Příčiny nedělitelné lásky


Příčiny nedělitelné lásky

Jaká je příčina nedělné lásky? potřeba, vášeň, bolest, láska a péče o jinou osobu, soucitu, emoční závislost ... Na tuto otázku je těžké najít jedinou odpověď.

Od nepaměti příběhu neopětované láskynaplněné životy, když jsou ve svých srdcích na stěnách a policích. Dokonce i ty nejvýznačnější literární a umělecké díla jsou podřazené bolestné nedotčené lásce, která vždy žije v našich myšlenkách.

„Romeo a Julie“, „Selestyna“ „Princezna nevěsta“, „Don Giovanni“ a „Utrpení mladého Werthera“ - všechny tyto slavné literární čtenáři pamatují prostřednictvím příběhů lásky a utrpení mladých srdcí, která se nedá společně.

Tales, Disney filmy o věčné lásky a seriálech, kde se hrdinové musí projít mnoha překážek ke šťastnému konci, vštípil v nás přesvědčení, že láska má neuvěřitelnou sílu, a všechny vztahy jsou vždy úspěšné pokračování.

Chceme vás však vrátit zpět do reality: není vždy láska vzájemná a není vždy nutné bojovat o to. Někdy stačí odmítnout vztahy a nebojte se, že někdo odsoudí tento nádherný pocit - lásku. Proto vám doporučujeme, abyste se naučili nechat člověka jít, pokud je s ní nemožné komunikovat.

Možná jste uhodli, že všechny tyto literární a umělecká díla jsou úspěšné, protože z jednoho jediného důvodu: vše, co jsme kdy zažili neopětované lásky. Ale proč se to děje s námi?

Proč se zamilujeme do nepřístupných lidí?

Nekonečná láska vyčerpává, odkládá a ničí nás zevnitř. Bohužel, naše emocionální vývoj není tak dokonalá, takže se můžeme vyhnout takové utrpení, tak často vše, co můžeme udělat - je zavrtat do úlomky rozbitého skla a snášet bolest nás to má.

Možná role v tomto lidském chování hraje éry romantismu, který nás vede k přesvědčení, že cesta k opravdové lásce je pouze skrze bolest a vnitřní pocity. Co se stane s láskyplnou osobou? Proč se lidé ještě nenaučí odolávat tomuto impulsu, této smrtelné gravitaci? V tomto článku jsme shromáždili několik důvodů pro toto chování.

1. Emocionální nestabilita

Někdy jsme strašlivě potřebují někoho, kdo je v blízkosti nás. Chceme, aby byl někdo kolem nás po celou dobu a mohl nás uklidnit. Tato potřeba způsobí spravedlivé nervozita, která může uspokojit pouze objekt našeho obdivu.

Když milenec není blízko, vzrušení se postupně zvyšuje, protože osoba, která trpí neustále nuceni hledat kamaráda, který ji může uklidnit. Podle zjištění psychologů Cindy Heyzan a Philip R. Sheyvera, že tato situace je velmi škodlivé pro zdraví.

2. Naše chápání romantismu: bojovat stejně

Byli jsme vždy učili, že láska existuje a musíme jít na to v dobrém i zlém. Ale měli bychom souhlasit s budováním vztahů s prvními nejlepšími? Jestliže osoba splňuje kladně na tuto otázku je důvod, proč to není dobrovolná volba, ale to vštípil přesvědčení a hodnoty, které jsou často špatně a dokonce škodlivé.

