Příčiny a léčba tinnitus


Příčiny a léčba tinnitus

Zajímavé skutečnosti důležité vědět, že zvuk, který slyší a vy prostě nevidíte ostatní lidi ve skutečnosti způsobené vnějšími faktory a nazývá tinnitus. S tímto jevem se alespoň jednou v životě setkali téměř 90% světové populace.

U některých lidí se tento specifický jev může stát skutečným problémem, zvláště pokud se stane chronickým a začne nepříznivě ovlivňovat jejich každodenní život. Podle odborníků, asi 3% světové populace trpí chronickým zvonem v uších.

Proč se to děje? Jaká je hlavní příčina vzhledu zvonu v uších? A co je nejdůležitější, existují způsoby řešení tohoto problému?

Co způsobuje vzhled zvonu v uších?


Za prvé, musíme vzít v úvahu jeden důležitý aspekt: ​​ tinnitus není nemoc, ale příznak určitéhoonemocnění, ještě jsme nenašli v jeho těle. I když nám bylo řečeno, že tinnitus občas cítil téměř všechny lidi, by měli pochopit, co ji způsobuje, jak zabránit výskytu a nedošlo k jeho vývoj do každodenní problém. Zvažte situaci podrobněji.

1. Nezneužívejte hlasitý poslech hudby se sluchátky na uších

Nepochybně se jedná o důležitý varování pro každého, kdo má ve zvyku poslouchat hudbu v různých elektronických zařízení, často při otáčení zvuk je příliš hlasitý. Jsme přesvědčeni, že jste s touto situací obeznámeni a pravděpodobně opakovaně zapínali hudbu ve sluchátkách hlasitěji během sportu nebo na procházce.

Možná jste si všimli, že v době těžby sluchátek uslyšíte druh zvonění v uších - krátká, ale velmi nepříjemné. Jaká je příčina tohoto problému? Tento jev obvykle vzniká v důsledku nadměrné stimulace sluchového nervu. Upozorňujeme, že zvonění v uších může být vážným problémem, pokud zneužijete hlasitý poslech hudby.

2. Cévní abnormality v oblasti hlavy a krku


Tento jev je poněkud neobvyklý, ale docela reálný. Tinnitus je způsobeno vibracemi tkání umístěné kolem uší nebo patologické změny v našem sluchového ústrojí, kde jsou nervová zakončení jsou mimořádně zranitelné.

Někteří lidé trpí menším cévní abnormality ve svalech kolem ucha a čelisti, které často vznikají kvůli zranění zad nebo napínání krčních svalů. V takových případech může být člověk rušen zvonečkem v uších.

Obvykle je tento jev dočasný, ale někdy způsobený určitými anatomickými rysy člověka, zejména díky specifické poloze svalů a nervů obličeje, někteří lidé ucítí zvon v uších častěji než jiní.

3. Menierův syndrom

Mengerův syndrom je onemocnění, které postihuje vnitřní ucho člověka. Hlavní příznaky tohoto onemocnění jsou zánětlivé procesy v těle, závratě, koordinace a ztráta sluchu. Lidé, kteří trpí touto chorobou, mohou častěji pocítit zvon v uších. Vzhledem k tomu, že Menierův syndrom je vážným onemocněním, léčba by měla být prováděna pouze pod odborným dohledem. Za podmínek správné léčby se stav pacienta nutně zlepší. ○ Typicky Menierův syndrom způsobuje progresivní ztrátu sluchu, ale díky řadě moderních způsobů léčby můžete dosáhnout pozitivních výsledků při léčbě této nemoci.

4. Hypertenze

Mnoho lidí pocívá za určitých okolností nepříjemný zvonek v uších. Například v noci, v absolutním tichu, slyší neustálý rytmický zvuk. Často tito pacienti slyší bzučení nebo hluk, podobně jako tok řeky. Důvodem tohoto jevu je vysoký krevní tlak.

