Příčiny a přírodní prostředky pro šedé vlasy


Příčiny a přírodní prostředky pro šedé vlasy

Pokud začnete hledat šedé nebo stříbřené vlasy na hlavě, nehýbejte se rukama! To neznamená, že jste starý. Až do nedávné doby byly šedé vlasy považovány za synonymum stáří a stáří.

Nyní už víme , že mnoho dalších faktorů může ovlivnit barvu vlasů. Další informace o tomto bolestivém problému v našem článku. Dále budeme hovořit o příčinách šedivých vlasů a některých přírodních prostředcích.

Proč se objevují šedé vlasy?

Nebuďte znepokojeni, které vidíte v zrcadle, nezačínejte říkat každému, že teď jste staří či postarší lidé vám měl říkat „babi“ nebo „dědo“ nebo že nejlepší léta svého života tak daleko za sebou.

Rozhodnete se být "šedá liška" jako někteří hollywoodští hvězdy, kteří nechtějí barvit vlasy, ani nepoužívat domácí prostředek k odstranění šedivých vlasů.

Proč se však objevují šedivé vlasy? Začíná se slyšet o sobě, když jste nahromadili příliš mnoho peroxidu vodíku. Nicméně, abyste věděli, že pouze jméno příčiny není dost, je třeba si také uvědomit, že dalším faktorem je vyčerpání vlasových folikulů, zdroje nových vlasů. Když se nahromadí, peroxid vodíku blokuje produkci melaninu, což je prvek, který je zodpovědný za krásnou barvu vlasů.

Pokud jste žena, která bělí vlasy (ač muži to dělají), pravděpodobně už víte, že peroxid je jedna z klíčových složek. Vaše tělo také produkuje peroxid, i když ve velmi malých množstvích.

Když stárneme, produkce peroxidu vzrůstá v těle a enzymy, které ji rozdělují na jednotlivé složky - voda a vodík - se stávají nedostatečnými.

Kromě toho, vlasy nemůže vyrovnat s poškozením, že má zvýšený obsah peroxidů, přes snížit počet tyrosinázy enzymem, který vytváří melaninu. Přestože je věk jednou z hlavních příčin šedých vlasů, není to jediný faktor. Genetika to také velmi ovlivňuje.

Existuje mnoho dalších příčin akumulace peroxidu a zpomalení tvorby enzymů, mezi které patří:

  • Hormony
  • Klima
  • Genetické vady
  • Náhrady
  • Toxiny
  • Vliv určitých látek

A co vztah mezi stresem a vzhledem šedých vlasů? Ve vašem dětství jste často slyšeli od rodičů, že jejich chování "přiveďte je do šedých vlasů" (nebo možná už to řeknete svým dětem). Vždy se věřilo, že tlak, nadměrné množství odpovědnosti a samozřejmě stres způsobuje vzhled šedých vlasů.

Přemýšleli jste někdy o tom, proč někteří prezidenti (např. Barack Obama) začínají své prezidentské období normální barvou vlasů a po několika letech se stávají šedivými? Ačkoli vědecky to nebylo prokázáno, taková myšlenka stojí za to přemýšlet.

Stres může vést k mnoha zdravotním problémům v těle, jak vnitřních, tak vnějších. Podporuje vývoj neurotransmiterů, které poškozují strukturu DNA. To může způsobit změnu barvy vlasů. Nicméně, nestojí za to, aby se veškerá vina stresovala, protože existuje mnoho dalších faktorů, které ovlivňují vzhled šedých vlasů.

Genetické faktory

Věnujte pozornost tomu, kdy se začaly objevovat šedivé vlasy u vašich rodičů. Nebuďte překvapeni, pokud jde o váš věk. Čas, kdy se vlasy začnou zčernat, je způsoben genetikou. Pokud se vaše předkové vlasy předčasně třásou, jsou zde všechny šance, že na vás čekají.

nevyvážená výživa

Vaše výživa závisí na všech procesech v těle. Je důležité, abyste konzumovali dostatek vitamínu B12, protože vám pomůže vyhnout se úplně mastným vlasům až do 50 let.

Zde jsou potraviny, které obsahují vitamín B12: vejce, sardinky a tuňák. Při konzumaci příliš mnoho smažených potravin, kávy nebo koření může urychlit proces šednutí.

Škodlivé návyky a emocionální problémy ◊ Šedé vlasy mohou být výsledkem špatných návyků, jako je kouření, zneužívání alkoholu a nedostatek cvičení. Deprese a nadměrný stres mohou také předčasně pokrčit hlavu. Někdy po ukončení stresových situací se vaše vlasy mohou vrátit do "normální" barvy.

dvě přírodní anti-šedé vlasy

Pokud máte šedivé vlasy, můžete zkusit tyto dva domácí opravné prostředky: Čerstvé

Vmasazhuyte skalp trochu cibule šťávy a to pomůže zpomalit šedivění vlasů.

To dokazuje výzkum Bradfordské univerzity . Jeden z enzymů obsažených v cibulové šťávě rozkládá peroxid vodíku a zabraňuje tomu, aby se nahromadily ve vlasových folikulích. Opatrně nakrájejte cibuli na konzistenci pasty, můžete také pokropit pokožku hlavy s polovinou cibule.Avokádo

Vzhledem k obsahu mastných kyselin mají avokádo terapeutické vlastnosti.

Obsahuje také minerály a vitamín E. Vitamin E je dokonale zvlhčující a také antioxidační, takže zabraňuje vypadávání vlasů. Tento článek je založen na výzkumu univerzity v

Los Angeles, Kalifornie. Nakrájejte avokádo do poloviny a vložte do misky. Třepejte a naneste ho přímo na pokožku hlavy a podržte ji 20 minut před praním. Umyjte si hlavu jako obvykle.


Jako přirozený způsob, jak léčit infekci přírodní prostředky

Jako přirozený způsob, jak léčit infekci přírodní prostředky

Existuje mnoho typů infekcí, a pro každého z nich existuje určité lékařské zákroky a léky. Ale vaše tělo reaguje vždy stejný různým infekcím, bez ohledu na jejich typ, což znamená, že budete určitě potřebovat pochopit klíčové vlastnosti infekce s nimi bojovat přirozeně. V tomto článku si popíšeme, jak lze infekci léčit pomocí několika jednoduchých kroků, které mohou výrazně posílit váš imunitní systém.

(Lidových opravné)

5 Společně pečovat o pleť během menopauzy přírodní prostředky

5 Společně pečovat o pleť během menopauzy přírodní prostředky

Jste slyšeli, že během menopauzy, že vaše pokožka podstoupí velké změny? Bojíš se toho, co se stane? Dnes budeme hovořit o tom, jak se starat o pokožku během menopauzy. Za prvé, nemáte důvod se bát menopauzy. To je přirozená etapa v životě každé ženy. Po 40 letech se vaše tělo začne měnit . A co je nejdůležitější, vaše vaječníky přestanou produkovat pohlavní hormony a konce menstruace.

(Lidových opravné)