14 Potraviny, které byste měli mít vždy v lednici


14 Potraviny, které byste měli mít vždy v lednici

Zajímavosti otevřete lednici a uvidíte, že vám zbývá jen polovinu rajčat a citronu. Co připravujete na večeři? Abyste tomu zabránili, je velmi důležité nakupovat s opatrností a pořádek. Věnujte pozornost tomuto článku a objevíte fantastické produkty, které by měly být vždy ve vaší lednici.

Jaké produkty mám mít v chladničce?

Pokud se brzy jít na trh, seznam položek, které by měly koupit na základě těchto pokynů: Lemon

Byl v ledničce, když ho naposledy otevřen. Toto citrusové ovoce přináší své příznivé vlastnosti a jeho chuť je vhodná pro mnoho různých pokrmů. Pokud chcete pít, můžete připravit dobrou limonádu s vodou, cukrem a ledem. Pokud jde o jídlo, můžete použít citron s rybami, jako je marináda, stejně jako saláty. Je to ideální přísada, která pomáhá nahrazovat sůl.

Cilantro (koriandr)

je ze stejné rodiny jako petržel, takže si můžete vzít to, co je snadnější najít. Toto koření, který je často používán v omáčky s kuřat a dušenou zeleninou, poskytuje velkou chuť zeleniny a masa.Měl by být použit čerstvý a nakrájený bezprostředně před použitím.

Majonéza

Můžete si je koupit, nebo si to sami. Pokud to uděláte sami, nezapomeňte, že doba skladování je omezená. Majonéza obsahuje velké množství vitamínu E a používá se v tisících recepty na sendviče, maso, brambory, vejce, saláty a kuřecí maso. Přidejte novou chuť do své oblíbené pokrmy.

Hořčice Hořčice je další koření, které by měly být v lednici a co můžete udělat sami (ze semen) nebo zakoupeny. Některé značky ji dokonce nabízejí v kombinaci s různými bylinami. Je ideální pro doplňování zelených salátů, sendviček, zeleniny, červeného masa a klobásových výrobků.

Máslo

To je základ mnoha receptů s moukou. Jaké je potěšení z oleje, když přijedete domů po práci a chcete něco sníst rychlou rukou. Olej je tak univerzální, že může být použit jak v sladké a slané v jak v syrovém stavu, jako připravené, a to jak v chladu a v teplých jídel.

Sýr

Existuje mnoho odrůd sýra, takže si můžete vybrat ten, který se vám nejvíce líbí. Například bílý sýr může být použit pro občerstvení nebo pečivo. Mozzarella se používá pro pizzu, smetanový sýr - pro plnění koláčů. Existují také sýry, které dodávají dezertům. Tvaroh přidává aroma do nádob, jako jsou polévky, omáčky a těstoviny.

Vejce

Mohou ušetřit čas. Několik vajíček vařených se slaninou a zeleninou bude hladovět, dokud nenaplníte obchody v ledničce. Mohou být také použity k výrobě koláčů, pečiva, dezertů ... Mohou být smažené, vařené, pletené nebo kombinované s mnoha dalšími přísadami.

Tuk ovoce

Banány a jablka jsou součástí této skupiny. Jsou skvělé, protože mohou být uloženy v chladničce několik dní a dokonale zmizí. Mohou se jíst syrové a jsou ideální pro chuť k obědu. Navíc jsou zdravou alternativou k dětem.

Brambory

Někteří lidé vloží do ledničky tuto zeleninu, která pochází z Ameriky, aby ji udržely delší dobu. Babičky říkají, že by měl být vždy v domě. Pokud bychom měli vybrat pouze jeden výrobek, který by mohl hodně pomoci, brambory se staly vítězem. Můžete udělat bramborovou kaši, hranolky, salát s brambory a vajec (další hlavní produkt, podle mé babičky) s olivovým olejem a červeným pepřem. Cibule a česnek

Ačkoliv samostatně cibule a česnek jsou často používány v salátech, tyto dvě složky mohou být také ochucený jiný pokrm, nemluvě četné zdravotní výhody.

šunka

šunka v kombinaci se sýrem tvoří nejlepší svět sendvič. Svačina se šunkou je specialitou bohů. Pokud je nakrájíte na malé kostičky a smažíte s olivovým olejem a malým množstvím opečeného chleba, můžete mít před večeří lahodný a zdravý skus.

Mléčné výrobky

Již jsme zmínili máslo a sýr. Ale nezapomeňte na mléko a jogurt. Tyto produkty lze použít samostatně. Napříkladmléko může být použito jak v sladké, tak ve slané pokrmy. Nebo můžete ráno vařit sladkou kávu s mlékem. Doporučuje se skladovat je ve skleněných lahvích, takže vůně nezmizí. Také nezapomeňte dodržet datum vypršení platnosti.

Smetana

Toto je další mléčný výrobek, který můžete napsat v samostatném článku. Zakysaná smetana se používá v různých pokrmech, sladkých i slaných.

Mrkvový

Výhodou této zeleniny je, že může být skladován po dlouhou dobu v chladničce. Chcete-li ho udržet delší dobu, nechte ho v plastovém sáčku a umístěte jej do podnosu na zeleninu. Můžete jíst syrovou a vařenou, protože to pomůže udržet váš hlad. Mrkev je chutná v jakékoli formě: strouhaná, nakrájená na kousky, nasekaná nebo plná.


10 Příznaků onemocnění štítné žlázy

10 Příznaků onemocnění štítné žlázy

ŠTítná žláza - orgán, který reguluje metabolismus v těle. Určuje rychlost, s jakou tělo spaluje kalorie, jak rychle srdeční teplo a zodpovídá za udržování hormonální rovnováhy. V dospělosti lidé často začínají trpět problémy s štítnou žlázou, což vede k různým poruchám, které ovlivňují fyzické a emocionální zdraví.

(Zajímavosti)

10 úžAsné alternativní způsoby, jak používat balzám na rty

10 úžAsné alternativní způsoby, jak používat balzám na rty

Zajímavá fakta balzám na rty - velmi populární kosmetický přípravek, který jsme se obvykle používají, aby hydratují a chrání citlivou pokožku rtů. Většinou ženy používají to k péči o krásu. Ve skutečnosti je mnoho lidí vždy po ruce, které se mohou používat vícekrát po celý den. Balzám na rty je nicméně víc než jen kosmetický lék.

(Zajímavosti)