Pokud často trpíte takovými příznaky, doporučujeme navštívit lékaře, protože

tak závažné projevy nemoci by neměly být ignorovány. 5. Stres a úzkost

Překvapený? Přesně, zvýšená úroveň napětí a napětí, trvající několik týdnů nebo dokonce měsíců, může vést k vzniku mnoha nepříjemných příznaků, včetně napětí u ucha. Je třeba si uvědomit, že stres obvykle vede k silnému svalovému napětí, které se často soustřeďuje v oblasti svalů na obličeji a čelisti a způsobuje

skrývání zubů a otupení oblasti okolo úst. Z toho vyplývá, že všichni, kteří trpí bruxismem (kalení zubů), slyší v uších nepříjemný zvonek. Tito pacienti by měli být nuceni přijmout opatření k vyřešení problému.

Léčba šumu uší

Chcete-li účinně léčit šum ucha, musíte nejprve určit příčinu jeho vzhledu

. Někdy jsou v takových případech pacienty předepsané léky na vazodilataci, což zlepšuje cirkulaci krve. Nezapomeňte však, že by měl lékař předepsat jakýkoli lék, zvláště pokud je nepříjemný zvuk v uších spojen s hypertenzí nebo vážnými sluchovými problémy.Pokud jste si všimli, že skřípe zuby v noci, která trpí bruxismem, nebo zažívá stres, doporučujeme použít zubní

autobus. Tento jednoduchý nástroj vám pomůže znovu získat kontrolu nad vašimi emocemi a eliminovat hlavní zdroje stresu.V poslední době se vědci začali testovat tzv.

"muzikoterapii" , která je zaměřena na relaxaci svalů a také na snížení frekvence a síly zvonů v uších. Mimochodem, mnoho lidí zažívá pozitivní změny ve svém stavu po poslechu "bílého šumu".Navíc nezapomeňte, že správná strava je jedním z hlavních faktorů, které je třeba vzít v úvahu při léčbě zvonu v uších. Proč? Protože správná výživa pomáhá vyhnout se vzniku zánětu, zlepšit krevní oběh a obnovit celkovou rovnováhu v těle.

Pokud doplníte správnou stravu se speciálními postupy pro relaxaci, pak učiníte proces léčení efektivnější a bez problémů zlepšíte kvalitu života. Venujte pozornost tomu, co je třeba udělat pro dosažení nejlepšího výsledku:

Vylučte z vaší stravy červené maso a konzervační přípravky.

Nejíst smažené a kořeněné potraviny.

  • Zlikvidujte sůl a moučné výrobky.
  • Nepite alkoholické nebo sýtené nápoje.
  • Spotřebujte více čerstvého ovoce a zeleniny, ořechů a celozrnného chleba.
  • Pijte tinkturu zázvoru.


10 Důležitých skutečností o spánku, které potřebujete vědět

10 Důležitých skutečností o spánku, které potřebujete vědět

Jak obvykle spíte? Máte rád hluboký a regenerační spánek? Nebo snad patříš těm, kteří se v noci často probouzí? Bezpochyby je nespavost nejhorší poruchou, kterou můžeme trpět v noci. A ještě jeden aspekt: ​​pokud se stane chronickým, může to mít za následek velmi vážné zdravotní problémy. Dnes v našem blogu chceme nabídnout 10 neuvěřitelných faktů o spánku , které vás určitě zajímá.

(Zajímavosti)

8 čAsné příznaky selhání ledvin

8 čAsné příznaky selhání ledvin

Zajímavých informací ledvin - je orgán, který je zodpovědný pro odstranění toxinů z těla moči. Navíc ledviny také vyrovnávají hladinu sodíku, vápníku a dalších důležitých látek v našem těle. Jsou umístěny pod hrudníkem a odstranit toxiny z asi 120-125 litrů krve denně. Nicméně, někdy v těle se hromadí nadměrné množství škodlivých látek, které ledviny prostě nemají čas odvodit, fungovat s plnou silou.

(Zajímavosti)