Na non-mléčné výrobky bohaté na vápník


Na non-mléčné výrobky bohaté na vápník

Zajímavá fakta Když si myslíme, že vápník v naší hlavě snímku se automaticky zobrazí mléko, jogurt, sýr, atd, ale nemáme ani odhadnout, že existuje mnoho dalších zdrojů tento důležitý živinový prvek pro náš každodenní vývoj. Objevte celou řadu mléčných výrobků bohatých na vápník v tomto článku.

Vápník pro všechny chutě

Vědět, že vápník je přítomen nejen v mléčných výrobcích. To je nepochybně dobrá zpráva pro vegetariány a vegany, ale tato zpráva je také zajímavé pro ty, kteří mají problémy s trávením mléka, například, nebo ty, kteří hledají alternativu k produktům, které nám dávají krávu nebo ovci.

Níže naleznete skupinu mléčných výrobků bohatých na vápník. To : zeleninové nápoje a šťávy listovou zeleninu

   • ořechy minerálku
   • Co je to non-mléčné výrobky bohaté na vápník?

   zelené listové rostliny: Kale

   • - každoroční zahradní odrůdy zeleniny rostlin zelí, je největším zdrojem vápníku ve srovnání s vápníkem v mléčných výrobcích je mnohem kale. Tento druh zelí obsahuje 135 mg vápníku na 100 g surového listu. Současně obsahuje výkaly provitamin A, vitamín K a C. To je považováno za "suprazy". Další užitečné zelené listové rostliny v této skupině jsou: jalovec (nebo list řepy) a špenát . Tyto rostliny je možné jíst, vařit s jinou zeleninou, můžete si uvařit koláče, které se používají při přípravě pizzy, různých zeleninových salátů, palačinky apod.Ořechy:
   • Mandle jsou jedním z nejlepších zdrojů vápníku, obsahuje 264 mg vápníku na 100 gramů ořechů. Poskytují tělu také hořčík, vitamíny E a B2 a mangan. Mandle pomáhají snižovat hladinu cholesterolu. Dobrou alternativou k mandlám jsou bramborové ořechy (160 mg na 100 g vápníku) a lískové ořechy. Z nich si můžete připravit lehké občerstvení, zdobit je s pečivem nebo prostě potlačit hlad, jíst mezi jídly hrstku oříšků. Sušené byliny :

   • používat jen zřídka, ale pokud budeme rozvíjet zvyk přidání jim všechny pokrmy, které budeme připravovat, připravujeme nejen chutné a aromatické jídlo, ale také obohatit své tělo s dostatkem vápníku. Některé aromatické byliny se používají k výrobě lahodných nápojů. Většinou doporučujeme suché rostliny jako tymián, kopr, majoránka, šalvěj, oregano, máta a bazalka.Sezamová semena:
   • Když je pražený, je jeho hladina vápníku mnohem vyšší. Může být použita k přípravě muffinu, tradiční sezamové pasty v arabské kuchyni. Sezamová semena současně, obohacuje naše tělo s vitaminy B1 a B6, manganu, hořčíku a mědi. Přidejte sezamová semínka na saláty, koláče, chléb, džusy. Vápno:
   • je velmi podobné semenům sezamu a dokonce i množství vápníku, které mají stejné. Olej vyrobený z lněného semínka má protizánětlivé účinky a zabraňuje vzniku aterosklerózy. Můžete upéct domácí chléb s lnu, například, nebo jej přidat do šťávy, smoothies, koláčů, salátů, omáček nebo krémů. Bean:
   • jsou skvělým zdrojem vápníku (13% jeho složení), zejména v bílých nebo černých fazolích. Kromě toho mají jiné vlastnosti, přispívají k normalizaci krevního cukru ak stabilizaci krevního tlaku. Nemůžete jíst rostliny fazole nadměrně, protože způsobují plynatost. Z luštěnin si můžete připravit lahodné pokrmy: luštěniny smíšené se zeleninou, dušené pokrmy a různé lahůdky. Pampeliška :
   • je opravdu velmi užitečné pro naše tělo, to je - diuretikum, dobré pro játra, a to skvělý antioxidant. Mladé listy pampelišky lze vařit v salátech, jako špenát. Pampeliška má více vápníku než mléko (187 mg na 100 g). Můžete také kořenit pampelišky kořenů do jídla. Oranžová:
   • to je jedno z mála ovoce, které obsahuje dobré množství vápníku, 65 mg na jednotku. Kromě toho, jak víme, jsou bohaté na vitamin C pomerančů můžete vařit různé nápoje, džusy, mléčné koktejly, ovocné saláty, koláče a jiné dezerty. Loboda a amarant :
   • tyto rostliny jsou označovány jako „pseudo zrna obilovin“ a měly by být zahrnuty do vegetariánské či veganské stravě kvůli vysokému obsahu vápníku v nich. Amaranth je například jedním z rostlin s nejvyšším množstvím živin, které můžete najít pouze, obsahuje 18% vápníku. Pro ty, kteří nepijí mléko, lze smíchat s rýží. Můžete také vařit polévku s touto rostlinou nebo smažit se zeleninou. Pokud jde o loboda, tato rostlina má také prospěšné vlastnosti pro tělo; Loboda lze použít v různých pokrmech, například v koláčech apod. Egg shell :
   • již dlouho známo, že tato část vejce má hodně vápníku, který pomáhá vaječnou skořápku metabolismu v těle. Umyjte vejce bez poškrábání skořápky a na něj zmačkněte citrónovou šťávu. Namočte vejce s citrónovou šťávou po dobu 12 hodin, vyjměte vejce dřevěnou lžící a vypijte výslednou kapalinu velmi pomalu. odhalí mýty o vápník