3. Pozornost

Díky tomu vše je jednoduché. Navzdory tomu, že je těžké uvěřit, často se zamiluje do muže jen proto, že nás nevšímal. Samozřejmě, že důvodem pro toto chování je obrovské množství emocionální potřeby a nutnost být někdo fit. 4.

touhu a neochotu Jak podivné, jak to může znít, lidé často zamilují nedosažitelná partnera kvůli strachu z intimity. Tito lidé žijí ve své vlastní ideální realitě, ve které žádá vždycky nedosažitelný ideál.

je to, co o těchto ‚vztazích‘ říká psycholožka Linda Hatch: „Tito lidé často zamilují s partnery, kteří prostě odmítají jim nebo je ponechat na začátku vztahu. Takže milovat lidi „chránit“ se od vzrušení před skutečným blízkosti, jak je vnímána intimitu s partnerem, jako nebezpečí. " 5. dosažitelné

partnera „naplňuje jejich cena“

Tato situace je typická pro platonické lásky, která zůstává nezodpovězena. . Hector John Barnes říká: „Logika je toto:. Vždy omezená nabídka vzrostla hodnota majetku, zatímco neomezené možnosti snižovat“

Totéž že dříve jsme neměli dávat pozor, je velmi žádoucí, aby nás, když nemůžeme dostat. Stejně jako lidé - nepřístupná osoba, začínáme nespravedlivě zvedat se do nebe. Mohl by někdo být lepší než věrný partner, který vás nikdy neopustí? Mohl by někdo být žádoucí než atraktivní člověk, bez ohledu na to, zda je to oblíbený herec nebo roztomilý spolužák?

6. Záliby

V lásce, záliby by měly být vždy reciproční. Existují však vztahy, ve kterých je jen jeden z partnerů nekonečně obdivován jinými. Samozřejmě je to tak nezcizitelná vášeň a stane se příčinou nedělené lásky. Nezapomeňte, že jakýkoli vztah, který drží jeden záchyt, je odsouzen k selhání.

Je to opravdu láska?

Zde jsme vám řekli o nejběžnějších příznacích nelidské lásky. Samozřejmě každý případ je charakterizován jeho příčiny a emocí, ale všechny příklady neosobní lásky nás vedou k jedinému závěru: takové vztahy nejsou normální!

Láska není jen štěstí, je to vyhlídka. Často jediné, co spojuje lidi, je jen nekontrolovatelná touha po adrenalinu a přítomnost objektu, pro který chcete žít.

Jak překonat nerozdělenou lásku?

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že i přes nekonečné fascinace člověka nemůžeme budovat zdravé vztahy a šťastně strávit zbytek života s partnerem, který máme na péči.

Musíme pochopit, že účinek zdokonalování vašeho partnera je téměř v každém vztahu, ale tento pocit by neměl trvat navždy. Je velmi důležité si uvědomit, že váš partner nesplní ideály nebo prototypy ideální lásky. Výběr druhé strany by měla být pro její osobnost, i když nebude dokonalá.

Samozřejmě, to neznamená, že život nezanechá prostor pro romantiku a váš partner nebude mít žádné pozitivní rysy. Nepopouštíme, aby se úplně vzdali svých myšlenek o ideálních vztazích, doporučujeme si jen pamatovat na případy nedělitelné lásky, které bychom se měli vyvarovat.


Co je láska a posedlost odlišná?

Co je láska a posedlost odlišná?

Láska - Je to tak intenzivní pocit, že se někdy dostává mimo kontrolu. Láska a posedlost jsou velmi úzce spjaty, takže je občas těžké rozlišit. Je těžké pochopit, jestli jste v pasti závislosti nebo opravdu milujete. Proto se dnes chceme podívat na některé klíčové rozdíly mezi láskou a závislostí . To vám usnadní vidět, co se děje s vámi.

(Sex a vztahy)

Co dělat, když zmizely iluze o partnerovi?

Co dělat, když zmizely iluze o partnerovi?

Byl jste spolu po mnoho let, společné koníčky a dny dohromady většinou připomínají rutinu . Ale dnes se stalo něco úplně jiného. Uvědomili jste si, že všechny iluze o partnerovi se začaly rozptýlit. Vy jste se vrátili do postele, podívali se na svého partnera a začali pochybovat o tom, jestli on nebo ona je osoba, kterou potřebujete.

(Sex a vztahy)