Tipy pro léčbu fibromyalgie


Tipy pro léčbu fibromyalgie

zajímavých faktů fibromyalgie léčba je jedním z největších problémů v moderní medicíně. V současné době stále neznámé, co způsobuje toto onemocnění, protože to klade velké omezení při hledání léčby.

Nicméně, my víme, že to způsobuje velké nepříjemnosti pro pacienty. fibromyalgie se vyznačuje tím, co je běžné a chronické bolesti, a to zejména v oblasti pohybového aparátu.

Vědci byli schopni určit, že má revmatického původu. Bylo také zjištěno, že bolest nemoc způsobuje nerovnováhu nervů. Ale jen říct, že léčba fibromyalgie by se měl skládat z několika postupů.

Běžné příznaky fibromyalgie fibromyalgie - onemocnění, které občas dělá člověk neschopný. Nejtěžší snášet tuto bolest je silnější a delší než běžné bolesti. On rozptýlené a působí na různé části těla současně.

diagnostikovat fibromyalgie velmi obtížné. Zatím žádné laboratorní testy, které by umožňovaly identifikovat. Diagnostika onemocnění je většinou závislá na klinické studie pacienta s 18 tlakových bodů.

důležité si uvědomit následující příznaky:

  • únava tuhost
  • poruchy spánku
  • kognitivní zhoršení
  • deprese a úzkost
  • gastrointestinální poruchy

Odborníci klasifikovat fibromyalgie do čtyř typů, aby se usnadnilo léčba:

  • A ne současné
  • nemoc II, pokud oba k dispozici revmatických a autoimunitních onemocnění
  • III: změní současnou vážnou psychiatrickou
  • IV: pacienti cítí, že jsou to oni,

léčení fibromyalgie léčby fibromyalgie není v současné době určen k dokončení hojení, ale pouze zmírňuje onemocnění. Jinými slovy, je konečným cílem - zmírnit příznaky, které umožňují pacientovi udržet normální provoz a zajistit co nejlepší kvalitu života.

Mnoho odborníci doporučují krátké kognitivně-behaviorální psychoterapie. Také

, léčba fibromyalgie vyžaduje různé akční plány. zásadě by měly zvážit tři aspekty: Vedení bolesti

  • zvýšení funkčnosti psychosociální pacient

Jedním z nejdůležitějších prvků léčby je pro práci s pacientem. Takže bez plného a informovaného spolupráce pacienta prakticky nemožné nějaká léčba. Navíc, čím více pacientů jsou léčeni, tím větší je pravděpodobnost jejich zotavení.

Farmakologická léčba fibromyalgie

Léčba fibromyalgie zahrnuje farmakologickou složku. V tomto případě lékaři užívají dávku analgetik a / nebo protizánětlivých léků. Mezi léky, které jsou obvykle předepsány, jsou tramadol, paracetamol nebo oba.

NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky) nejsou v boji proti bolesti tak účinné. Jsou obvykle jmenováni jako další opatření a téměř vždy krátkodobě.

Jiné neobvyklé typy léků zahrnují benzodiazepiny, svalové relaxanty, protizánětlivé léky, antidepresiva a steroidy. Navíc samoléčba je v těchto případech extrémně nebezpečná a účinnost léků je vždy omezená.

Fyzická aktivita

Častá fyzická aktivita je důležitým prvkem při léčbě fibromyalgie. To nejen usnadňuje fyzickou pracovní schopnost pacienta, ale také podporuje rychlé snižování příznaků.

Cvičení a sport musí splňovat potřeby každé osoby. Lékař by měl instruovat pacienta, aby postupně zvyšoval zátěž. Nejlepší druh fyzického cvičení je aerobní, protože výrazně zvyšuje účinnost těla.

Koupání a jiné formy hydroterapie a aqua-gymnastiky se ukázaly jako velmi užitečné pro pacienty s fibromyalgií. Doporučujeme také relaxační techniky jako Tai Chi a jógu.

Psychoterapie a další efektivní opatření

Samozřejmě, že při léčbě fibromyalgie je velmi důležité vyvinout konstruktivní postoj k jejich nemoci. Také lidé, kteří trpí touto poruchou, jsou často nepříjemní. Mohou spadnout do smutku nebo deprese, což zhoršuje jejich příznaky.

Takže odborníci doporučují kognitivní behaviorální terapii, která tyto účinky vyvrací.

V zásadě to pacientům pomůže zabránit tomu, aby jim fibromyalgie izolovala a nezměnila se v faktor, který ovlivňuje jejich interpersonální vztahy.

Někteří pacienti dokonce zaznamenali zlepšení po akupunktuře, chiropraxe a homeopatii.

Předtím, než se rozhodnete použít tyto postupy, musíte nejprve konzultovat zkušeného lékaře.

Fibromyalgie a lepka: jaké je spojení? Ačkoli

prozkoumat tento vztah vyžaduje další výzkum, pravdou je, že se sníží spotřeba lepku může zmírnit příznaky fibromyalgie.


4 Domácí prostředky k uklidnění kolik

4 Domácí prostředky k uklidnění kolik

Každý, kdo měl malé dítě ví, že kolik je jedním z největších problémů. Prostřednictvím nich děti křičí po celé hodiny, i když se zdá, že je s nimi dobré. Nemají žádnou horečku, plena je suchá, právě jíst, a přesto stále plakaly. A nemůžeš dělat nic jiného, ​​než se ptát, co je s nimi špatné. Cítíte spoustu stresu, dokonce si myslíte, že z vás jsou špatní rodiče.

(Zajímavosti)

Hidden deprese, pocit viny konstantní

Hidden deprese, pocit viny konstantní

Zajímavá fakta Pokud máte stálý pocit viny za to, co jste vlastně dělat a nebude odpovědný, to by mohlo signalizovat problém. Je důležité jej co nejdříve vyřešit, aby se situace nezhoršila. Někdy se uvnitř každého člověka najednou objevuje malý hlas, který překonává její vinný . Říká, že všechny naše činy jsou špatné a nestojí za to úsilí a bez ohledu na to, jak moc se snažíme, nic z toho nebude.

(Zajímavosti)