Výrobky, které by nikdy neměly být uloženy v chladničce


Výrobky, které by nikdy neměly být uloženy v chladničce

Většina lidí je zvyklá na uvedení všech potravin do ledničky. Jedná se o vážnou chybu, protože ne všechny výrobky mohou odolat chladným a skladovacím podmínkám v chladničce. Naopak, někdy chladně zrychluje jejich rozklad nebo může změnit svůj vkus.

Je naprosto pravda, že mnohé produkty vyžadují chlazení, a to může dokonce prodloužit svou spotřebu termín, ale jako spotřebitelé musíme vědět, jaké druhy potravin mohou být poškozeny v ledničce a ztrácí vlastnosti v důsledku nízké teploty. Níže uvádíme seznam produktů, které byste z jakéhokoli důvodu nikdy neměli v chladničce uložit.

Rajčata

Rajčata ztrácejí svou chuť v ledničce a zjemňují. Jejich struktura se mění, protože jejich chladu způsobuje, že se rozvíjejí, rozbíjejí vnitřní membrány a nízké teploty neumožňují jejich zrání.

Brambory

Nízké teploty nepříznivě ovlivňují brambory, vede ke změnám škrobu na cukr a jeho chuti. Doporučujeme, abyste je ukládali do papírových sáčků, protože prodlouží jejich trvanlivost.

Chléb

Jedná se o jeden z nejčastěji uložených výrobků v chladničce a to je obrovská chyba. Chléb rychlejší se stává pálí při nízkých teplotách a ztrácí chuť. Doporučujeme jej umístit na chladném a suchém místě nebo nakrájet na kusy a dát do mrazáku pro pozdější použití.

Tropické ovoce

Jelikož se toto ovoce používá k horkému klimatu, teplota v chladničce jim vůbec nevyhovuje. Ovoce jako ananas, meloun, broskve, avokádo, banány atd. By nikdy neměly být uloženy v chladničce, protože zrychlují jejich rozklad.

Cibule a česnek

Při nízkých teplotáchcibule a česnek tvrdnou a ztrácejí své vlastnosti. Doporučujeme je udržovat na tmavém, chladném a suchém místě, nejlépe v matném pytlíku.

Suchý sýr

Velmi často se tyto sýry uchovávají v chladničce, protože lidé věří, že tam jsou lepší. V závislosti na druhu sýra může být chladnička nevhodným místem, které může změnit chuť a sýr zpomalit. Suché sýry, například parmezán, nevyžadují chlazení, protože mohou ztratit svou chuť. Namísto toho můžete použít uzavřenou nádobu při pokojové teplotě.

Meloun a broskve

Při teplotách pod 10 stupňů ztrácejí svou chuť a některé vlastnosti. V tomto případě je nejlépe skladovat při pokojové teplotě.

Honey med

Skladování medu při nízkých teplotách je vážná chyba. Vzhledem k jeho složkám a pH je med dobře skladován mimo chladničku a tento stav trvá po celou dobu spotřeby. Když držíte med v chladničce, obvykle krystalizuje a ztrácí většinu svých vlastností.

Olivový olej

V chladničce olivový olej kondenzuje a ztuhne. Vezme tvar oleje a také ztrácí její vůni. Nejlepší je udržet ji na chladném tmavém místě.

Čokoláda

Pokud je čokoláda po dlouhou dobu při nízkých teplotách, například v chladničce, se vytvoří bílá vrstva, která mění svou chuť. Nejlepší je udržet jej na pokojové teplotě v temném místě, vzdáleném od slunečního světla. Měli byste se také vyhnout vysokým teplotám.

Káva

Když je káva uložena v chladničce, dochází ke změnám podobným čokoládě. Vytváří vrstvu, která mění své aroma a také ztrácí zvláštní vůni.

Obiloviny, těstoviny, mouka a cukr

Tyto výrobky by měly být uchovávány při pokojové teplotě. Když jsou při nízkých teplotách, ztrácejí své vlastnosti, vitamíny, chuť a texturu.

Šunka

Existují některé druhy šunky (například hamon), které při skladování v chladničce ztrácejí svou "speciální" charakteristickou chuť. Navzdory jejich podobnosti s klobásami by měly být uchovávány při pokojové teplotě.

Basil

Basil by neměl být umístěn v chladničce, protože nízké teploty rychle vyschnout a urychlit proces rozkladu. Kromě toho přebírá zápach dalších produktů, které jsou v chladničce, a proto doporučujeme, abyste si jej dali do pohárku vody, aby se lépe zachoval.

Doufáme, že tento článek o produktech, které byste nikdy neměli uchovávat v chladničce, bylo pro vás užitečné a kognitivní.


Proč jsem brnění v rukou a nohou

Proč jsem brnění v rukou a nohou

Zajímavosti brnění v rukou a nohou může být nepříjemné, nepříjemné pocity. To může být také důvodem k obavám, pokud nechcete znát jeho příčinu. Ačkoliv brnění může dojít v různých částech těla, nejčastěji se objevuje v rukou a nohou. Za prvé si můžete ignorovat, ale pokud k ní dojde často a bez zjevného důvodu, může to být známkou toho, že něco není s tělem, nebo symptom určité nemoci špatně.

(Zajímavosti)

Nová molekula pro léčbu rakoviny vaječníků a slinivky břišní rakoviny

Nová molekula pro léčbu rakoviny vaječníků a slinivky břišní rakoviny

Zajímavá fakta Vědci ze Stanfordovy College of Medicine na Stanford University v Kalifornii vyvinuli něco úžasného. Mají vytvořili molekulu, která může být jedním z nejlepších spojenců v boji proti rakovině vaječníků a rakoviny slinivky ... A to může udělat za pár měsíců. molekula v současné době stále ještě v experimentální fázi, ale výsledky testů provedených na laboratorních potkanech, velmi pozitivní.

(Zajímavosti)