Příčiny bolesti v rukou a nohou


Příčiny bolesti v rukou a nohou

A stalo se vám to? Jednoho dne se vrátíš domů s hroznou bolest v rukou a nohou nebo silný pocit přitažlivosti, která se nepohybuje a dělá sedí, i když ne ve skutečnosti chtějí odpočinout.

třeba vědět, že to je běžná porucha, která se obvykle vyskytuje v důsledku svalového napětí nebo normální únavě po náročném dni. Ale mnohem důležitější je, když nepříjemné bolesti nebude trvat týdny nebo měsíce, měli byste začít dělat starosti.

Dnes budeme mluvit více o bolestech v rukou a nohou.

Příčiny bolesti v rukou a nohou

Bolesti v končetinách jsou velmi časté onemocnění. Věk na tom nezáleží.Navíc děti a dospívající od osmi do 17 let mohou trpět to, když roste a procházejí fyziologické změny v těle, které ovlivňují strukturu rukou a nohou.

A co dospělí? Co způsobuje bolest v končetinách? Pojďme se spolu.

1. bolesti Nachlazení a chřipka

v rukou a nohou může být několik dní předtím, než jiné příznaky obvykle spojena schladný a chřipkou. To je obvyklý sled těchto sezónních nemocí, a že to, co většina z nás se setkali předtím.

Možná se divíte, proč nachlazení a chřipka postihují končetiny a působí tak silnou bolest ve svalech. Faktem je, že virové infekce napadá organismus, který reaguje tak, aby se sám ochránil.

tělo produkuje velké množství krevních lymfocytů bojovat nepřítele, ale tato ochranná reakce vede k horečka a vývoji protizánětlivých molekul známých jako prostaglandiny. To vše vede k obvyklému bolesti v rukou a nohou a způsobuje obecnou nevolnost a obvykle horečku.

Proto jsou často prvními příznaky nachlazení a chřipky bolesti a přecitlivělost na rukou a nohou. 2.

Bolesti kloubů Bolesti kloubů je častou příčinou bolesti po 50. Nezapomeňte, že ruce a nohy - tělo, které používáte nejčastěji během dne. Mají spoustu složitých kloubů, které mohou být z mnoha důvodů zanícené nebo opotřebované.

To způsobuje pocit těžkosti, únavy nebo pálení v oblasti boků nebo ramen. Bolest nemusí být zaměřena v kloubu, se často vyplatí svalové tkáně, které ji obklopují, nebo celé končetiny.

3. Problémy s oběhem krve

Pokud je příčinou bolesti v rukou a nohou jsou špatné cirkulace, obvykle doprovázeno některými dalšími příznaky, které byste měli vědět. Poznámka:

 • necitlivost v rukou a nohou, doprovodné křeče
 • vředy na nohách
 • ztráta síly v rukách (u lidí často spadají cestu)
 • hlavy
 • namodralé nehty
 • závratě s ostrým rostoucí
 • pocit tíhy v nohou nebo otoky rukou nebo prsty
 • výskyt křečových žil

Dávejte pozor, aby některý z výše uvedených příznaků, typicky znamenat potíže s krevním oběhem. To je velmi důležité, zejména pokud máte nepravidelný srdeční tep nebo dušnost. V takových případech, měli byste okamžitě konzultovat s lékařem, protože mohou být příznaky onemocnění srdce. Nečekejte, až později! 4. fibromyalgie

Pokud bolest v rukou a nohou nevyprší po dobu několika měsíců nebo ovlivňuje vaši práci a každodenní činnosti, mohlo by to být fibromyalgie. Nicméně

, je důležité vědět, tyto a další podobné příznaky.

 • bolest doprovází velké únavě.
 • objevují zejména bolestivé body na těle, jako jsou boky, krk, klíční kosti, loketních kloubů, kolen nebo na hýždích.
 • také může mít vážné problémy se spánkem. Ráno, když jste právě probudí, je naybolisnishym denní lhůta.
 • Trpíte migrény, menší ztráta paměti nebo koncentrace problémů.

Závěrem lze říci, připomínku, že celková bolest v rukou a nohou se objevuje jen kvůli únavě a objeví večer. Ale jak jsme řekli na první pohled, pokud si všimnete, že problém trvá po dobu několika týdnů nebo měsíců a může mít vlivpříležitost vést normální život - je čas navštívit lékaře.

Nikdy nezapomenu, jak důležitá je zdravý životní styl, jíst správně a pravidelně cvičit. To pomůže zvládat stres a vyhnout se zbytečnému stresu, který často se hromadí v oblasti pohybového aparátu.


Vše, co potřebujete vědět o menstruační kalíšek

Vše, co potřebujete vědět o menstruační kalíšek

Zajímavá fakta sice menstruační kalíšek nezískal popularitu ve Spojených státech, v mnoha zemích, mnohé ženy mají už dlouhou dobu této nádherné toaletní potřeby. Dnes budeme mluvit o novém a neuvěřitelně užitečném vynálezu pro zachování hygieny v kritických dnech, který je nejen pohodlný pro ženy, ale také bezpečný pro životní prostředí.

(Zajímavosti)

Nedostatek draslíku u člověka: 4 obsahuje

Nedostatek draslíku u člověka: 4 obsahuje

Deficit Zajímavá fakta Draslík může ovlivnit vaše nervy a angažovanost svalové buňky v trávicím traktu, srdce a jiných tělesných systémů. Většina draslíku v těle se vyskytuje ve vašich buňkách. Když máte vyváženou denní stravu, můžete snadno udržet stabilní hladinu draslíku. Pokud je vaše strava velmi špatná naopak, obsahuje škodlivé produkty nebo neobsahuje klíčové zdroje, budete mít nedostatek draslíku.

(Zajímavosti)