Produkty, které regulují agenty štítné


Produkty, které regulují agenty štítné

Natural Štítná žláza - žlázu se nachází v krku, které regulují různé tělesné funkce, včetně sekrece hormonů T3 a T4, které stimulují metabolismus a vliv na další systémy v těle. Je-li štítná žláza funguje správně, nemáte naléhavou potřebu sledovat dietu, ale měli byste vědět o podmínkách, za kterých štítná žláza produkuje hormony, než je potřeba (hypertyreóza) nebo nižší, než je nutné (hypotyreóza). Níže uvádíme některé produkty, které pomáhají regulovat činnost štítné žlázy přirozeně.

Nedostatek jódu je přímou příčinou dysfunkce štítné žlázy a mnoho lidí po celém světě trpí tímto problémem. Když dojde k dysfunkci štítné žlázy, je nutné dodržovat dietu, která jí pomáhá regulovat. Zde je několik základních tipů pro boj s dysfunkcí štítné žlázy.

Doporučení pro potraviny hypertyreóze

Jak jsme se již zmínili, hypertyreoidismus - stav, ve kterém se štítná žláza stimulována a produkuje příliš mnoho hormonů. Pokud je v těle nadbytek hormonů, může dojít ke ztrátě hmotnosti a ztrátě svalové hmoty. Obvykle doporučujeme vyváženou stravu, která se skládá z energetických produktů.

Mléčné výrobky (jogurt, sýr a mléko)

 • Pít mléčné výrobky kdykoli.
 • Naplňte jogurt kondenzovaným nebo práškovým plnotučným mlékem; Použijte k výrobě koktejlů, sladkostí, polévek, brambor a obilovin.
 • Přidejte sýr do salátů a dalších produktů.

Proteiny (ryby, červené maso a vejce)

 • Broušené vejce rozetřete a přidejte je do salátů nebo polévek. Stejně jako u masa a ryb.
 • Plytá vajíčka a přidejte bramborové kaše, polévky, krémy, omáčky a koktejly.
 • Naplňte své oblíbené chutné pokrmy masem nebo rybami.

Cukr, chléb, med a krekry

 • Jezte krekery a chléb k snídani, doporučujeme jim také jíst během oběda a večeře.
 • Přidejte smažený chléb nebo krutony na polévky a bramborovou kaší.

Dieta pro hypotyreózy Na druhou stranu, když mluvíme o onemocnění štítné žlázy, musíme také brát v úvahu hypotyreózy, ve kterém štítná žláza produkuje nedostatečné hormony.

Hypotyreóza se projevuje jako únava, ztráta vlasů a může také vést ke zvýšení hmotnosti. Tyto případy jsou mnohem složitější a měly by být uvažovány lékařem. Vaše strava by měla být vyvážená a pestrá.

Vyvarujte se tuku, cukru a kalorií

 • Zpracované potraviny a červené maso obsahují příliš mnoho tuku.
 • Margarín, máslo a tuk.
 • Cukr: jak bílá, tak hnědá; sladkosti s cukrem.
 • Alkoholické nápoje a sladké nápoje.

Doporučení

 • Jezte 4-5krát denně v malých porcích a vyvarujte se jídel mezi jídly; netestujte s jídlem.
 • Proveďte více cvičení denně. Další procházka a nepoužívejte eskalátory. Pokuste se jít pěšky.
 • Konzumujte potraviny bohaté na vlákniny, jako je surová zelenina a dušená zelenina a ovoce.

Obecná péče o štítnou žlázu

Některé další produkty vám mohou pomoci regulovat štítnou žlázu, zejména sladkovodní ryby, lososa a tuňáky. Ovoce a zelenina světlé barvy mohou stimulovat štítnou žlázu a snižovat arteriální tlak. Doporučujeme používat místo solí práškové řasy.


Přírodní léčba žaludečních vředů

Přírodní léčba žaludečních vředů

Přírodní prostředky, žaludeční vředy, také známý jako „vřed“ je poškození sliznice v těle. Obvykle se vyskytují u lidí ve věku nad 50 let, více mužů než u žen, což pacienti stále častěji hledat pro léčbu tohoto problému. Zde se dozvíte o některých přírodních prostředcích, které pomáhají bojovat s vředy.

(Lidových opravné)

Maska mléka a želatiny z černých skvrn

Maska mléka a želatiny z černých skvrn

ČErné skvrny se objevují, když kůže tvoří nadměrné množství tuku a hromadí se mrtvé buňky. Pro tyto pupínky, které jsou mastné korku . Obvykle se objevují ve tvaru T oblasti obličeje (čelo, nos a brada), stejně jako na tvářích. Vzhled černých skvrn je spojen se špatnou hygienou obličeje. Častěji jsou však spojeny s lidmi trpícími hormonální nerovnováhou .

(Lidových opravné)