Produkty, které mají nepříznivý vliv na zdraví kostí


Produkty, které mají nepříznivý vliv na zdraví kostí

Zajímavá fakta Všichni víme, že správná výživa je nezbytná pro zajištění všech tělesných orgánů. Výživa poskytuje tělu energii nezbytnou pro život. Podvýživa vede k mnoha chorob způsobených snižuje ochranné vlastnosti těla, zasahuje do metabolismu, což způsobuje předčasné stárnutí, snížený výkon, může přispět ke vzniku mnoha nemocí.

zdravý životní styl - fyzickou aktivitu, správné výživy bez přejídání a porušení, odmítnutí špatné návyky (konzumace alkoholu, kouření), zneužívání jednotlivých produktů. Proto je velmi důležité vědět, jak rozpoznat a vyhnout se výrobkům, které škodí našemu zdraví. V tomto článku zjistíte, které produkty jsou špatněovlivňují zdraví kostí.

Šumivé nápoje

Lidské tělo více než polovina se skládá z vody. V dnešním světě jsme konzumovat nejen čistou vodu, ale čaj, káva, džus, mléko a nealkoholické nápoje. Kromě vody obsahuje nápoje sýtené oxidem uhličitým mnoho různých složek, chemických látek, které jsou škodlivé pro zdraví. Ty obsahují velké množství kyseliny fosforečné , což snižuje absorpci vápníku v organismu, ovlivnění normální růst a vývoj růstu kostí.

na všech základě toho snížit spotřebu tohoto nápoje nebo zrušit úplně, pokud je to možné.

Káva

Spory o výhodách a poškození kávy pro zdraví probíhají po dlouhou dobu. Každý ví o přirozených výhod tohoto nápoje, ale je důležité mít na paměti, že pouze mírné dávky kávy může skutečně zlepšit výkon, snižují únavu a stimuluje duševní činnost.

Jinými slovy, i když opravdu chcete pít kávu, nepijte více než tři šálky denně, protože káva obsahuje látky zvanéksantiny, které vedou ke zvýšené ztráty vápníku přes močových cest, což by poškodilo zdraví kosti

příjem soli Nadměrné sůl vede ke ztrátě vápníku, a tím přispívá k oslabení kostní tkáně, což vede k osteoporóze.

však uvědomit, že hladina soli v těle je úzce souvisí s úrovní sodíku, což snižuje množství vápníku v těle. Světová zdravotnická organizace doporučuje nejvýše 5 gramů sodíku denně.

Alkohol

Zneužívání alkoholu je opravdu škodlivý zvyk, který poškozuje zdraví kostí, protože alkohol zvyšuje vylučování vápníku v moči.

Pokud jste zvyklí pít jednu nebo dvě skleničky červeného vína denně, budete obohatí vaše tělo látky, které mohou mít prospěch vaše zdraví obecně, a dávka vína má škodlivé účinky na kostní strukturu. Nicméně nadměrná konzumace může ovlivnit zdraví kostí.

Maso

Maso obsahuje bílkoviny, aminokyseliny, minerály, vitamíny. Když budete jíst hodně masa, dáte tělu mnoho bílkovin s vysokým obsahem sírové aminokyseliny,, která může zvýšit množství vápníku, které se vylučuje močí. Když budete jíst rostlinné bílkoviny, může to mít menší účinek, ačkoliv je třeba být opatrný a snažit se kontrolovat spotřebu masa.

Hydrogenované oleje

Hydrogenovaný rostlinný olej - je umělý tuk. Stojíme na nich v krému, dokud nebudou sladké pečivo, smetana, margarín, kakaové máslo atd. Trans-mastné kyseliny jsou tvořeny přidáním atomu vodíku k rostlinnému oleji za použití procesu nazývaného hydrogenace. Trans-tuky, na rozdíl od olejů a přírodních olejů, nejsou oxidovány, a proto se neskažují.

Přírodní olej obsahuje velké množství vitaminu K, které je nezbytné pro zdraví kostí. Nicméně , když olej projde procesem, který je změní na hydrogenované oleje, úplně ztratit ten vitamin. Tento olej se používá hlavně pro dezerty, ale jsou nebezpečné pro zdraví kostí.

Je jednoznačně dokázáno, že konzumace hydrogenovaných, to znamená rostlinných, tuků přenesených do pevného stavu, vede k rozvoji vaskulární arteriosklerózy a mnoha dalších nemocí. Uměle vytvořené trans-tuky jsou mnohokrát škodlivější a nebezpečnější než jakýkoli přírodní živočišný tuk.

Proto doporučujeme snížit spotřebu zboží, jako jsou sušenky, sušenky a koláče, smažené potraviny, jako jsou koblihy a bramborové hranolky, chipsy, sušenky, ořechy, popcorn, omáčky, majonézy apod protože poškozují zdraví kostí


Nebezpečí polévka okamžitá spotřeba potravin

Nebezpečí polévka okamžitá spotřeba potravin

Zajímavé skutečnosti nudle nebo instantní polévky - fast food, která se stala velmi populární v posledních letech. Jedná se o jednoduchý a levný možnost pro lidi, kteří mají příliš málo času na přípravu a jíst něco užitečného. Dokonce i lidé, kteří jedí je, nemusí být nutně zvažovat je užitečné, mají tendenci se domnívat, že tyto pokrmy jsou užitečné pro hamburgery, burritos, hranolky nebo další fast food.

(Zajímavosti)

Zvýšený krevní tlak u žen: 5 fakta Zajímavá fakta

Zvýšený krevní tlak u žen: 5 fakta Zajímavá fakta

Mnoho lidí se mylně myslí, že zvýšený krevní tlak - problém, který nastane převážně u mužů. Pravdou je, že stejně postihuje obě pohlaví. Ve skutečnosti, vysoký krevní tlak je obyčejná „tichá“ nemoc u žen, které mohou způsobit mnoho problémů, není-li diagnostikována včas. třeba poznamenat, že menopauza žena má mnohem větší riziko tlaku vysokého krevního, než u mužů ve stejném věku.

(Zajímavosti)