Příčiny a léčba patelových ostružin


Příčiny a léčba patelových ostružin

Pátá podrážka - to je plátek na patě. Jedná se o poruchu, která může způsobit spoustu bolesti a problémů při pokusu o pohyb nohy.

Tyto patní ostruhy mohou být způsobeny špatnou držení těla, špatnou nebo nepohodlnou obuví nebo něco jiného, ​​což vede ke změně oblasti paty. V dnešním článku se budeme zabývat více informací o hemoragické podušce, zejména o tom, co ji způsobuje a jaké léčby máte k dispozici.

Co je třeba vědět o ostrohranných ostružinách

Bolest je charakteristickým znakem patek ostrosti, a čím horší je pata zapálená, tím více bolesti se stávají. Může dokonce vést k plantární fasciitidě a nepohodlí, které pokrývají celou nohu až k prstům.

Lékaři používají jednoduchý rentgen pro diagnostiku patelových ostružin.

Nicméně, obvykle můžete rozpoznat patní ostruhy, protože to jsou malé hrbolky, které jsou způsobeny nahromaděním vápníku v patě.

Důsledkem tohoto problému jsou duplicitní akce, které denně postihují pata. Pátá ostrost je také spojena s nadváhou, plochým nebo velmi vysokým zvedáním nohou, stejně jako problémy s Achilovou šlahou.

Prodloužené nebo nadměrné protahování fascie (tkáně obklopující svaly nohy) může způsobit bolest a způsobit vznik páteřních ostružin. Když se snažíte udržet váhu na patě, je to bolestivé a není možné ji odolat po dlouhou dobu.

Podle španělské Asociace ortopedické sportovní tělo se snaží obnovit zraněné při odpojení od svalové fascie a vápník transportována do těchto míst prostřednictvím krve.

Když se vápník usadí více než je nutné, v důsledku toho se objeví páteřní ostruhy.

Samotné ostruhy nemají žádné příznaky. Bolest způsobuje plantární fasciitidu uvnitř paty, ale může také být přítomna v libovolné z pěti plemenných kostí (prsty).

Ten pocit připomíná malou bičovanou ranu. Zmizí, když přestanete stát ve svislé poloze.

Jak zabránit vzniku ostruhy a léčit

Aby se zabránilo patu ostruhy, první věc, kterou udělat - je, aby se zabránilo rozvoji plantární fasciitis.

Lékař může provést podrobnou analýzu nohou pomocí speciální šablony. Při krocích vyhodnotí jakékoli přetížení nebo nerovnováhu, neutralizuje a optimalizuje způsob, jakým podporuje tělo.

Je důležité si uvědomit, že patní ostruhy nemohou být během noci vyléčeny. Léčba trvá hodně času a je třeba vynaložit neustálé úsilí. Zde jsou některé z nejúčinnějších léčby snížit jak bolest a zánět: Ice

Dejte led kolem paty po dobu 15 minut alespoň dvakrát denně. Můžete použít několik kostek ledu nebo mrazícího vaku.

Někteří lidé válejí studenou nádobu nebo zmrazenou láhev.

Dejte nohy odpočinout

Je velmi důležité, aby vaše nohy trochu odpočívaly. Zkuste je zvednout každých pár minut během dne a spát s polštářem pod patami v noci. Pomáhá snížit tlak patek, abyste měli lepší odpočinek.

Kromě toho možná budete muset změnit nějaké každodenní zvyky. Pokud děláte například sport, vyvarujte se intenzivního cvičení a nepřeplňujte nohy.

Můžete se rozhodnout pro takové druhy fyzické aktivity jako plavání, jízda na kole nebo pěšky.

Záchranáři v noci

Ortopedists někdy doporučuje používat spony. To pomáhá prodloužení fascie během spánku. Pneumatika ve tvaru písmene "L" umožňuje nohu zůstat v dokonalém stavu.

Pokud je vaše porucha extrémně bolestivá, můžete také používat držáky po celý den.

cvičení Zatímco některé typy fyzické aktivity může zhoršit podpatek ostruhy, existují určité techniky, které mohou snížit bolestivé příznaky a současně posílit tuto oblast.

  • striže. Postavte tvář ke zdi a podepřete se rukama. Položte jednu nohu zpátky. Jemně ohněte přední koleno. Nakloňte boky na stěnu a držte tuto pozici po dobu 10 sekund.
    Ucítíte napětí v Achilovské šlach, ale to je normální. Opakujte 20krát pro každou nohu.
  • Toto cvičení přímo táhne fascii. Vždy to udělejte ráno, než se dostanete z postele.
    Stlačte jednu nohu nad koleno opačné nohy. Mírně tlačte nohu na špičky prstů. Držte polohu 10 sekund před klidem. Opakujte 20krát pro každou nohu.

Boty

Především je důležité se ujistit, že nosíte správnou velikost bot. Stojí za koupi obuvi na konci dne nebo po práci, protože nohy jsou obvykle více otoky.

Měří to na ty ponožky, které obvykle nosíš každý den. Projděte se v obchodech s botami, ujistěte se, že se můžete pohybovat normálně a necítí se příliš volně nebo těsně.

Snažte se nosit vysoké podpatky, pokud to není absolutně nutné. Pokud potřebujete nosit tento typ boty v práci, můžete ji přinést do tašky a dát ji do kanceláře. Pokud jedete někam na večeři, vezměte pohodlnějšího posuvníku podle svého výběru.

Pokud již máte patu ostruhy, doporučujeme nosit ortopedické vložky - speciálních nebo přizpůsobených produktů, které jsou určeny pro jednotlivé obchody.


Hořčík a výživa. Tři důvody, aby přezkoumala své dietní návyky

Hořčík a výživa. Tři důvody, aby přezkoumala své dietní návyky

Užitečné Možná, když začnete se seznámit s tímto článkem, budete mít další otázky týkající hořčíku a výživy a dopadu této položky na zdraví. Jsme však přesvědčeni, že po přečtení naší publikace až do konce najdete všechny potřebné odpovědi pro sebe. Dnes budeme diskutovat o hořčíku a výživě, protože je velmi důležité vyplnit stravu se všemi potřebnými přísadami.

(Užitečné návyky)

Jak zabránit plísně nehtů na nohou

Jak zabránit plísně nehtů na nohou

Užitečné návyky To se může zdát jako samozřejmost, ale dobrá hygiena a pořádné boty jsou velmi důležité, aby se zabránilo houba nehty. Nohy by měly být většinou suché. Tento běžný stav, který ovlivňuje nehty, také známý jako onychomykóza. Houba nehtů na nohou je způsobena mikroskopickými parazity, které se chovají na horkých a vlhkých částech těla.

(Užitečné návyky)