Podložky a tampony: nepříjemné a nebezpečné


Podložky a tampony: nepříjemné a nebezpečné

Víte, že během vašeho života žena používá asi 12 tisíc tamponů nebo podložky? Vynález sanitárních ubrousků se stal skutečnou revolucí, protože umývání tkaninových obložení bylo skutečnou bolestí hlavy.

A později vynalezli tampony, které se ukázaly jako mnohem pohodlnější než podložky, ačkoli některé ženy je stále odmítají používat.

Je však důležité vědět, jak ovlivňují naše zdraví.

Existují nějaké bezpečnostní podložky a tampony pro zdraví?

Hygienické vložky a tampony mohou způsobit silné podráždění. Během posledních několika let byly výrazně vylepšeny, nyní jsou parfémované a prodyšné, navíc se skládají z materiálů, které mají schopnost neutralizovat špatný dech. Někteří dokonce obsahují gel, který při vylučování tvrdí, zabraňuje úniku.

Tampony také obsahují chemikálie, ale měli byste vědět, že tyto dva výrobky jsou vyrobeny z celulózy, která je obsažena v dřevě. Vzhledem k tomuto přirozenému původu není celulóza bílá, takže vypadá jako bavlna, musí být tyto hygienické výrobky podrobeny ošetření chlóru.

Všechny tyto sloučeniny způsobují alergické reakce a působí v této jemné oblasti silným podrážděním. Tampony způsobují suchost vaginy, čímž vytváří příznivé prostředí pro infekce.

Co tedy použít?

V ideálním případě byste neměli používat aromatické přípravky, ale ty, které obsahují 100% bavlnu. Je však obtížné je najít, protože organické podložky a tampony nejsou příliš ziskové. Existuje však další alternativa k řešení tohoto problému: menstruační pohár. Je organický, hygienický a cenově dostupný.

Co je to "menstruační pohár"?

pochvy nebo menstruační pohár - není příliš nová nástroje (existuje již od roku 1930), ale jeho konstrukce je lepší, a to dělal to více populární. Menstruační pohár je ideálně zařazen do pochvy, což je velmi výhodné a neumožňuje uniknout kapičkám, což je velmi spolehlivé. Můžete ji dokonce nosit nepřetržitě po dobu 12 hodin a nebude způsobovat alergickou reakci, a proto je ideální pro citlivou pleť.

menstruační kalíšek se používá pro vnitřní použití, a těmi, kteří ji používají, říkají, že kalich tak pohodlné, že nechtěl, aby jej změnit s některými jinými prostředky, bez ohledu na to, jak to je ekologické.


Tajné vlastnosti skořice

Tajné vlastnosti skořice

Zajímavá fakta ve vědě skořice známý „Cinnamonum verum“ a to se obvykle používá jako koření dezert a kávu. Nicméně, v mnoha starověkých kulturách věřil skořice zázračný produkt, a to koření chválen za svými nesčetnými blahodárné vlastnosti. Ačkoli skořice je již znám jako dobrý pomocník v boji proti mnoha chorob, vědci stále najít další a další způsoby, jak využít tuto koření .

(Zajímavosti)

Co je příčinou červených znamének? Zajímavosti

Co je příčinou červených znamének? Zajímavosti

Každý z nás má alespoň jeden červený mateřské znaménko na kůži. Jsou malé a mají barvu karmínové, někdy vzroste těsně nad pokožku a objevují především na krku, hrudníku a zad. Ale proč jsou tam? Musím sledovat z nich? Jsou nebezpeční? My to vysvětlit níže, takže můžete klidně spát. malé tečky, které mají bohatou červenou barvu.

(Zajímavosti)