Pravda o okurkách


Pravda o okurkách

Celosvětové okurky jsou populární zelenina. Patří do stejné rodiny jako vodní melouny. Ačkoli tato zelenina byla používána již mnoho let při vaření, jsou také používána pro terapeutické účely, vzhledem k jejich vysoké nutriční hodnotě a obrovskému množství přínosů pro zdraví, které nabízejí.

Tato zelenina se skládá z 90-95% vody, proto jsou okurky nízkokalorické. Jsou také obsahovat malé množství vitamínu K, vitamínů skupiny B, měď, draslík, vitamin C a hořčíku, z nichž všechny pomáhají ke zlepšení zdraví a vyhnout se obecný nedostatek živin v důsledku špatné výživy.

Existuje mnoho důvodů, proč považovat okurky za důležité složky stravy. Víte, proč jsou tak užitečné?

Okurky chrání mozek

Okurky obsahují fizetin - protizánětlivý flavonol, který hraje důležitou roli pro zdraví mozku.

Vzhledem k této kombinaci okurky je považován za ideální rostlinu pro zlepšení paměti a ochranu nervových buněk před poškozením spojeným s věkem.

Snižují riziko rakoviny

I okurky jsou složeny hlavně z vody, které jsou bohaté na antioxidanty, včetně polyfenolů, jsou spojeny se sníženým rizikem rakoviny, jako rakoviny prsu, dělohy, vaječníků a prostaty. Studie nadace Geroge Mateljan odhalila také, že obsahují fytonutrienty, které mají důležité protirakovinné vlastnosti.

Okurky bojují se zánětem

Vysoký obsah vody pomáhá v boji proti retenci tekutin, což je jedna z hlavních příčin zánětu v těle. Studie na zvířatech zjistily, že výtažek z okurky může snížit zánět a zastavit činnost zánětlivých enzymů v těle.

bohaté na antioxidanty, které obsahují významné antioxidanty, jako je vitamin C a beta-karotenu

, kteří hrají důležitou roli v imunitní odpovědi.

také obsahují významné koncentrace antioxidačního flavinoidov včetně kvercetin, luteolin a kemferolu jsou nezbytné, aby se zabránilo chronických onemocnění, včetně kardiovaskulárního systému.Vyplňte dech

Nepríjemný zápach téměř vždy způsobuje bakterie, které se hromadí mezi zuby a dásněmi.

Okurky se potýkají s nepříjemným zápachem.

V souladu s principy Ayurvedy, okurky přispívají k přidělení přebytečného tepla ze žaludku, což je jedna z hlavních příčin špatného dechu. Proti stresu spotřeba

okurek pomoci boji proti negativním účinkům stresu v důsledku vysokého obsahu vitaminu B, včetně vitaminů B1, B5 a B7 (biotin). Jak víte, vitamíny B snižují úzkost a fyzické a emocionální stresy.

Zlepšuje zdraví trávicího systému

Tato zelenina obsahuje velké množství dvou sloučenin potřebných pro dobré trávení: voda a vlákniny.

Spotřeba okurek pomáhá bojovat s kyselým refluxem, zácpou a problémy spojené s gastrointestinálním traktem.

Pomáhá udržet zdravou váhu

Ti, kteří chtějí zhubnout, by měli zvážit přidání okurek do jejich stravy.

Tato složka v kombinaci s dobrou výživou vám pomůže zhubnout snadno

kvůli vysokým hladinám vody a živin. Nízký obsah kalorií a vysoká hladina vody a vlákniny z něj činí výživný, což pomáhá potlačovat hlad. Navíc,

okurky pomáhají očistit tělo, regulovat trávení, odstranit odpad,

, které se hromadí a zabraňují spalování tuků. Zlepšuje zdraví srdce Vzhledem k vysokému obsahu draslíku, okurky snižují vysoký krevní tlak

, což je v současnosti jeden z nejčastějších kardiovaskulárních poruch.

Aby orgány fungovaly co nejlépe, měla by existovat rovnováha hladin draslíku uvnitř a vně buněčných stěn.Draslík je elektrolyt, který je nezbytný pro fungování těla.

Spolu se sodíkem pomáhá řídit přenos nervových impulzů, svalové kontrakce a srdeční funkce.


4 Nejlepších přírodních antibiotik a jejich použití přírodních prostředků

4 Nejlepších přírodních antibiotik a jejich použití přírodních prostředků

Antibiotika zůstávají životně důležité v oblasti medicíny, ale nedávné studie prokázaly, že konzumace více než mohou být zdraví škodlivé, a ve skutečnosti může způsobit rezistenci na různé typy bakterií, zejména dětí a kojenců. Nadužívání antibiotik je epidemie abnormální střevní funkce u dětí i dospělých, autoimunitních chorob a různých typů způsobených nerovnováhou střevní flóry.

(Lidových opravné)

Tři bylinných chránit vlasy před pádem

Tři bylinných chránit vlasy před pádem

Přírodní produkty Každý, kdo tento problém měl alespoň jednou v životě, jako je vypadávání vlasů. A je to úplně přirozené. Problém vypadávání vlasů byl a stále je relevantní. Fenomén je velmi nepříjemný. Kdo chce zůstat bez vlasů? Proto se nálada zhoršuje, když vidíme svazek vlasů na hřebenu. naštvaný, samozřejmě příliš brzy, nicméně, a nechat tento proces trvat jeho průběh není.

(Lidových opravné)