Příčiny a léčba břišní dutiny


Příčiny a léčba břišní dutiny

Mnoho lidí rád bojovat ploché ploché břicho. abnormální abnormální problémy jsou nejen z estetického hlediska, ale mohou také znamenat vážné poruchy v těle. S největší pravděpodobností existuje nějaká hrozba pro vaše zdraví - to je důvod, proč břicho reaguje s nadýmáním. Břišní zánětnejen nepříjemné, ale může být také příznakem vážnější problémy, jako je syndrom dráždivého tračníku. To je jen jeden z příkladů onemocnění, které způsobují nadýmání. Proto je podle odborníků třeba vědět, co je to způsobeno a jak to lze řešit, pokud je to možné.

Níže budeme mluvit o některých nejčastějších příčinách problémů v břišní dutině. Budeme vám také říkat, jak s nimi zacházet a jak se snažit předejít vážnějším zdravotním rizikům.

Upínání

Upínání je jednou z hlavních příčin nadýmání. Dieta s nízkým obsahem vlákniny a tekutiny v kombinaci s nedostatkem fyzického cvičení může vést k zácpě. Snažte se tak pomoci spotřebováním více ovoce, zeleniny, luštěnin a semen. Pijte spoustu tekutin a procvičte nejméně 30 minut denně s jakýmkoliv druhem sportu doporučeného pro udržování kardiovaskulárního systému.

Alergie

Existuje mnoho lidí, kteří mají různé druhy potravinových alergií. Některé z těchto alergií mohou způsobit nadýmání. Laktóza, například, může být jednou z nejčastějších příčin nadýmání, protože přispívá k akumulaci plynu v těle. Proto jestliže máte alergii na takové potraviny, měli byste je nahradit jogurty, sýry a mléko s nízkým obsahem tuků a bez laktózy.

Rychlé jídlo

Některé škodlivé návyky, například rychlé žvýkání potravin, mohou také způsobit nadýmání. To je způsobeno skutečností, že když rychle jíte, pohltíte hodně vzduchu. Proto doporučujeme jíst pomalu; to vám umožní užít si jídlo a, ve stejnou dobu,lepší zmizet, což znamená, že budete jíst méně.

Existuje další důvod, který vede k nadýmání, které je často zmateno s jinými podmínkami, je těhotenství. Takže pokud vás nafukuje a vy nejste si jisti, že to způsobuje, doporučujeme provést těhotenský test. Pokud je to pozitivní - je třeba věnovat pozornost potřebným vyšetřením a péči, aby se zabránilo budoucímu těhotenství nebo dítěti.

Retardace tekutin

Retence tekutin také způsobuje problémy v trávicím systému. Pokud se jedná o váš případ - poraďte se s lékařem. To může být velmi vážné.

Zpracované potraviny

Zpracované potraviny mohou také přispívat k poruchám břicha. Mnoho gastroenterologů tvrdí, že někteří lidé mají nadměrné množství vzduchu v žaludku kvůli konzumaci velkého množství umělých slazených potravin. Obecně platí, že tyto druhy potravin mají vysoký obsah sodíku a nízký obsah vláken - dvě látky, které rychle vedou k břišním problémům. Proto odborníci doporučují nákup výrobků bez sodíku nebo s nízkým obsahem.

Nemoci

Nemoci mohou také způsobit nadýmání. Zde jsou některé z nich: kardiovaskulární onemocnění a nádory, cirhóza jater, zánět slepého střeva, žaludeční vředy, divertikulitida, pankreatitida, premenstruační syndrom a mnoho dalších. Mějte na paměti, je-li to váš případ a trpíte jedním nebo více z těchto onemocnění, měli byste věnovat zvláštní pozornost Vašemu stavu a vyhledat lékařskou pomoc. Máte určitě být diagnostikována vyloučit veškeré pochybnosti, a spolu s ním vytvořit zdravé návyky v jejich stravě, cvičení a odpočinku.

Nakonec by měl každý vědět, že zánět břišní dutiny je obvykle způsobene špatnou výživou nebo škodlivými návyky. Doporučujeme konzumovat potraviny bohaté na vlákninu - žaludek vám ocení. Ovoce a zelenina pomáhají také trávení, což pomůže mít rovný žaludek.


7 Způsobů, jak eliminovat nepříjemný zápach boty

7 Způsobů, jak eliminovat nepříjemný zápach boty

Zajímavých faktů, jak si boj s nepříjemný zápach boty? Někdy vnitřní obložení obuvi shromáždí tolik potu a bakterií, které je obtížné odebrat. Ale nebojte se, protože V tomto článku se dozvíte několik způsobů, jak se zbavit potu a zápachu obuvi . Přečtěte si dál! 1. Způsob jedlé sody dlouho prokázána metodou.

(Zajímavosti)

Proč jsou na nehty bílé skvrny?

Proč jsou na nehty bílé skvrny?

Leukoenchyma je oficiální vědecký název, což znamená vzhled bílých skvrn na nehty. Existují různé typy a příčiny. Nicméně, není prokázáno jako známka nedostatku vápníku, kolik lidí si myslí. V tomto článku bychom vám chtěli říci, proč jsou na nehty bílé skvrny. Je to velmi zajímavé! Mýty kolem bílých skvrn na nehty S největší pravděpodobností jste se v určitém okamžiku svého života podívali na nehty a všimli si malých bílých skvrn nebo čar.

(Zajímavosti)