Příčiny a léčba břišní dutiny


Příčiny a léčba břišní dutiny

Mnoho lidí rád bojovat ploché ploché břicho. abnormální abnormální problémy jsou nejen z estetického hlediska, ale mohou také znamenat vážné poruchy v těle. S největší pravděpodobností existuje nějaká hrozba pro vaše zdraví - to je důvod, proč břicho reaguje s nadýmáním. Břišní zánětnejen nepříjemné, ale může být také příznakem vážnější problémy, jako je syndrom dráždivého tračníku. To je jen jeden z příkladů onemocnění, které způsobují nadýmání. Proto je podle odborníků třeba vědět, co je to způsobeno a jak to lze řešit, pokud je to možné.

Níže budeme mluvit o některých nejčastějších příčinách problémů v břišní dutině. Budeme vám také říkat, jak s nimi zacházet a jak se snažit předejít vážnějším zdravotním rizikům.

Upínání

Upínání je jednou z hlavních příčin nadýmání. Dieta s nízkým obsahem vlákniny a tekutiny v kombinaci s nedostatkem fyzického cvičení může vést k zácpě. Snažte se tak pomoci spotřebováním více ovoce, zeleniny, luštěnin a semen. Pijte spoustu tekutin a procvičte nejméně 30 minut denně s jakýmkoliv druhem sportu doporučeného pro udržování kardiovaskulárního systému.

Alergie

Existuje mnoho lidí, kteří mají různé druhy potravinových alergií. Některé z těchto alergií mohou způsobit nadýmání. Laktóza, například, může být jednou z nejčastějších příčin nadýmání, protože přispívá k akumulaci plynu v těle. Proto jestliže máte alergii na takové potraviny, měli byste je nahradit jogurty, sýry a mléko s nízkým obsahem tuků a bez laktózy.

Rychlé jídlo

Některé škodlivé návyky, například rychlé žvýkání potravin, mohou také způsobit nadýmání. To je způsobeno skutečností, že když rychle jíte, pohltíte hodně vzduchu. Proto doporučujeme jíst pomalu; to vám umožní užít si jídlo a, ve stejnou dobu,lepší zmizet, což znamená, že budete jíst méně.

Existuje další důvod, který vede k nadýmání, které je často zmateno s jinými podmínkami, je těhotenství. Takže pokud vás nafukuje a vy nejste si jisti, že to způsobuje, doporučujeme provést těhotenský test. Pokud je to pozitivní - je třeba věnovat pozornost potřebným vyšetřením a péči, aby se zabránilo budoucímu těhotenství nebo dítěti.

Retardace tekutin

Retence tekutin také způsobuje problémy v trávicím systému. Pokud se jedná o váš případ - poraďte se s lékařem. To může být velmi vážné.

Zpracované potraviny

Zpracované potraviny mohou také přispívat k poruchám břicha. Mnoho gastroenterologů tvrdí, že někteří lidé mají nadměrné množství vzduchu v žaludku kvůli konzumaci velkého množství umělých slazených potravin. Obecně platí, že tyto druhy potravin mají vysoký obsah sodíku a nízký obsah vláken - dvě látky, které rychle vedou k břišním problémům. Proto odborníci doporučují nákup výrobků bez sodíku nebo s nízkým obsahem.

Nemoci

Nemoci mohou také způsobit nadýmání. Zde jsou některé z nich: kardiovaskulární onemocnění a nádory, cirhóza jater, zánět slepého střeva, žaludeční vředy, divertikulitida, pankreatitida, premenstruační syndrom a mnoho dalších. Mějte na paměti, je-li to váš případ a trpíte jedním nebo více z těchto onemocnění, měli byste věnovat zvláštní pozornost Vašemu stavu a vyhledat lékařskou pomoc. Máte určitě být diagnostikována vyloučit veškeré pochybnosti, a spolu s ním vytvořit zdravé návyky v jejich stravě, cvičení a odpočinku.

Nakonec by měl každý vědět, že zánět břišní dutiny je obvykle způsobene špatnou výživou nebo škodlivými návyky. Doporučujeme konzumovat potraviny bohaté na vlákninu - žaludek vám ocení. Ovoce a zelenina pomáhají také trávení, což pomůže mít rovný žaludek.


4 Jednoduché tipy, jak přestat kouřit

4 Jednoduché tipy, jak přestat kouřit

Ukončete kouření - je to složitý proces, a pro každého to se děje svým vlastním způsobem. Někteří lidé postupně odmítají tento zvyk, jiní přestanou kouřit, začínají znovu, ale jsou tu ti, kteří se v minulosti svázali a nikdy se nedotkli cigarety. Není to obtížný úkol. Chcete-li přestat kouřit, potřebujete mnohem víc než určitý záměr.

(Zajímavosti)

7 Známky špatného krevního oběhu, které jsou často přehlíženy

7 Známky špatného krevního oběhu, které jsou často přehlíženy

Mnoho lidí má špatný krevní oběh. Když lidé dosáhnou věku 60 let, problém se tak zhoršuje, že téměř 80% lidí v této věkové skupině musí žít s touto nepříjemnou poruchou. Myslím okamžitě, že vaše tělo je velmi složité, ale dokonalá síť silnic a dálnic, které se skládají z žil a tepen. V nich je neustálý pohyb.

(Zajímavosti)