Foods se vyvarovat při divertikulóza


Foods se vyvarovat při divertikulóza

užitečné návyky Divertikulóza - nemoc, ve kterém je tlusté střevo pokrytý malými kuličkami nebo hrboly, které způsobují nevolnost a bolest, když budete jíst některé potraviny. Zjistěte, které typy výrobkůje třeba se vyhnout, pokud máte tento problém.

Co je třeba vědět o divertikulóze

Jak jsme již dříve řekli, je to přítomnost malých sáčků, kýv nebo otoků v střevě, a to v tlustém střevě. Je to velmi častá podmínka, která nemá žádné příznaky, s výjimkou toho, že se v "pasti" v těchto výbojích nebo divertikulách, které je naplní bakteriemi, nacházejí různé odpady nebo částice potravy.

První známkou onemocnění je bolest v dolní části břicha. Měli byste také dávat pozor, pokud trpíte průjem, následuje zácpa, horečka, nevolnost, zvracení atd.

Pokud jste někdy trpěli divertikulózou, riziko návratu je až 45%. Lékaři naznačují, že můžete pomoci s vědomím o potravinách, které byste neměli jíst, nebo alespoň produkty, které je třeba vyhnout, aby se problém nezhoršoval.

Jaké produkty jsou zakázány při divertikulóze?

 • Obiloviny: Vyhněte se obilovinám, jako jsou popcorn, kukuřičné vločky, kukuřičné vločky nebo jakékoli potraviny vyrobené z divoké nebo celozrnné rýže. Všechny obsahují velké množství vlákniny, které je obtížné strávit a může se "nudit" v divertikulách, což jen zhoršuje problém. Alternativně si můžete vybrat vyčištěné obilné výrobky, jako jsou těstoviny, rýže, pečivo nebo rafinované moučné sušenky.
 • Ovoce a zelenina: Je pravda, že bez těchto produktů nemůžete žít, ale alespoň během aktivní fáze onemocnění doporučujeme, abyste je nepoužívali. Vyhněte se sušeným plodům, zejména slivkám, protože mají hodně vlákniny.

Uchovávejte mimo plody, protože jejich semena jsou obtížně strávitelná. Měli byste také vyhnout zelenině z rodiny křižníků, jako je brokolice, zelí a květák. Nepijte ovocné džusy s dužinou a ujistěte se, že veškerá zelenina, kterou jíte, jsou před konzumací dobře vařená.Tímto způsobem změkčujete vlákninu a jednoduše jej vytěžit. Měli byste také vyhnout veškeré surové ovoce, kromě broskví, avokád, melounů a banánů. Zbytek by měl být bez kůry, skořápky nebo malých semen.

 • Maso a bílkovina: Vybírejte měkké nebo nasekané maso, ryby (jakéhokoli druhu) a vejce jako hlavní zdroje bílkovin. Tyto produkty nedráždí konečník a mohou být snadno absorbovány. Nejezte pikantní sýr, protože obsahují velkou dávku kaseinu, což je špatné při divertikulóze. Odstraňte ze stravy všechny potraviny, které obsahují semena nebo ořechy, jako je arašídové máslo. Zmenšete část hrachu, fazole a fazole, protože je dobře známo, že jsou hlavním zdrojem vlákniny.
 • Ovoce a zelenina s arašídy, těstoviny, koření: Tyto tři produkty jsou také zakázány, protože způsobují více zánětů než samotná nemoc. To znamená, že ovoce, zelenina a maso by neměly mít kůru nebo skořápku. Velmi pikantní koření také špatně ovlivňují tělo.
 • Sójové nápoje:káva, čaj, mate, čokoláda, sýtené nápoje, stejně jako kofeinované nápoje. Všichni jsou - dráždí střeva. Co se týče kofeinu obsaženého ve všech z nich, snižují se svaly tlustého střeva, což umožňuje eliminovat vodu obsaženou ve stolici a způsobuje zácpu. Pokud je pro vás velmi těžké přestat pít kávu, začněte s kávou bez kofeinu, ale pokuste se ji co nejdříve opustit.

Tipy a léky na divertikulózu

 • Pijte spoustu vody (od 6 do 8 sklenic denně).
 • Navštivte toaletu, i když se necítíte naléhavě. Nepotlačte touhu, protože můžete situaci ještě zhoršit.
 • Udělat fyzické cvičení pro vývoj svalů nohou, stehen a tlustého střeva, které přispějí k defekaci.
 • Nepoužívejte laxativa nebo klíšťata, jestliže máte zácpu, proto, že mohou dráždit střeva a také způsobit závislost, protože systém střevních pohybů nefunguje správně.
 • Vyvarujte se produktů, které jsou velmi zpracované nebo mastné, jako jsou horké, sladké nebo pečené potraviny.
 • Vyvarujte se produktů, které obsahují semena. Dříve než začnete spolknout, dobře žvýkat, protože fragmenty se mohou přilepit mezi divertikuly, což způsobuje bolest a zánět.
 • Jezte kaši, zeleninové pyré nebo vařené ovoce. Můžete také vytvořit vlákna bez buničiny, která stimuluje regeneraci během léčby.

Rostliny doporučené pro léčbu divertikulózy: ○ Heřmánek:

 • redukuje zánět a přináší úlevu. Pijte heřmánkový čaj nejméně jednou denně. Mincovna:

 • používá k odstranění nadýmání, bolesti, nevolnosti a plynů. Vypijte až 3 sklenice denně. Mateřství:
 • redukuje zánět v tlustém střevě. Tymián:
 • Je výborným zdrojem vlákniny a analgetik, anestetik a protizánětlivých složek. Můžete jej použít jako koření pro polévky, omáčky nebo saláty. Turmeric:
 • je to přirozené protizánětlivé činidlo, které se používá proti jakémukoli zánětu a redukci divertikul.


  Terapie vlna: Výhody pletení

  Terapie vlna: Výhody pletení

  Pletení. Toto slovo jste si pravděpodobně již stará babička byl obraz, který sedí a úplety svetry pro někoho z rodiny ... Těžko můžeme myslet na nic jiného od reality. Dnes se pletení stalo společenským fenoménem, ​​který má mnoho prospěšných vlastností pro vaše fyzické a duševní zdraví. Chtěli byste vědět o výhodách pletení?

  (Užitečné návyky)

  7 Psychologické výhody tělesného cvičení

  7 Psychologické výhody tělesného cvičení

  Více lidí začíná chodit do posilovny nebo dělat fyzické cvičení ke zlepšení jejich vzhledu. Ale víte, že cvičení je také dobré pro vaši mysl? Dnes odhalíme některé z mnoha psychologických přínosů fyzického cvičení, takže si přečtěte! Fyzické cvičení jsou dobré pro mysl Ano, ve skutečnosti, fyzické cvičení má mnoho psychologických výhod, včetně lepší paměti, úlevu od stresu, zmírnění a zlepšené schopnosti učení.

  (Užitečné návyky)