Příčiny vypadávání vlasů


Příčiny vypadávání vlasů

Ačkoli se tento problém nejčastěji vyskytují u mužů, ženy mohou také zažít ztrátu vlasů. Tento problém, spolu s tenkými vlasy, může vést ke stresu u žen.

Faktem je, že není vůbec snadné určit, zda je to dočasný problém (jako nedostatek vitamínu) nebo něco vážnějšího (jako onemocnění). Níže jsou některé z nejčastějších důvodů, proč můžete přijít o vlasy.

Obvykle padání vlasů z následujících důvodů: fyzický stres

jakýkoliv fyzický stres nebo trauma (chirurgie, dopravní nehody, vážné nemoci nebo chřipka), může způsobit dočasnou ztrátu vlasů.

Život a vývoj vlasů mají určitý životní cyklus: narození, růst a ztrátu. Když tělo zažívá nějaké trauma, tento cyklus je přerušen a vlasy mohou spadnout předčasně. Naštěstí, jakmile se zotavíte z takového stavu nebo nemoci, vrátíte se do normálního cyklu.

Těhotenství

Dalším typem fyzické aktivity je těhotenství. V této době je hormonální tělo ženy velmi důležité.

vypadávání vlasů v tomto případě zpravidla začíná v počáteční fázi těhotenství a zhoršuje se v posledních týdnech před porodem. Mimochodem, ne všechny ženy čelí tomuto problému. Pokud jste si všimli, že vlasy začaly vypadávat, nebojte se. Několik měsíců po porodu se obnoví normální růst.

Příliš mnoho vitaminu A

Nadměrná konzumace potravin s vysokým obsahem vitamínu A nebo výživových doplňků může také vést ke ztrátě vlasů. Nezapomeňte, že doporučená denní dávka pro dospělého vitaminu A je 5000 IU (mezinárodní jednotka pro měření dávky látek ve farmakologii).

Výživové doplňky mohou obsahovat 2500 až 10 000 IU vitaminu A. Jakmile vaše tělo přestane cítit nadměrný obsah vitamínu A, vypadávání vlasů se zastaví.

Nedostatek bílkovin

Pokud nedostanete dostatek bílkovin ve vaší stravě, začne tělo snižovat tok této důležité látky na lidské zdraví. Jedním ze způsobů této ekonomiky je zpomalovat růst vlasů.

Nezapomeňte, že je to normální, když každý den vypadá několik vlasů, ale zpravidla si toho nevšimnete, protože v této době jsou nové vlasy. Pokud vaše tělo nedostane dostatek bílkovin, nedojde k tomu.

U lidí je každý den přirozená ztráta v průměru 60 až 100 chlupů. A počet vlasů, které rostou a klesá, zůstává přibližně na stejné úrovni. Nicméně, když existují faktory, které způsobují ztrátu vlasů, jsou v přírodě intenzivní a vedou k plešatosti.

Když je u žen zjištěna významná ztráta vlasů, je třeba se o to požádat o 3 měsíce dříve. Proč? Přirozené životní cyklus vlasů je v průměru 2-7 let, následovaný 2-3 týdnů se připravuje k vypadávání vlasů, a za posledních 3-4 měsících je ztráta fáze.

Chcete-li tento problém odstranit, přidejte do vaší stravy další ryby, maso a vejce. Pokud budete sledovat veganskou nebo vegetariánskou dietu, zkuste konzumovat více rostlinných bílkovin nebo užívat vitamínové a minerální doplňky.

Hereditary plešatost

Hereditary plešatost je častější výskyt u mužů, ale ženy mohou také zažít. Stává se, že i v mládí lidé mají takový problém, který samozřejmě transformuje život na skutečnou noční můru. Pokud ztráta vlasů má genetické pozadí, měli byste vyhledat lékařskou pomoc, abyste zjistili příčinu tohoto problému.

Dnes existuje spousta léků (ve formě krémů a tablet), které mohou zabránit zpomalení růstu nebo významně snížit ztrátu vlasů. V nejhorším případě si můžete vybrat implantaci vlasů. Ženské hormony

Řekli jsme, že vypadávání vlasů může být způsobeno hormonální změny v těle ženy, jako je těhotenství.

