Problémy s štítné žlázy 14 symptomy


Problémy s štítné žlázy 14 symptomy

zajímavých faktů Problémy s štítné žlázy se vyskytují častěji, než si myslíte. Jsou zpravidla většinou ženy.

Příznaky nemusí být patrné. Je však důležité vědět o příznaky a symptomy onemocnění štítné žlázy.

V tomto článku se podíváme na některé z nejběžnějších.

Co byste měli vědět o problémech se štítnou žlázou

Štítná žláza je malá žláza se nachází nad klíční kostí, který je zodpovědný za vylučování dvou důležitých hormonů (T3 a T4).

Tyto dva hormony regulují:

  • růst
  • vývoj
  • metabolismus
  • tělesné teploty
  • pulzní
  • krevního tlaku

Jestliže štítná žláza nepracuje správně, může způsobit následující problémy:

  • hypertyreóza, kdy tělo produkuje více hormonů, než je obvyklé
  • hypotyreózy, když produkuje dost hormonů ○ Obě poruchy jsou důsledkem problémů s imunitním systémem. To znamená, že protilátky v těle neumožňují správné fungování. Nezapomeňte si přečíst

16 příznaky hypotyreózy příznaky špatného štítné

dávat pozor na znamení, že vaše tělo vysílá, takže můžete rychle začít léčit problémy s štítné žlázy.

Bolest a deprese

Nálada se může změnit kvůli problémům s štítnou žlázou. Tento typ deprese se vyskytuje bez jakéhokoli zjevného důvodu.

Když žláza produkuje málo hormonů, hladina serotoninu klesá a to způsobuje negativní pocity.

Naopak, je-li štítná žláza produkuje příliš mnoho hormonů,

budete neustále cítit neklidný a rozrušený. Změny hmotnosti

Pokud sportujete a držet přísnou dietu, ale jak si myslíte, že nemůžete prohrát jeden kilogram, může to být způsobeno problémy se štítnou žlázou.

To samé se může stát, pokud se zdá,

nezvyšovat váhu, alespoň kolik jíte. Metabolické změny úzce souvisejí s touto nerovnováhou.Zapkrepy vyprazdňování problémy, a to navzdory konzumaci velkého množství zeleniny a vlákniny, je jedním z hlavních příznaků štítné žlázy.

Pokud máte chronickou zácpu, která způsobuje nadýmání a střevní bolesti, navštivte svého lékaře co nejdříve.

Poruchy spánku

Pokud nemůžete usnout nebo probudím uprostřed noci, bez zjevného důvodu, může to být způsobeno tím, štítné žlázy. Problémy s spánkem, noční můry a nespavost jsou spojeny se špatným fungováním štítné žlázy.

Problémy s štítnou žlázou se mohou projevit také ve formě zvýšené potřeby spánku a probouzení problému. Nedostatečná aktivita štítné žlázy zpomaluje funkci těla.

Bolesti kloubů

Tento příznak je spojen s několika nemocemi a dokonce s domácími návyky, jako je těžké cvičení nebo zvedání.

Snížení funkce štítné žlázy může způsobit bolesti kloubů, zejména v pažích a nohou. Je třeba věnovat pozornost tomu, protože se také může vyvinout do fibromyalgie.

Suchá kůže

Hydratační krémy, krémy a oleje nestačí: pokožka je vždy suchá a "šupinatá". Tento příznak je nejpozoruhodnější na nohou a obličeji. Podpaží a skalp mohou být také suché. V mnoha případech je to spojeno se snížením pocení.

Vysoký cholesterol

Vysoké hladiny cholesterolu v krevním testu jsou neobvyklé, když jíte nízkotučné potraviny.

Když člověk trpí hypotyreózou, metabolismus v těle se zpomaluje a není možné správně spálit tuk. Zvyšuje hladinu cholesterolu a triglyceridů.

Ztráta libida

Nedostatek zájmu o sex může být kvůli poruchám štítné žlázy. Špatná nálada, nárůst hmotnosti a bolesti kloubů často zhoršují ztrátu libida.

Bolesti v krku Pohyb krku v určitých směrech vytváří tlak, který zabraňuje řádnému spolknutí. Horor je dalším běžným příznakem problému štítné žlázy, jelikož žláza se zvětšuje a rozdrtí na průdušnici. Bolavé svaly

Zapnutí svaly nejsou zvyklí na zatížení, to se stává noční můra a je doprovázen bolestí, která může trvat i několik dní.

Pokud jsou součástí těla i prach, doporučujeme, abyste podstoupili lékařskou prohlídku.

vypadávání vlasů

To může nastat v důsledku suché kůže hlavy nebo metabolických změn spojených s poruchou štítné žlázy.

Je normální vidět několik chloupků na polštáři ráno nebo ztrácet několik při plavání nebo česání. Nicméně,

těžké vypadávání vlasů jen od hlavy k patě není normální.

vypadávání vlasů není omezeno na hlavu, obočí také trpí. Růst vlasů se zpomaluje na nohách, pod pažích a ve veřejné oblasti. Když vlas roste, je velmi tenký a křehký.

Zrychlený srdeční tep

To se stává, když srdce bere tak rychle, že ho můžete cítit, dokonce i vleže. Pokud si všimnete mírné pulzace v krku nebo zápěstí bez cvičení, může to být proto, že

vaše štítná žláza produkuje příliš mnoho hormonů.

Chcete vědět více? Číst: 7 tipů pro zdravé srdce

vysoký krevní tlak Mnoho faktorů může způsobit vysoký krevní tlak, protože lékaři nejsou okamžitě diagnostikovat problémy se štítnou žlázou. Je-li váš krevní tlak stále vysoký, i přes užívání léků a konzumace zdravého jídla možná budete muset zkontrolovat nervovou žlázu. Změny v chuti k jídlu

Možná jste nejedli moc, ale teď hlad již po 30 minutách a raději nezdravé jídlo (tučné, sladké nebo slané).

Také situace může být opakem. Možná jste zvyklí jíst 4krát denně, ale nyní jíte pouze dvakrát. Všechny tyto změny mohou přímo souviset s problémy se štítnou žlázou.

7 tipů, jak přirozeně zesílí hipoaktyvnu štítné žlázy

Existuje mnoho lidí, kteří mají hypotyreózy, ale mají hipoaktyvnu štítnou žlázu. To způsobuje, že trpíte zdravotními problémy, které je obtížné bojovat.


Proč ne postele ráno?

Proč ne postele ráno?

Většina lidí se po nástupech ráno nebo odpoledne hodí na postel. Věříme, že je nutné to udělat, abychom udrželi pořádek v domě a cítili se pohodlně v našem pokoji, když jsme tam. Nicméně, navzdory skutečnosti, že většina lidí se používají k obskurním postele každý den, Nedávná studie publikovaná Kingston University (se sídlem v Londýně, Velká Británie) , uvádí, že skutečnost, obvyklý postup není tak dobrá, a dokonce má negativní dopad na zdraví Jak to vysvětlují?

(Zajímavosti)

Plastových výrobků: nebezpečí v každodenním životě

Plastových výrobků: nebezpečí v každodenním životě

Zajímavá fakta Téměř všude jsme obklopeni plastových výrobků. Vidíte je v obchodech, doma, v kanceláři a dokonce i na dovolené. Asi před 50 roky trvalo obrovský průlom v použití tohoto materiálu jako světové ekonomiky a v našem každodenním návyky. Špatnou zprávou je, že plasty nyní ničí naši planetu kvůli znečištění půdy a vody.

(Zajímavosti)