitou lékařskou pomoc.

Je velmi důležité se ujistit, že nepohodlí není příliš obtížné a především nevede k výše popsaným příznakům. Pouze pokud jste si jisti, že úzkost nebo stres jsou nejpravděpodobnější příčinou těžké bolesti na hrudníku, můžete počkat až dojde k bolesti.

Pokud však máte pochybnosti, bude lépe a bezpečněji kontaktovat svého lékaře hned, zvlášť proto, že vám pomůže ujistit se, že nemáte vážné důvody k obavám. Postarejte se o sebe, zasloužíte si to, že?


Zhoršujete příznaky menopauzy? Zajímavosti

Zhoršujete příznaky menopauzy? Zajímavosti

Nás vidět na rovinu: Menopauza je stádium v ​​životě ženy, které generuje hodně strachu. Muži nemohou pochopit, protože mohou vést plný a aktivní sexuální život až do své smrti. Místo toho ženy čelí určitá omezení, která mohou cítit určité nepohodlí v sexuálním životě, počínaje asi 50 lety. Protože všechny tyto informace o hormonálních změn a související faktory by bylo překvapivé, aby se nebála.

(Zajímavosti)

Jak přežít infarkt, když jste sami o sobě

Jak přežít infarkt, když jste sami o sobě

Každoročně, srdeční selhání trvá mnoho životů. Často se to náhle stává. Může se stát i v úplně zdravé osobě. Naštěstí, v případě podobné situace, může být zabráněno smrti. Je nutné pouze včas zjistit, diagnostikovat zastavení srdce a udělat vše v pořádku. Jenom samotná myšlenka, že můžete kdykoli trpět infarktem, zastrašuje, protože následky jsou často smrtící.

(Zajímavosti)