   To je široce věřil, že to je nejvíce mléčné výrobky obsahují vápník je nejlépe vstřebává do těla a to pouze spotřeba mléka bude předcházet osteoporóze. To je to pravda:

   Za prvé, musíte vědět, že většina z vás dostat vápníku tím, že jí mák (1448 MGR 100 gramů) a mořských řas (1380). Kravské mléko má pouze 120 mg, stejně jako jogurt. Jiné zdroje vápníku jsou přeplněné, Kombu řasy (typ jedlé mořské řasy Laminaria), sezam, sója, mandle, kapusta (150 mg).

   Za druhé, existují důkazy o tom, že vápník je nejlépe vstřebává, což je v řasách, na druhém místě v žebříčku - zelená listová zelenina, ořechy, olejnatá semena, celá zrna a luštěniny. A teprve potom přichází mléko a mléčné výrobky.

   A ostatok, nedávné studie ukázaly, že na rozdíl od všeobecného přesvědčení, mléko může způsobit osteoporózu, pokud jej konzumovat po celý život. Například v zemích, kde je nejvíce používají tento produkt (Švýcarsko, Finsko, Švédsko a Nizozemsko) mají více případů tohoto onemocnění, které postihuje kosti. V zemích, kde je mléko použito méně (Libérie, Kambodžu, Ghana, Kongo), velmi vzácné lidi, kteří trpí osteoporózou.

   Foto s laskavým svolením Daniella Segura, Thoranin Tiriwit, Rune T, Jennifer, Jeanette Svensson, Judi a Mario Lopez Egusquiza.


   Co způsobuje sny o pádu?

   Co způsobuje sny o pádu?

   Mnoho lidí vidí sny, ve kterých spadají, a to je poměrně častý výskyt. Přinejmenším 95% lidí alespoň jednou v životě prožilo pokles spánku. Takové sny vytvářejí nečekané úzkosti, které nás mohou napadnout a dokonce se probudit. Co způsobuje tyto typy snů? Možné vysvětlení snu, do kterého spadnete Takže co se děje?

   (Zajímavosti)

   6 šKodlivých položek, které stojí za to vědět

   6 šKodlivých položek, které stojí za to vědět

   V domácnosti lidé pravidelně používají věci, které jsou pro ně každý den používány. Je třeba vědět, že mnoho z těchto věcí není tak bezpečné jako zdánlivě na první pohled a může dokonce způsobit určité zdravotní problémy. Ačkoliv se zpočátku zdá být neškodné a nezpůsobí žádné poškození, nakonec mohou způsobit infekce nebo jiné problémy.

   (Zajímavosti)