Produkty, které pomáhají předcházet rakovině prsu


Produkty, které pomáhají předcházet rakovině prsu

užitečné návyky mamografického screeningu mamografie každý měsíc a každý rok po 40 (nebo dokonce před tímto věkem, je-li někdo ve vaší rodině měl rakovinu prsu) -je nejlepší způsob, jak odhalit rakovinu prsu v počátečním stadiu, což umožňuje vyléčit. Nicméně

, Různé studie prokázaly, že některé produkty a rysy životního stylu může pomoci ženám snížit riziko tohoto onemocnění. Chcete vědět, jaké potraviny potřebujete k prevenci rakoviny prsu? Přečtěte si tento článek a dozvíte se o nejnovějších zprávách o rakovině prsu.

Potraviny bohaté na tuky

Brožury jsou bohaté na vitamín C a vlákniny. Má také několik živin s antikarcinogenními vlastnostmi.

Rakovina prsu je úzce spojena s hladinami estrogenu v krvi. The vyšší množství estrogenu u žen, tím větší je riziko, že bude trpět rakovinou prsu. Výrobky bohaté na vlákninu přispívají k absorpci estrogenu ve střevech během odchodu z těla.Tak pomáhají chránit tělo před rakovinou prsu.

S cílem zvýšit množství vlákniny ve stravě, měli byste například: tři porce čerstvé zeleniny (zejména brokolice, květák, zelí, růžičková kapusta) dvou denních porcí ovoce a celozrnných výrobků.

Snížit množství tuku ve stravě, pokud mnohé potraviny s vysokým obsahem tuku, je pravděpodobné, že byste zvýšit množství tuku v těle. Nadbytečná tuková tkáň působí jako druh "továrny na výrobu estrogenů". Proto, pokud máte ideální kombinaci výšky a hmotnosti na vašem věku, budete snižovat hladinu estrogenu v těle a zároveň riziko dostat pokles rakoviny prsu.

Další omega 3 a omega 6

méně potraviny bohaté na mastné kyseliny omega 6 (margarín, hydrogenovaný olej, slunečnicový olej, sojový olej a arašídový olej) zvýšit riziko vzniku rakoviny prsu, v závislosti na různýchvýzkumu.

Na druhé straně, potraviny bohaté na mastné kyseliny omega 3(například losos, tuňák, sardinky, a rybí tuk)snížit riziko onemocnění. Přidejte do jídelníčku část těchto produktů dvakrát týdně.

lněná semena - je také velmi dobrým zdrojem omega 3. Odborníci doporučují užívat 25 gramů lněného semínka denně k prevenci rakoviny prsu. Můžete je brousit suchým v mixéru a přidat do jogurtu nebo části bílého sýra.

Omega 9 mastných kyselin obsažených v olivovém oleji také pomáhá snížit riziko. rozvoj nemocí. Proto pár lžiček olivového oleje ve vašem salátu bude velmi dobrým nástrojem pro prevenci rakoviny.

Nezneužívejte alkohol

Nadměrná spotřeba alkoholu je faktor, který je úzce spojen s rizikem vzniku rakoviny prsu. Čím více pijete, tím větší riziko. alkohol se převede na acetaldehyd, že výsledky laboratorního výzkumu, je látka, která přispívá ke vzniku rakoviny u krys. Na druhou stranu, alkohol se střetává s použitím buněčné kyseliny listové, vitaminu, která hraje důležitou roli v regulaci buněčného dělení. Pokud to nestačí, pak alkohol zvyšuje hladinu estrogenu v krvi. Proto byste neměli zneužívat alkohol, abyste snížili riziko rakoviny prsu.

cvičení také bylo vědecky dokázáno, že ženy, které se zabývají cvičení v průměru 4 hodiny týdně mají nižší riziko nákazy rakoviny prsu, protože cvičení snižuje produkce estrogenu v těle. Buďte aktivní, jděte na procházky, jogging, plavání, cyklování, abyste předešli rakovině prsu. V každém případě, nezapomeňtepravidelně podstoupí průzkum k odhalení rakoviny prsu v počátečních fázích. Pokud máte nějaké problémy, neodkládejte se a konzultujte s lékařem.


Skryté nebezpečí kuchyňských houbiček

Skryté nebezpečí kuchyňských houbiček

Užitečné návyky kuchyňské houby patří mezi nejčastěji používané zařízení na kuchyně pro mytí nádobí a povrchů. Nicméně tento užitečný nástroj a ideální ztratit titul jednoho z nejlepších nástrojů pro čištění a být jedním z nejhorších nepřátel své zdraví, pokud nechcete používat správně. používáme houbu, aby se odstranily zbývající jídlo na nádobí po jídle.

(Užitečné návyky)

Je dobré pít vodu během jídla? Užitečné návyky

Je dobré pít vodu během jídla? Užitečné návyky

Pitná voda s jídlem může zpomalit trávení. To je nejlepší pít vodu před jídlem, protože chrání žaludeční stěnu navíc naddast nám pocit sytosti a pomůže vám nebude přejídat. Existují dva protichůdné aspekty tohoto prohlášení. I když nemůžete žít bez tekutin a vaše tělo je tvořeno převážně z jejího pitné vody během jídla může interferovat s trávením.

(Užitečné návyky)