14 Způsoby použití čerstvého zázvoru


14 Způsoby použití čerstvého zázvoru

přírodních produktů Ginger - kořen, který se používá v mnoha kulturách po tisíce let. To se nejčastěji používá při vaření, ale Dnes vám řekneme o 14 dalších způsobů, jak využít čerstvým zázvorem, které možná nevíte. Čtěte dál.

Antioxidační Ginger, stejně jako většina rostlin, má vysokou úroveň antioxidantů. To znamená, že doporučuje konzumovat zázvor v boji proti vnitřní otok v těle a předcházet nemocem. Odborníci na výživu doporučují konzumovat zázvor a podobných zařízení, aby se zůstat zdravý.

zlepšuje zdravotní stav žaludku Konzumace čerstvého zázvoru, můžete léčit žaludek a zlepšení zdraví střev a střevní pohyby. Navíc je ideální pro urychlení vylučování trávicích enzymů a pomáhá trávicí proces. Takže nezapomeňte: Zázvor je ideální pro problémy, jako jsou poruchy trávení, zácpa a průjem. Analgetikum

Ginger má analgetické vlastnosti, které mohou být velmi užitečné pro úlevu od bolesti kloubů a svalů. To znamená, ževelmi užitečné pro lidi, kteří trpí artritidou, protože může snížit bolest, že se cítí a ke zvýšení mobility.

Doporučuje se také pro sportovce a trenéry, kteří trpí bolestí svalů během cvičení. Pokud přijdete domů z práce a cítí velmi unavený fyzicky, pokusit se dát trochu čerstvého zázvoru do koupelny. lázeň se zázvorem je vynikající v těchto dnech, kdy máte pocit únavy a stresu.

Eliminuje nevolnost během těhotenství

Těhotné ženy obvykle špatně, často zvracet je zapotřebí, protože jejich zdravotní stav je v průběhu těhotenství velmi citlivé. Lékaři nedoporučují užívat léky proti nevolnosti. Dokonce i léky na předpis může poškodit dítě a vyvolat potrat nebo jiné komplikace.

Vzhledem k nedávné studie provedené v několika zemích v Evropě a Asii, vědci zjistili, že použití kořene zázvoru jako čaj nebo přímou spotřebu tohoto výrobku eliminuje příznaky nevolnosti, bez vystavení buď matku nebo dítě chemických látek, které mohou způsobit nežádoucí vedlejší účinky. Nicméně, měli byste určitě před použitím zázvor kontrolovat nevolnost během těhotenství poradit s lékařem.

Zabraňuje rakovině střev

Studie ukázaly, že zázvor obsahuje složku gingolu, která dává tomuto kořeni charakteristickou chuť. Tato položka má antikarcinogenní účinek. Bylo prokázáno, že zabraňuje rakovině tlustého střeva a konečníku.

Stimuluje chuť k jídlu

Ostré chuť zázvoru může působit jako stimulant. Lidé, kteří prožívají ztrátu chuti k jídlu, by měli vypít zázvor v džusu nebo v čaji. Zázvor stimuluje chuť k jídlu, protože zvyšuje sekreci trávicích enzymů.

Zabraňuje vzniku příznaků rakoviny vaječníků

Stejně jako u rakoviny tlustého střeva a konečníku, zázvoru je zvláště užitečné, pokud jde o prevenci maligních nádorů. Jak již bylo uvedeno, tato rostlina obsahuje prvky, které pomáhají předcházet růstu volných radikálů v těle, stejně jako boj proti otokům, které jsou prvními příznaky rakoviny.

Eliminuje menstruační křeče

Léčivé vlastnosti zázvoru vám mohou pomoci udržet reprodukční systém zdravý. U žen, které trpí závažnými křečemi v menstruaci, může být užívání této rostliny na začátku cyklu velmi přínosné, neboť pomáhá zmírnit bolest, která se vyskytuje během menstruace. Navíc pravidelná konzumace zázvoru může zaručit pravidelnost menstruačního cyklu.

Zabraňuje nevolnosti při cestách

Pro osoby trpící nevolností nebo nevolností při cestování letadlem nebo autem může být zázvor mimořádně přínosný, protože se uklidňuje na nervy. Můžete pozdravit zázvor nebo zakrýt cukr a vzít s sebou na výlet, protože tato rostlina je pomalu absorbována tělem.

Samozřejmě, že existují léky pro tuto poruchu, ale na rozdíl od zázvoru, nejsou přírodní a nebudou vám nabízet všechny výhody této rostliny.

Zabraňuje hromadění plynů

Páry a bolest spojená s nimi mohou být způsobeny různými faktory, včetně stresu, problémů s trávením nebo špatné výživy. Zahrnutím zázvoru do své každodenní stravy můžete zmírnit tyto příznaky a zlepšit zdraví žaludku.

Zabraňuje problémům s dýcháním

Tato rostlina je také ideální pro plíce a srdce. Pokud trpíte takovými poruchami, jako je astma nebo bronchitida, přidejte do standardních receptů trochu zázvoru, abyste urychlili proces hojení.

Léčuje spáleniny

Díky svým léčebným vlastnostem může být zázvor použit také k ulehčení malé kůže a popálenin. Šťávy a oleje získané přímo z rostliny mohou být aplikovány na postiženou oblast, aby se urychlil růst kožní tkáně.

Perfektně vychutnat

Tento odstavec nevyžaduje vysvětlení, protože již existují tisíce receptů, které obsahují zázvor. Chceme jen zdůraznit, jak univerzální je tato rostlina; můžete jej zahrnout do jakéhokoli pokrmu, od omáček až po nápoje. Spojuje se s prakticky jakýmkoliv produktem.

Používá se v kosmetice

Ginger vlastnosti, aby to vynikající přísadou pro mýdlo, parfémy, lotiony a další kosmetika, protože to velmi ovlivňuje pokožku a pomáhá obnovit.

Jak můžete vidět, zázvor má mnoho málo známých vlastností, existuje mnoho způsobů, jak ho použít. Zkuste to, protože to může být skvělý doplněk k vašim pokrmům dnes.


10 Produktů od bolesti v krku

10 Produktů od bolesti v krku

Přírodní prostředky se mohou objevit bolest v krku velmi náhle, jako symptom bakteriálními nebo virovými infekcemi, jako je nachlazení, chřipky, hrdlo strep a mononukleózy. To může také být výsledkem kouření, dýchání úst v průběhu spánku, kontaminovaného vzduchu nebo dokonce různých druhů alergií. Ať už je příčinou bolestí v krku, to je důležité, aby se ty správné kroky k řešení hlavní infekcí a nenechá se stát vážným problémem.

(Lidových opravné)

Oatmeal voda pro kontrolu váhy, cholesterolu a cukrovky přírodních prostředků

Oatmeal voda pro kontrolu váhy, cholesterolu a cukrovky přírodních prostředků

Ovesné vločky je považován za jeden z nejlepších obilné výrobky, které mohou být přidávány do stravy. Je ideální pro snídaně, oběd a dokonce i svačinu. Je vysoce vláknina, stejně jako vitamíny, minerály a esenciální aminokyseliny. Všichni se podílejí na správném fungování životně důležitých orgánů. Ovesné vločky také obsahují sacharidy, které pomáhají prodloužit pocit sytosti.

(Lidových opravné)