Přijetí hormonálních antikoncepčních tablet nebo menopauzy může také být příčinou vypadávání vlasů. Faktem je, že v těchto případech aktivují mužské hormony, což způsobuje, že vlasový folikul je tenký a vlasy začnou velmi snadno klesat.

Pokud je problém způsoben užíváním antikoncepčních pilulků, měli byste vždy vyhledat pomoc od gynekologa. Pomůže vám najít alternativu k těmto tabletám. Podobně, pokud je ztráta vlasů spojena s menopauzou, lékař předepíše správnou léčbu. Některé léky mají také vedlejší účinky jako vypadávání vlasů

Takové léky o stovky zvláště negativním dopadem na dlouhé vlasy terapii takových prostředků jako jsou hormony, perorální antikoncepce, antidepresiva, aspirin, laxativa a další. Léčba onkologie (ozařování, chemoterapie) způsobuje vypadávání vlasů.

Opatrnost je léčbě různých úbytek hmotnosti (korekce), některé z nich mají laxativní účinek, který snižuje nasákavost mikroživin, vitamínů, což vede k anémii a nedostatek vitamínů. A mohou také obsahovat soli selenu a těžkých kovů, což vede k chronické otravě a plešatosti.

Emocionální stres

Vše, co narušuje váš emoční rovnováhu, může urychlit vypadávání vlasů.

Pokud jste v obtížné nebo stresující situaci, zkuste najít čas na třídu, která vás může uklidnit - jinak vaše vlasy klesnou rychleji než rostou. nervová onemocnění, porušení autonomního nervového systému (cévní dystonie), konstantní stres vede k zúžení cév - je to také jedna z příčin vypadávání vlasů u žen a mužů, neboť zhoršuje zásobování vlasový folikul.

Zkuste jógu, chodíte častěji venku, cvičíte fyzicky.

Hlavní věc je snížit úroveň stresu. ○ Anémie Odhaduje se, že každá z deseti žen ve věku 20 až 49 let trpí anémií nebo nedostatkem železa v těle.

Tato nemoc může vést nejen k vypadávání vlasů, ale také k vážným zdravotním problémům.

Abyste zjistili, zda je ztráta vlasů spojena s nedostatečným množstvím železa v těle, musí se provést krevní testy. Jiné příznaky anémie zahrnují bolest hlavy, bledost pokožky, studené ruce a nohy a pocit únavy.Pokud máte anémiu, denní přídavek na doplnění železa v těle obvykle vyřeší tento problém.

Hypotyreóza

Když štítná žláza nefunguje správně, existuje taková nemoc, jako je hypotyreóza.

Štítná žláza je malé tělo v oblasti krku, které je zodpovědné za produkci hormonů, které jsou klíčové pro metabolismus, růst a další životně důležité funkce lidského těla.

Při porušení štítné žlázy se to projevuje zvýšenou ztrátou vlasů. V tomto případě pouze lékař dokáže správně identifikovat nejvhodnější léčbu, která pomůže normalizovat štítnou žlázu.

vypadávání vlasů je častým problémem, který dnes znepokojuje mnoho žen, ale může být snadno vyřešen, jakmile se zjistí známá příčina vypadávání vlasů.


Co se stane, když držíš kýchání? Zajímavosti

Co se stane, když držíš kýchání? Zajímavosti

Jdete na schůzku, nebo v metru, a je to skutečně potřeba kýchání, ale nechcete slyšet všechno, je to škoda. Tak co dělat? Kýcháš, abys neudělal šum. Samozřejmě, že víte, co říkáme: můžete upnout prsty nos a zavřít ústa, aby to neznělo zhasla. Ale víte, že je to hrozný zdravotní zvyk? V dnešním článku vysvětlíme, proč kýchání hraje důležitou roli, aniž by měla pro tělo negativní důsledky.

(Zajímavosti)

Pět důvodů, proč pijí kávu každý den

Pět důvodů, proč pijí kávu každý den

Zajímavá fakta Pokud jste vždycky myslel, kávy jako škodlivý nápoj, budete rádi, že vědět, že káva skutečně pomůže být veselý a zdravý v mírném jeho použití. A Pokud sportujete, kofein obsažený v kávě vám může přinést ještě více přínosů pro zdraví. Existuje mnoho diskusí o tom, zda pít kávu, že tělo přináší prospěch nebo škodu.

(Zajímavosti)