Výrobky, které by nikdy neměly být uloženy v chladničce


Výrobky, které by nikdy neměly být uloženy v chladničce

Většina lidí je zvyklá na uvedení všech potravin do ledničky. Jedná se o vážnou chybu, protože ne všechny výrobky mohou odolat chladným a skladovacím podmínkám v chladničce. Naopak, někdy chladně zrychluje jejich rozklad nebo může změnit svůj vkus.

Je naprosto pravda, že mnohé produkty vyžadují chlazení, a to může dokonce prodloužit svou spotřebu termín, ale jako spotřebitelé musíme vědět, jaké druhy potravin mohou být poškozeny v ledničce a ztrácí vlastnosti v důsledku nízké teploty. Níže uvádíme seznam produktů, které byste z jakéhokoli důvodu nikdy neměli v chladničce uložit.

Rajčata

Rajčata ztrácejí svou chuť v ledničce a zjemňují. Jejich struktura se mění, protože jejich chladu způsobuje, že se rozvíjejí, rozbíjejí vnitřní membrány a nízké teploty neumožňují jejich zrání.

Brambory

Nízké teploty nepříznivě ovlivňují brambory, vede ke změnám škrobu na cukr a jeho chuti. Doporučujeme, abyste je ukládali do papírových sáčků, protože prodlouží jejich trvanlivost.

Chléb

Jedná se o jeden z nejčastěji uložených výrobků v chladničce a to je obrovská chyba. Chléb rychlejší se stává pálí při nízkých teplotách a ztrácí chuť. Doporučujeme jej umístit na chladném a suchém místě nebo nakrájet na kusy a dát do mrazáku pro pozdější použití.

Tropické ovoce

Jelikož se toto ovoce používá k horkému klimatu, teplota v chladničce jim vůbec nevyhovuje. Ovoce jako ananas, meloun, broskve, avokádo, banány atd. By nikdy neměly být uloženy v chladničce, protože zrychlují jejich rozklad.

Cibule a česnek

Při nízkých teplotáchcibule a česnek tvrdnou a ztrácejí své vlastnosti. Doporučujeme je udržovat na tmavém, chladném a suchém místě, nejlépe v matném pytlíku.

Suchý sýr

Velmi často se tyto sýry uchovávají v chladničce, protože lidé věří, že tam jsou lepší. V závislosti na druhu sýra může být chladnička nevhodným místem, které může změnit chuť a sýr zpomalit. Suché sýry, například parmezán, nevyžadují chlazení, protože mohou ztratit svou chuť. Namísto toho můžete použít uzavřenou nádobu při pokojové teplotě.

Meloun a broskve

Při teplotách pod 10 stupňů ztrácejí svou chuť a některé vlastnosti. V tomto případě je nejlépe skladovat při pokojové teplotě.

Honey med

Skladování medu při nízkých teplotách je vážná chyba. Vzhledem k jeho složkám a pH je med dobře skladován mimo chladničku a tento stav trvá po celou dobu spotřeby. Když držíte med v chladničce, obvykle krystalizuje a ztrácí většinu svých vlastností.

Olivový olej

V chladničce olivový olej kondenzuje a ztuhne. Vezme tvar oleje a také ztrácí její vůni. Nejlepší je udržet ji na chladném tmavém místě.

Čokoláda

Pokud je čokoláda po dlouhou dobu při nízkých teplotách, například v chladničce, se vytvoří bílá vrstva, která mění svou chuť. Nejlepší je udržet jej na pokojové teplotě v temném místě, vzdáleném od slunečního světla. Měli byste se také vyhnout vysokým teplotám.

Káva

Když je káva uložena v chladničce, dochází ke změnám podobným čokoládě. Vytváří vrstvu, která mění své aroma a také ztrácí zvláštní vůni.

Obiloviny, těstoviny, mouka a cukr

Tyto výrobky by měly být uchovávány při pokojové teplotě. Když jsou při nízkých teplotách, ztrácejí své vlastnosti, vitamíny, chuť a texturu.

Šunka

Existují některé druhy šunky (například hamon), které při skladování v chladničce ztrácejí svou "speciální" charakteristickou chuť. Navzdory jejich podobnosti s klobásami by měly být uchovávány při pokojové teplotě.

Basil

Basil by neměl být umístěn v chladničce, protože nízké teploty rychle vyschnout a urychlit proces rozkladu. Kromě toho přebírá zápach dalších produktů, které jsou v chladničce, a proto doporučujeme, abyste si jej dali do pohárku vody, aby se lépe zachoval.

Doufáme, že tento článek o produktech, které byste nikdy neměli uchovávat v chladničce, bylo pro vás užitečné a kognitivní.


5 Známky, že máte intuitivní inteligence

5 Známky, že máte intuitivní inteligence

Intuitivní inteligence dnes v módě. Není zdaleka racionální přístup s logickou analýzou, kterou aplikujeme na svět a měříme jej jako IQ. Mluvíme o několika typech inteligence. Každý člověk uspěje v jedné dimenzi, která je založena na její velikosti a úspěchu v životě. Spisovatelé jako Howard Gardner mluví o důležitosti lidské intuice.

(Zajímavosti)

Známky rakoviny kůže, které by neměly být ignorovány

Známky rakoviny kůže, které by neměly být ignorovány

Pokud jde o ochranu pokožky před poškozením sluncem a rakovinou kůže, mnoho lidí nepřijme nezbytná opatření. Mezi věcmi, které byste měli být nejvíce opatrní, abyste se vyhnuli rakovině kůže, nejdůležitější je sledování účinků ultrafialového (UV) záření. Tyto paprsky mohou způsobit výrazné poškození kůže, mnohem víc než jen vrásky a věkové skvrny.

(Zajímavosti)